top of page

2024 Section IV Scores

* Underlined scores have a link to an article about the game.

STAC

West

Corning Hawks

Vestal 5 - Corning 1

Corning 10 - Maine-Endwell 6

Corning 16 - Horseheads 4

Corning 11 - Williamson 5

Corning 22 - Binghamton 0

Corning 12 - Johnson City 0

North Penn-Liberty, PA 6 - Corning 5

Corning 8 - Elmira 6

Corning 6 - Williamson 1

Abington Heights, PA 7 - Corning 2 (Mary Testa Tournament)

Corning 16 - Chenango Valley 3 (Mary Testa Tournament)

Corning 18 - Elmira 2

Horseheads 24 - Corning 15

Union-Endicott 7 - Corning 1

Corning 10 - Susquehanna Valley 4 (STAC Semi-final)

Vestal 7 - Corning 3 (STAC Championship)

Corning 5 - Elmira 0 (Class AAA Championship)

Corning 6 - North Rockland 5 (Class AAA Regional Final)

Corning 6 - Saratoga Springs 4 (Class AAA State Semi-final)

Corning 8 - Fairport 2 (Class AAA State Championship)

Elmira Express

Johnson City 5 - Elmira 5 (Darkness - Top 8)

Elmira 15 - Binghamton 0

Horseheads 2 - Elmira 0

Elmira 14 - Waverly 12

Elmira 14 - Binghamton 0

Elmira 6 - Hornell 2

Union-Endicott 7 - Elmira 2

Vestal 10 - Elmira 3

Deposit-Hancock 3 - Elmira 2

Corning 8 - Elmira 6

Elmira 5 - Edison 1 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 18 - Elmira 6 (Mary Testa Tournament)

Corning 18 - Elmira 2

Bath 7 - Elmira 4

Maine-Endwell 6 - Elmira 1

Horseheads 2 - Elmira 1

Elmira 14 - Elmira Notre Dame 0

Horseheads 8 - Elmira 2

Vestal 8 - Elmira 0

Corning 5 - Elmira 0 (Class AAA Championship)

Horseheads Blue Raiders

Horseheads 15 - Binghamton 1

Vestal 5 - Horseheads 2

Horseheads 2 - Elmira 0

Corning 16 - Horseheads 4

Horseheads 8 - Towanda, PA 1

Maine-Endwell 9 - Horseheads 6

Mountain View, VA 4 - Horseheads 1 (Virginia Games)

Horseheads 6 - North Stafford, VA 2 (Virginia Games)

Horseheads 6 - Osbourn Park, VA 1 (Virginia Games)

Horseheads 12 - Sidney 4

Horseheads 24 - Corning 15

Union-Endicott 10 - Horseheads 2

St. Mary's Lancaster 11 - Horseheads 1 (Morabito Tournament)

Horseheads 8 - Cicero-North Syracuse 4 (Morabito Tournament)

Horseheads 2 - Elmira 1

Horseheads 11 - Johnson City 4

Horseheads 8 - Elmira 2

Horseheads 7 - Union-Endicott 6 (Class AA Semi-final)

Vestal 5 - Horseheads 0 (Class AA Championship)

Ithaca Little Red

(No varsity team this year)

Metro

Binghamton Patriots

Horseheads 15 - Binghamton 1

Elmira 15 - Binghamton 0

Union-Endicott 17 - Binghamton 0

Maine-Endwell 19 - Binghamton 0

Vestal 17 - Binghamton 0

Susquehanna Valley 19 - Binghamton 0

Elmira 14 - Binghamton 0

Johnson City 22 - Binghamton 0

Corning 22 - Binghamton 0

Chenango Forks 12 - Binghamton 0

Johnson City 15 - Binghamton 0

Vestal 22 - Binghamton 0

Owego 4 - Binghamton 0

Maine-Endwell 18 - Binghamton 2

Binghamton 4 - Seton 3

Susquehanna Valley 11 - Binghamton 0

Union-Endicott 12 - Binghamton 0

Johnson City Wildcats

Johnson City 5 - Elmira 5 (Darkness - Top 8)

Union-Endicott 12 - Johnson City 0

Maine-Endwell 12 - Johnson City 3

Vestal 11 - Johnson City 0

Johnson City 22 - Binghamton 0

Chenango Valley 12 - Johnson City 10

Johnson City 11 - Norwich 0

Corning 12 - Johnson City 0

Johnson City 15 - Binghamton 0

Union-Endicott 12 - Johnson City 1

Oneonta 14 - Johnson City 10

Waverly 11 - Johnson City 7 (Mary Testa Tournament)

Pittsford Sutherland 10 - Johnson City 7 (Mary Testa Tournament)

Vestal 12 - Johnson City 0

Johnson City 7 - Norwich 4

Maine-Endwell 4 - Johnson City 1

Horseheads 11 - Johnson City 4

Maine-Endwell Spartans

Corning 10 - Maine-Endwell 6

Maine-Endwell 19 - Binghamton 0

Vestal 20 - Maine-Endwell 6

Maine-Endwell 12 - Johnson City 3

Union-Endicott 5 - Maine-Endwell 4

Maine-Endwell 9 - Horseheads 6

Burnt Hills-Ballston Lake 14 - Maine-Endwell 2

Averill Park 10 - Maine-Endwell 0

Vestal 14 - Maine-Endwell 2

Maine-Endwell 3 - Deposit-Hancock 0

Webster Schroeder 8 - Maine-Endwell 0 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 14 - Cohoes 1 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 18 - Binghamton 2

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 0

Maine-Endwell 6 - Elmira 1

Maine-Endwell 4 - Johnson City 1

Maine-Endwell 7 - Webster Thomas 3

Maine-Endwell defeats Owego via cancellation (Class A Championship)

Marlboro 5 - Maine-Endwell 2 (Class A Regional Final)

Union-Endicott Tigers

Union-Endicott 17 - Binghamton 0

Union-Endicott 12 - Johnson City 0

Union-Endicott 5 - Maine-Endwell 4

Union-Endicott 7 - Elmira 2

Montoursville, PA 2 - Union-Endicott 1 (Williamsport Tournament)

Union-Endicott 14 - Delaware Valley, PA 9 (Williamsport Tournament)

Mifflinburg, PA 17 - Union-Endicott 5 (Williamsport Tournament)

Union-Endicott 12 - Johnson City 1

Union-Endicott 12 - Chenango Forks (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 16 - Canandaigua 4 (Mary Testa Tournament)

Vestal 2 - Union-Endicott 1

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 10 - Horseheads 2

Vestal 2 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 7 - Corning 1

Union-Endicott 12 - Binghamton 0

Horseheads 7 - Union-Endicott 6 (Class AA Semi-final)

Vestal Golden Bears

Vestal 5 - Corning 1

Vestal 5 - Horseheads 2

Vestal 12 - Keyser, WV 2 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Vestal 6 - Bluefield, WV 2 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Vestal 6 - Elizabeth Seton, MD 4 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Vestal 13 - Cheraw, SC 2 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Vestal 17 - Binghamton 0

Vestal 20 - Maine-Endwell 6

Vestal 11 - Johnson City 0

Vestal 10 - Elmira 3

Vestal 14 - Maine-Endwell 2

Vestal 22 - Binghamton 0

Vestal 2 - Union-Endicott 1

Vestal 12 - Johnson City 0

Vestal 5 - Saratoga Springs 1 (Camden Invitational)

Vestal 2 - Union-Endicott 0

Vestal 3 - Chenango Valley 0 (STAC Semi-final)

Vestal 7 - Corning 3 (STAC Championship)

Vestal 8 - Elmira 0

Vestal 5 - Horseheads 0 (Class AA Championship)

Vestal 6 - Minisink Valley 1 (Class AA Regional Final)

Burnt Hills-Ballston Lake 3 - Vestal 1 (Class AA State Semi-final)

Central

Chenango Forks Blue Devils

Chenango Forks 26 - Norwich 0

Poca, WV 4 - Chenango Forks 3 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Carlisle, OH 9 - Chenango Forks 5 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Chenango Forks 16 - Harpursville 0

Owego 7 - Chenango Forks 3

Chenango Forks 1 - Seton 0

Waverly 7 - Chenango Forks 2

Windsor 11 - Chenango Forks 1

Chenango Forks 12 - Binghamton 0

Owego 9 - Chenango Forks 1

Chenango Valley 8 - Chenango Forks 7

Union-Endicott 12 - Chenango Forks 0 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 7 - Canandaigua 6 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 10 - Seton 0

Chenango Forks 11 - Waverly 2

Chenango Forks 8 - Oneonta 4

Chenango Valley 2 - Chenango Forks 0

Susquehanna Valley 12 - Chenango Forks 2

Chenango Forks 4 - Lansing 3 (Class B 1st Round)

Edison 5 - Chenango Forks 4 (Class B Quarterfinal)

Chenango Valley Warriors

Chenango Valley 14 - Oneonta 1

Waverly 13 - Chenango Valley 12

Chenango Valley 18 - Seton 6

Chenango Valley 10 - Owego 1

Chenango Valley 12 - Johnson City 10

Sidney 6 - Chenango Valley 4

Chenango Valley 14 - Seton 2

Chenango Valley 14 - Waverly 2

Chenango Valley 8 - Chenango Forks 7

Abington Heights, PA 6 - Chenango Valley 0 (Mary Testa Tournament)

Corning 16 - Chenango Valley 3 (Mary Testa Tournament)

Windsor 10 - Chenango Valley 4

Chenango Valley 5 - Owego 4

Susquehanna Valley 5 - Chenango Valley 3

Chenango Valley 2 - Chenango Forks 0

Chenango Valley 13 - Norwich 1

Vestal 3 - Chenango Valley 0 (STAC Semi-final)

Windsor 11 - Chenango Valley 3 (Class B Quarterfinal)

Owego River Hawks

Susquehanna Valley 17 - Owego 1

Windsor 13 - Owego 8

Owego 7 - Seton 6

Owego 7 - Chenango Forks 3

Chenango Valley 10 - Owego 1

Waverly 7 - Owego 6

Owego 9 - Chenango Forks 1

Owego 10 - Seton 4

Owego 4 - Binghamton 0

Waverly 17 - Owego 11

Chenango Valley 5 - Owego 4

Tioga 6 - Owego 5

Owego 15 - Norwich 1

Owego 13 - Oneonta 0

Maine-Endwell defeats Owego via cancellation (Class A Championship)

Seton Catholic Saints

Windsor 12 - Seton 0

Oneonta 9 - Seton 8

Owego 7 - Seton 6

Chenango Valley 18 - Seton 6

Chenango Forks 1 - Seton 0

Chenango Valley 14 - Seton 2

Owego 10 - Seton 4

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Chenango Forks 10 - Seton 0

Binghamton 4 - Seton 3

Waverly 17 - Seton 5

Waverly 8 - Seton 2

Seton 10 - Madison 3 (Mudville Tournament)

Cincinnatus 5 - Seton 0 (Mudville Tournament)

Southern Cayuga 10 - Seton 2 (Class C 1st Round)

Waverly Wolverines

Waverly 13 - Norwich 1

Addison 8 - Waverly 6

Waverly 13 - Chenango Valley 12

Elmira 14 - Waverly 12

Waverly 7 - Chenango Forks 2

Waverly 7 - Owego 6

Waverly 8 - Oneonta 5

Susquehanna Valley 12 - Waverly 0

Chenango Valley 14 - Waverly 2

Waverly 11 - Johnson City 7 (Mary Testa Tournament)

Pittsford Sutherland 12 - Waverly 3 (Mary Testa Tournament)

Waverly 17 - Owego 11

Waverly 17 - Seton 5

Chenango Forks 11 - Waverly 2

Windsor 3 - Waverly 2

Waverly 8 - Seton 2

Sidney 2 - Waverly 0 (Class B Quarterfinal)

Susquehanna Valley Sabers

Susquehanna Valley 17 - Owego 1

Susquehanna Valley 8 - Trinity Christian, WV 0 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Susquehanna Valley 16 - Robert C. Byrd, WV 5 (Grand Strand Tournament in Myrtle Beach, SC)

Susquehanna Valley 12 - Norwich 0

Susquehanna Valley 12 - Oneonta 3

Susquehanna Valley 19 - Binghamton 0

Susquehanna Valley 3 - Windsor 2

Susquehanna Valley 8 - Sidney 3

Susquehanna Valley 12 - Waverly 0

Susquehanna Valley 19 - Norwich 1

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Edison 3 - Susquehanna Valley 1 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 18 - Elmira 6 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 6 - Oneonta 0

Windsor 4 - Susquehanna Valley 3

Susquehanna Valley 11 - Binghamton 0

Susquehanna Valley 5 - Chenango Valley 3

Susquehanna Valley 12 - Chenango Forks 2

Corning 10 - Susquehanna Valley 4 (STAC Semi-final)

Susquehanna Valley 10 - Watkins Glen/Odessa-Montour 5 (Class B Quarterfinal)

Susquehanna Valley 12 - Sidney 0 (Class B Semi-final)

Susquehanna Valley 7 - Edison 0 (Class B Championship)

Marcellus 5 - Susquehanna Valley 3 (Class B Regional Final)

Windsor Black Knights

Windsor 12 - Seton 0

Windsor 13 - Owego 8

Oneonta 3 - Windsor 2

Windsor 9 - Norwich 0

Susquehanna Valley 3 - Windsor 2

Windsor 11 - Chenango Forks 1

Schuylerville 5 - Windsor 3 (Mudville Tournament)

Nardin 16 - Windsor 2 (Mudville Tournament)

Windsor 8 - Norwich 0

Cicero-North Syracuse 15 - Windsor 1

Baldwinsville 6 - Windsor 3

Deposit-Hancock 3 - Windsor 1 (Mary Testa Tournament)

Tioga 5 - Windsor 4 (Mary Testa Tournament)

Windsor 10 - Chenango Valley 4

Windsor 4 - Susquehanna Valley 3

Windsor 7 - Oneonta 5

Windsor 3 - Waverly 2

Windsor 16 - Penn Yan 1 (Mudville Tournament)

Windsor 12 - Oneonta 0 (Class B 1st Round)

Windsor 11 - Chenango Valley 3 (Class B Quarterfinal)

Edison 9 - Windsor 8 (Class B Semi-final)

IAC

North Large

Dryden Lions

Watkins Glen/Odessa-Montour 23 - Dryden 5

Spencer-Van Etten/Candor 18 - Dryden 5

Dryden 5 - Trumansburg 4

Dryden 20 - Trumansburg 7

Dryden 20 - Trumansburg 12

Lansing 16 - Dryden 2

Lansing 18 - Dryden 6

Lansing 21 - Dryden 7

Greene 19 - Dryden 0

Watkins Glen/Odessa-Montour 21 - Dryden 5

Elmira Notre Dame 20 - Dryden 6

Dryden 19 - Newark Valley 13

Whitney Point 7 - Dryden 4

Dryden 11 - Whitney Point 8

Whitney Point 10 - Dryden 0

Moravia 11 - Dryden 9

Southern Cayuga 17 - Dryden 3

Lansing Bobcats

Edison 14 - Lansing 1

Whitney Point 6 - Lansing 2

Lansing 16 - Dryden 2

Lansing 18 - Dryden 6

Lansing 21 - Dryden 7

Lansing 7 - Whitney Point 3

Lansing 9 - Whitney Point 8

Lansing 12 - Elmira Notre Dame 2

Watkins Glen/Odessa-Montour 7 - Lansing 6

Central Square 13 - Lansing 10 (PBR Diamond Series)

Cortland 12 - Lansing 2 (PBR Diamond Series)

Lansing 19 - Trumansburg 7

Lansing 17 - Trumansburg 5

Lansing 19 - Trumansburg 6

Spencer-Van Etten/Candor 11 - Lansing 3

Edison 9 - Lansing 3 (IAC Large School Championship)

Chenango Forks 4 - Lansing 3 (Class B 1st Round)

Trumansburg Blue Raiders

Watkins Glen/Odessa-Montour 17 - Trumansburg 1

Elmira Notre Dame 18 - Trumansburg 4

Dryden 5 - Trumansburg 4

Dryden 20 - Trumansburg 7

Dryden 20 - Trumansburg 12

Whitney Point 27 - Trumansburg 1

Whitney Point 15 - Trumansburg 3

Whitney Point 16 - Trumansburg 0

Edison 24 - Trumansburg 1

Lansing 19 - Trumansburg 7

Lansing 17 - Trumansburg 5

Lansing 19 - Trumansburg 6

Marathon 18 - Trumansburg 14

Marathon 14 - Trumansburg 2

Spencer-Van Etten/Candor 17 - Trumansburg 2

Spencer-Van Etten/Candor 23 - Trumansburg 0

Chenango Forks 4 - Lansing 3 (Class B 1st Round)

Whitney Point Golden Eagles

Elmira Notre Dame 12 - Whitney Point 4

Whitney Point 6 - Lansing 2

Whitney Point 27 - Trumansburg 1

Whitney Point 15 - Trumansburg 3

Whitney Point 16 - Trumansburg 0

Lansing 7 - Whitney Point 3

Lansing 9 - Whitney Point 8

Spencer-Van Etten/Candor 16 - Whitney Point 3

Edison 14 - Whitney Point 0

Whitney Point 7 - Dryden 4

Dryden 11 - Whitney Point 8

Whitney Point 10 - Dryden 0

Whitney Point 10 - Watkins Glen/Odessa-Montour 5

Watkins Glen/Odessa-Montour 12 - Whitney Point 2 (Class B 1st Round)

North Small

Marathon Olympians

Marathon 17 - Groton 10

Marathon 7 - Moravia 0

Moravia 9 - Marathon 2

Union Springs 17 - Marathon 0

Union Springs 15 - Marathon 6

Cincinnatus 11 - Marathon 3 (Marathon Tournament)

Bainbridge-Guilford 11 - Marathon 2 (Marathon Tournament)

Marathon 19 - Newark Valley 18

Moravia 23 - Marathon 10

Newfield 13 - Marathon 12

Tioga 20 - Marathon 1

Union Springs 12 - Marathon 0

Southern Cayuga 11 - Marathon 6

Marathon 6 - Southern Cayuga 4

Marathon 6 - Southern Cayuga 5

Marathon 18 - Trumansburg 14

Marathon 14 - Trumansburg 2

Newfield 14 - Marathon 8

Marathon 18 - Newark Valley 10

Marathon 5 - Moravia 4 (Class C 1st Round)

Tioga 26 - Marathon 2 (Class C Quarterfinal)

Moravia Blue Devils