2019 Section IV Scores

* Underlined scores have a link to an article about the game.

STAC

Metro

Johnson City Wildcats

Johnson City 5 - Chenango Valley 0

Johnson City 10 - Oneonta 7

Corning 6 - Johnson City 0

Maine-Endwell 13 - Johnson City 1

Johnson City 12 - Owego 7

Johnson City 2 - Union-Endicott 1

Vestal 4 - Johnson City 1

Johnson City 12 - Binghamton 4

Johnson City 8 - Binghamton 2

Johnson City 8 - Union-Endicott 6

Johnson City 11 - Ithaca 6

Owego 4 - Johnson City 3

Elmira 6 - Johnson City 1

Maine-Endwell 10 - Johnson City 0

Horseheads 12 - Johnson City 0

Johnson City 12 - Harpursville 8

Vestal 10 - Johnson City 7

Vestal 4 - Johnson City 1 (Class A Semi-final)

Maine-Endwell Spartans

Maine-Endwell 5 - Elmira 0

Maine-Endwell 13 - Johnson City 1

Maine-Endwell 12 - Vestal 5

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 0

Maine-Endwell 18 - Chenango Valley 1

Maine-Endwell 7 - Owego 0

Maine-Endwell 6 - Owego 2

Maine-Endwell 8 - Horseheads 1

Columbia East Greenbush 3 - Maine-Endwell 0 (Shenendehowa Forever Missed Tournament)

Shenendehowa 3 - Maine-Endwell 0 (Shenendehowa Forever Missed Tournament)

Maine-Endwell 4 - Vestal 0

Maine-Endwell 3 - Union-Endicott 0

Corning 4 - Maine-Endwell 0

Maine-Endwell 10 - Johnson City 0

Maine-Endwell 15 - Binghamton 0

Maine-Endwell 16 - Ithaca 0

Maine-Endwell 2 - Webster-Schroeder 0

Maine-Endwell 6 - Webster-Schroeder 5

Maine-Endwell 6 - Corning 5 (STAC Championship)

Union-Endicott 1 - Maine-Endwell 0 (Class A Semi-final)

Owego Indians

Owego 3 - Tioga 0

Horseheads 15 - Owego 2

Owego 6 - Chenango Forks 3

Union-Endicott 16 - Owego 4

Johnson City 12 - Owego 7

Owego 6 - Chenango Valley 1

Vestal 4 - Owego 3

Maine-Endwell 7 - Owego 0

Owego 20 - Ithaca 0

Maine-Endwell 6 - Owego 2

Vestal 4 - Owego 3

Elmira 6 - Owego 2

Corning 5 - Owego 1

Owego 4 - Johnson City 3

Owego 15 - Binghamton 1

Union-Endicott 2 - Owego 1

Chenango Forks 9 - Owego 7 (Class B Quarterfinal)

Vestal Golden Bears

Vestal 16 - Binghamton 5

Vestal 6 - Ithaca 0

Maine-Endwell 12 - Vestal 5

Windsor 7 - Vestal 6

Vestal 4 - Owego 3

Vestal 4 - Johnson City 1

Vestal 8 - Union-Endicott 4

Union-Endicott 4 - Vestal 0

Horseheads 9 - Vestal 0

Vestal 4 - Owego 3

Elmira 7 - Vestal 3

Maine-Endwell 4 - Vestal 0

Vestal 4 - Chenango Valley 1

Corning 3 - Vestal 0

Vestal 12 - Wayne 1 (Mudville Tournament)

Vestal 7 - South Jefferson 3 (Mudville Tournament)

Vestal 10 - Johnson City 7

Vestal 4 - Johnson City 1 (Class A Semi-final)

Vestal 4 - Union-Endicott 2 (Class A Championship)

Minisink Valley 6 - Vestal 5 (Class A Subregional)

Union-Endicott Tigers

Union-Endicott 13 - Ithaca 1

Union-Endicott 3 - Chenango Valley 0

Union-Endicott 16 - Owego 4

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 0

Johnson City 2 - Union-Endicott 1

Susquehanna Valley 10 - Union-Endicott 5

Vestal 8 - Union-Endicott 4

Union-Endicott 18 - Oneonta 6 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 4 - Vestal 0

Johnson City 8 - Union-Endicott 6

Union-Endicott 5 - Corning 3

Union-Endicott 5 - Windsor 0

Union-Endicott 20 - Chenango Forks 5

Union-Endicott 10 - Binghamton 1

Maine-Endwell 3 - Union-Endicott 0

Horseheads 3 - Union-Endicott 0

Elmira 8 - Union-Endicott 3

Union-Endicott 2 - Owego 1

Union-Endicott 1 - Maine-Endwell 0 (Class A Semi-final)

Vestal 4 - Union-Endicott 2 (Class A Championship)

West

Binghamton Patriots

Vestal 16 - Binghamton 5

Corning 12 - Binghamton 0

Ithaca 7 - Binghamton 5

Johnson City 12 - Binghamton 4

Johnson City 8 - Binghamton 2

Horseheads 15 - Binghamton 1

Corning 12 - Binghamton 0

Elmira 6 - Binghamton 2

Ithaca 8 - Binghamton 7

Union-Endicott 10 - Binghamton 1

Horseheads 15 - Binghamton 1

Elmira 21 - Binghamton 4

Owego 15 - Binghamton 1

Maine-Endwell 15 - Binghamton 0

Corning Hawks

Corning 6 - Johnson City 0

Corning 12 - Binghamton 0

Corning 12 - Ithaca 0

South County, VA 7 - Corning 3 (Myrtle Beach Tournament)

Corning 8 - Lebanon, VA 5 (Myrtle Beach Tournament)

Corning 12 - Guerin Prep, IL 0 (Myrtle Beach Tournament)

Horseheads 6 - Corning 3

Corning 2 - Elmira 0

Corning 12 - Binghamton 0

Corning 9 - Ithaca 0

Union-Endicott 5 - Corning 3

Corning 5 - Owego 1

Corning 2 - Elmira 0

Corning 4 - Maine-Endwell 0

Corning 3 - Vestal 0

Corning 1 - Horseheads 0

Corning 5 - Horseheads 2 (West Division Tiebreaker)

Corning 2 - Susquehanna Valley 1 (STAC Semi-final)

Maine-Endwell 6 - Corning 5 (STAC Championship)

Corning 14 - Elmira 1 (Class AA Championship)

Corning 6 - Warwick 4 (Class AA Subregional)

Corning 3 - John Jay-East Fishkill 1 (Class AA State Quarterfinal)

Corning 3 - East Meadow 1 (Class AA State Semi-final)

Corning 4 - Cicero-North Syracuse 3 (Class AA State Championship)

Elmira Express

Maine-Endwell 5 - Elmira 0

Elmira 15 - Ithaca 2

Horseheads 11 - Elmira 1

Elmira 6 - Marcellus, NY 4 (Myrtle Beach Tournament)

Baldwinsville, NY 6 - Elmira 2 (Myrtle Beach Tournament)

Moore Catholic, NY 8 - Elmira 2 (Myrtle Beach Tournament)

Elmira 12 - Chesterfield, SC 2 (Myrtle Beach Tournament)

Corning 2 - Elmira 0

Horseheads 12 - Elmira 0

Elmira 6 - Binghamton 2

Elmira 12 - Ithaca 3

Elmira 6 - Owego 2

Elmira 7 - Vestal 3

Corning 2 - Elmira 0

Elmira 21 - Binghamton 4

Elmira 6 - Johnson City 1

Elmira 8 - Union-Endicott 3

Elmira 9 - Horseheads 1 (Class AA Semi-final)

Corning 14 - Elmira 1 (Class AA Championship)

Horseheads Blue Raiders

Horseheads 15 - Owego 2

Horseheads 11 - Elmira 1

Horseheads 14 - Cheraw, SC 7 (Myrtle Beach Tournament)

Greenbrier Christian, VA 4 - Horseheads 3 (Myrtle Beach Tournament)

Horseheads 4 - Austintown-Fitch, OH 2 Myrtle Beach Tournament)

Horseheads 11 - James Madison, VA 3 (Myrtle Beach Tournament)

Horseheads 6 - Corning 3

Horseheads 17 - Ithaca 1

Horseheads 15 - Binghamton 1

Horseheads 12 - Elmira 0

Horseheads 9 - Vestal 0

Maine-Endwell 8 - Horseheads 1

Horseheads 12 - Ithaca 2

Horseheads 15 - Binghamton 1

Horseheads 3 - Union-Endicott 0

Horseheads 12 - Johnson City 0

Corning 1 - Horseheads 0

Corning 5 - Horseheads 2 (West Division Tiebreaker)

Elmira 9 - Horseheads 1 (Class AA Semi-final)

Ithaca Little Red

Ithaca 17 - Homer 3

Union-Endicott 13 - Ithaca 1

Elmira 15 - Ithaca 2

Vestal 6 - Ithaca 0

Corning 12 - Ithaca 0

Ithaca 7 - Binghamton 5

Horseheads 17 - Ithaca 1

Owego 20 - Ithaca 0

Corning 9 - Ithaca 0

Johnson City 11 - Ithaca 6

Elmira 12 - Ithaca 3

Ithaca 8 - Binghamton 7

Horseheads 12 - Ithaca 2

Ithaca 11 - Harpursville 2

Ithaca 7 - Candor 6 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Ithaca 8 - Trumansburg 1 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Ithaca 2 - Spencer-Van Etten 1

Maine-Endwell 16 - Ithaca 0

East

Chenango Forks Blue Devils

Chenango Forks 15 - Chenango Valley 2

Chenango Forks 12 - Oneonta 5

Owego 6 - Chenango Forks 3

Chenango Forks 8 - Susquehanna Valley 7

Greene 6 - Chenango Forks 5

Chenango Forks 13 - Windsor 12

Chenango Forks 20 - Hancock 1

Chenango Forks 29 - Norwich 0

Chenango Forks 10 - Chenango Valley 7

Chenango Forks 19 - Oneonta 4

Susquehanna Valley 17 - Chenango Forks 13

Windsor 5 - Chenango Forks 1

Union-Endicott 20 - Chenango Forks 5

Chenango Forks 9 - Owego 7 (Class B Quarterfinal)

Susquehanna Valley 7 - Chenango Forks 6 (Class B Semi-final)

Chenango Valley Warriors

Johnson City 5 - Chenango Valley 0

Chenango Forks 15 - Chenango Valley 2

Union-Endicott 3 - Chenango Valley 0

Chenango Valley 10 - Norwich 0

Chenango Valley 18 - Oneonta 3

Chenango Valley 10 - Newark Valley 4

Owego 6 - Chenango Valley 1

Maine-Endwell 18 - Chenango Valley 1

Windsor 11 - Chenango Valley 1

Chenango Forks 10 - Chenango Valley 7

Windsor 8 - Chenango Valley 3

Susquehanna Valley 10 - Chenango Valley 1

Chenango Valley 25 - Norwich 1

Chenango Valley 8 - Oneonta 5

Susquehanna Valley 8 - Chenango Valley 1

Vestal 4 - Chenango Valley 1

Troy, PA 13 - Chenango Valley 3

Norwich Purple Tornado

Oneonta 27 - Norwich 7

Chenango Valley 10 - Norwich 0

Susquehanna Valley 20 - Norwich 0

Chenango Forks 29 - Norwich 0

Oneonta 12 - Norwich 2

Chenango Valley 25 - Norwich 1

Windsor 12 - Norwich 0

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Windsor 13 - Norwich 3

Oneonta Yellow Jackets

Oneonta 27 - Norwich 7

Chenango Forks 12 - Oneonta 5

Johnson City 10 - Oneonta  7

Bainbridge-Guilford 6 - Oneonta 5

Oneonta 9 - New Hartford 8

Chenango Valley 18 - Oneonta 3

Susquehanna Valley 11 - Oneonta 0

Oneonta 12 - Norwich 2

Union-Endicott 18 - Oneonta 2 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 19 - Oneonta 4

Chenango Valley 8 - Oneonta 5

Oneonta 12 - Sidney 3

Windsor 10 - Oneonta 7

Marcellus 10 - Oneonta 4 (Mudville Tournament)

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 4

Windsor 10 - Oneonta 2

Susquehanna Valley Sabers

Susquehanna Valley 3 - Windsor 0

Chenango Forks 8 - Susquehanna Valley 7

Susquehanna Valley 20 - Norwich 0

Susquehanna Valley 11 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 10 - Union-Endicott 5

Susquehanna Valley 2 - Windsor 0

Susquehanna Valley 10 - Chenango Valley 1

Susquehanna Valley 17 - Chenango Forks 13

Susquehanna Valley 9 - Pine Plains 2 (Morabito Tournament in Mudville)

Hamburg 7 - Susquehanna Valley 1 (Morabito Tournament in Mudville)

Susquehanna Valley 8 - Mechanicville 0 (Morabito Tournament in Mudville)

Susquehanna Valley 10 - Ardsley 3 (Morabito Tournament in Mudville)

Susquehanna Valley 8 - Chenango Valley 1

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 4

Corning 2 - Susquehanna Valley 1 (STAC Semi-final)

Susquehanna Valley 7 - Chenango Forks 6 (Class B Semi-final)

Waverly 2 - Susquehanna Valley 1 (Class B Championship)

Windsor Black Nights

Susquehanna Valley 3 - Windsor 0

Windsor 7 - Vestal 6

Chenango Forks 13 - Windsor 12

Windsor 11 - Chenango Valley 1

Susquehanna Valley 2 - Windsor 0

Windsor 8 - Chenango Valley 3

Windsor 5 - Chenango Forks 1

Union-Endicott 5 - Windsor 0

Windsor 12 - Norwich 0

Windsor 10 - Oneonta 7

Ichabod Crane 8 - Windsor 0 (Mudville Tournament)

Victor 8 - Windsor 0 (Mudville Tournament)

Windsor 13 - Norwich 3

Windsor 10 - Oneonta 2

Windsor 10 - Whitesboro 1 (Mudville Tournament)

Queens Construction 4 - Windsor 1 (Mudville Tournament)

Windsor 18 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Waverly 3 - Windsor 2 (Class B Semi-final)

IAC

Division 1

Marathon Olympians

Marathon 6 - Sidney 3

Candor 15 - Marathon 14

Marathon 11 - Candor 1

Marathon 10 - Odessa-Montour 7

Odessa-Montour 5 - Marathon 4

Marathon 18 - Newfield 3

Marathon 17 - Southern Cayuga 1

Marathon 15 - Odessa-Montour 2

Marathon 7 - Candor 4

Waverly 6 - Marathon 3 (IAC Semi-final)

Marathon 18 - Afton 1

Marathon 9 - Richfield Springs 4 (Class D Quarterfinal)

Marathon 4 - Schenevus 1 (Class D Semi-final)

Deposit 6 - Marathon 0 (Class D Championship)

Southern Cayuga Chiefs

Groton 10 - Southern Cayuga 3

Candor 27 - Southern Cayuga 0

Southern Cayuga 10 - Newfield 3

Groton 17 - Southern Cayuga 4

Candor 16 - Southern Cayuga 1

Odessa-Montour 4 - Southern Cayuga 0

Odessa-Montour 8 - Southern Cayuga 3

Southern Cayuga 24 - Newfield 8

Marathon 17 - Southern Cayuga 1

Candor 18 - Southern Cayuga 2

Moravia 13 - Southern Cayuga 11

Odessa-Montour 22 - Southern Cayuga 5

Newfield Trojans

Candor 19 - Newfield 2

Groton 19 - Newfield 2

Southern Cayuga 10 - Newfield 3

Odessa-Montour 12 - Newfield 8

Candor 13 - Newfield 4

Odessa-Montour 19 - Newfield 0

Southern Cayuga 24 - Newfield 8

Marathon 18 - Newfield 3

Candor 18 - Newfield 0

Tioga 26 - Newfield 9

Spencer-Van Etten 14 - Newfield 0

Trumansburg 11 - Newfield 3 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Candor 15 - Newfield 5 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Candor Indians

Candor 27 - Southern Cayuga 0

Candor 19 - Newfield 2

Candor 15 - Marathon 14

Marathon 11 - Candor 1

Odessa-Montour 7 - Candor 3

Candor 16 - Southern Cayuga 1

Candor 13 - Newfield 4

Candor 9 - Groton 4

Candor 9 - Odessa-Montour 8

Candor 18 - Newfield 0

Candor 20 - Groton 2

Candor 18 - Southern Cayuga 2

Candor 1 - Odessa-Montour 0

Candor 4 - Newark Valley 2

Marathon 7 - Candor 4

Ithaca 7 - Candor 6 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Candor 15 - Newfield 5 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Candor 11 - Spencer-Van Etten 10

Candor 9 - Sidney 2 (Class C First Round)

Tioga 7 - Candor 5 (Class C Quarterfinal)

Odessa-Montour Indians

Odessa-Montour 10 - Groton 0

Odessa-Montour 7 - Candor 3

Groton 6 - Odessa-Montour 4

Odessa-Montour 12 - Newfield 8

Marathon 10 - Odessa-Montour 7

Odessa-Montour 5 - Marathon 4

Odessa-Montour 4 - Southern Cayuga 0

Odessa-Montour 8 - Southern Cayuga 3

Odessa-Montour 19 - Newfield 0

Candor 9 - Odessa-Montour 8

Groton 1 - Odessa-Montour 0

Marathon 15 - Odessa-Montour 2

Candor 1 - Odessa-Montour 0

Odessa-Montour 6 - Watkins Glen 2

Odessa-Montour 22 - Southern Cayuga 5

Harpursville 8 - Odessa-Montour 4 (Class C First Round)

Groton Indians

Odessa-Montour 10 - Groton 0

Groton 10 - Southern Cayuga 3

Groton 19 - Newfield 2

Groton 6 - Odessa-Montour 4

Groton 17 - Southern Cayuga 4

Candor 9 - Groton 4

Groton 1 - Odessa-Montour 0

Candor 20 - Groton 2

Moravia 12 - Groton 2

Tioga 7 - Groton 1 (Class C First Round)

Division 2

Union Springs Wolves

Union Springs 12 - Lansing 6

Union Springs 23 - Moravia 10

Union Spring 25 - Trumansburg 7

Edison 18 - Union Springs 3

Union Springs 4 - Spencer-Van Etten 3

Moravia 10 - Union Springs 8

Tioga 9 - Union Springs 0

Union Springs 19 - Trumansburg 4

Edison 19 - Union Springs 1

Tioga 13 - Union Springs 2

Dryden 4 - Union Springs 3

Newark Valley 10 - Union Springs 6 (Class C First Round)

Tioga Tigers

Tioga 17 - Lansing 1

Owego 3 - Tioga 0

Edison 21 - Tioga 6

Tioga 5 - Spencer-Van Etten 1

Tioga 4 - Moravia 0

Tioga 14 - Trumansburg 4

Tioga 9 - Trumansburg 0

Tioga 9 - Union Springs 0

Edison 8 - Tioga 2

Tioga 12 - Spencer-Van Etten 1

Tioga 26 - Newfield 9

Tioga 15 - Moravia 0

Tioga 13 - Union Springs 2

Tioga 9 - Lansing 5

Newark Valley 3 - Tioga 2

Waverly 6 - Tioga 0

Tioga 7 - Groton 1 (Class C First Round)

Tioga 7 - Candor 5 (Class C Quarterfinal)

Harpursville 9 - Tioga 7 (Class C Semi-final)

Moravia Blue Devils

Edison 15 - Moravia 1

Union Springs 23 - Moravia 10

Trumansburg 9 - Moravia 8

Moravia 3 - Trumansburg 1

Spencer-Van Etten 4 - Moravia 1

Port Byron 20 - Moravia 2

Tioga 4 - Moravia 0

Edison 28 - Moravia 0

Moravia 10 - Union Springs 8

Spencer-Van Etten 15 - Moravia 11

Moravia 13 - Southern Cayuga 11

Tioga 15 - Moravia 0

Moravia 10 - Tully 5

Moravia 12 - Groton 2

Spencer-Van Etten Panthers

Edison 13 - Spencer-Van Etten 0

Spencer-Van Etten 4 - Moravia 1

Tioga 5 - Spencer-Van Etten 1

Edison 11 - Spencer-Van Etten 1

Union Springs 4 - Spencer-Van Etten 3

Newark Valley 7 - Spencer-Van Etten 4
Spencer-Van Etten 15 - Moravia 11

Spencer-Van Etten 15 - Watkins Glen 0

Tioga 12 - Spencer-Van Etten 1

Spencer-Van Etten 14 - Newark Valley 7

Spencer-Van Etten 14 - Newfield 0

Spencer-Van Etten 29 - Trumansburg 9

Ithaca 2 - Spencer-Van Etten 1

Candor 11 - Spencer-Van Etten 10

Bainbridge-Guilford 8 - Spencer-Van Etten 0 (Class C First Round)

Edison Spartans

Edison 15 - Moravia 1

Edison 26 - Trumansburg 3

Edison 13 - Spencer-Van Etten 0

Edison 21 - Tioga 6

Edison 18 - Union Springs 3

Edison 17 - Lansing 2

Edison 11 - Spencer-Van Etten 1

Edison 28 - Moravia 0

Edison 15 - Trumansburg 0

Waverly 3 - Edison 0

Edison 8 - Tioga 2

Edison 19 - Union Springs 1

Edison 11 - Lansing 0

Elmira Notre Dame 1 - Edison 0

Williamsville East 8 - Edison 1 (Mudville Tournament)

Edison 10 - New Hartford 1 (Mudville Tournament)

Edison 1 - Elmira Notre Dame 0 (IAC Semi-final)

Edison 2 - Waverly 1 (IAC Championship)

Edison 15 - Oxford 0 (Class C First Round)

Edison 11 - Bainbridge-Guilford 0 (Class C Quarterfinal)

Edison 11 - Greene 0 (Class C Semi-final)

Edison 9 - Harpursville 0 (Class C Championship)

Edison 3 - Pulaski 0 (Class C State Quarterfinal)

Edison 12 - St. Lawrence 0 (Class C State Semi-final)

Edison 10 - Warsaw 0 (Class C State Championship)

Trumansburg Blue Raiders

Edison 26 - Trumansburg 3

Trumansburg 9 - Moravia 8

Moravia 3 - Trumansburg 1

Union Springs 25 - Trumansburg 7

Tioga 14 - Trumansburg 4

Tioga 9 - Trumansburg 0

Edison 15 - Trumansburg 0

Union Springs 19 - Trumansburg 4

Trumansburg 16 - Watkins Glen 13

Elmira Notre Dame 19 - Trumansburg 3

Spencer-Van Etten 29 - Trumansburg 9

Trumansburg 11 - Newfield 3 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Ithaca 8 - Trumansburg 1 (Trumansburg Spring Slam Tournament)

Lansing Bobcats

Tioga 17 - Lansing 1

Union Springs 12 - Lansing 6

Edison 17 - Lansing 2

Canajoharie 8 - Lansing 1 (Mudville Tournament)

Hoosick Falls 7 - Lansing 1 (Mudville Tournament)

Newark Valley 4 - Lansing 2

Edison 11 - Lansing 0

Lansing 6 - Dryden 2

Elmria Notre Dame 12 - Lansing 2

Tioga 9 - Lansing 5

Division 3

Elmira Notre Dame Crusaders

Elmira Notre Dame 8 - Newark Valley 4

Waverly 8 - Elmira Notre Dame 1

Elmira Notre Dame 6 - Dryden 2

Elmira Notre Dame 19 - Whitney Point 6

Elmira Notre Dame 21 - Newark Valley 1

Elmira Notre Dame 9 - Jordan-Elbridge 0 (Mudville Tournament)

Elmira Notre Dame 12 - New York Mills 0 (Mudville Tournament)

Waverly 7 - Elmira Notre Dame 0

Elmira Notre Dame 24 - Watkins Glen 2

Elmira Notre Dame 4 - Dryden 0

Elmira Notre Dame 16 - Whitney Point 0

Elmira Notre Dame 19 - Watkins Glen 0

Elmira Notre Dame 12 - Lansing 2

Elmira Notre Dame 19 - Trumansburg 3

Elmira Notre Dame 1 - Edison 0

Edison 1 - Elmira Notre Dame 0 (IAC Semi-final)

Harpursville 7 - Elmira Notre Dame 2 (Class C Quarterfinal)

Watkins Glen Senecas

Waverly 15 - Watkins Glen 0

Newark Valley 15 - Watkins Glen 0

Waverly 18 - Watkins Glen 0

Dryden 15 - Watkins Glen 1

Elmira Notre Dame 24 - Watkins Glen 2

Newark Valley 19 - Watkins Glen 4

Spencer-Van Etten 15 - Watkins Glen 0

Elmira Notre Dame 19 - Watkins Glen 0

Trumansburg 16 - Watkins Glen 13

Odessa-Montour 6 - Watkins Glen 2

Newark Valley Cardinals

Elmira Notre Dame 8 - Newark Valley 4

Newark Valley 21 - Whitney Point 5

Newark Valley 10 - Dryden 8

Newark Valley 15 - Watkins Glen 0

Newark Valley 19 - Dryden 1

Elmira Notre Dame 21 - Newark Valley 1

Chenango Valley 10 - Newark Valley 4

Newark Valley 17 - Whitney Point 2

Waverly 15 - Newark Valley 0

Newark Valley 19 - Watkins Glen 4

Newark Valley 7 - Spencer-Van Etten 4

Newark Valley 4 - Lansing 2

Waverly 16 - Newark Valley 0

Spencer-Van Etten 14 - Newark Valley 7

Candor 4 - Newark Valley 2

Newark Valley 3 - Tioga 2

Newark Valley 10 - Union Springs 6 (Class C First Round)

Greene 14 - Newark Valley 1 (Class C Quarterfinal)

Whitney Point Golden Eagles

Newark Valley 21 - Whitney Point 5

Waverly 28 - Whitney Point 0

Elmira Notre Dame 19 - Whitney Point 6

Newark Valley 17 - Whitney Point 2

Waverly 44 - Whitney Point 0

Elmira Notre Dame 16 - Whitney Point 0

Greene 26 - Whitney Point 2

Dryden Lions

Waverly 16 - Dryden 0

Elmira Notre Dame 6 - Dryden 2

Newark Valley 19 - Dryden 1

Waverly 8 - Dryden 0

Dryden 15 - Watkins Glen 1

Elmira Notre Dame 4 - Dryden 0

Lansing 6 - Dryden 2

Dryden 4 - Union Springs 3

Windsor 18 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Waverly Wolverines

Waverly 3 - Towanda 0

Waverly 15 - Watkins Glen 0

Waverly 16 - Dryden 0

Waverly 8 - Elmira Notre Dame 1

Shaker 2 - Waverly 1 (Mudville Tournament)

Waverly 9 - Fort Plain 0 (Mudville Tournament)

Waverly 28 - Whitney Point 0

Waverly 18 - Watkins Glen 0

Waverly 8 - Dryden 0

Waverly 2 - Athens (PA) 1

Waverly 7 - Elmira Notre Dame 0

Waverly 15 - Newark Valley 0

Waverly 44 - Whitney Point 0

Waverly 3 - Edison 0

Waverly 16 - Newark Valley 0

Waverly 6 - Marathon 3 (IAC Semi-final)

Edison 2 - Waverly 1 (IAC Championship)

Waverly 6 - Tioga 0

Waverly 3 - Windsor 2 (Class B Semi-final)

Waverly 2 - Susquehanna Valley 1 (Class B Championship)

Oneida 3 - Waverly 1 (Class B State Quarterfinal)

MAC

 

Afton Crimson Knights

Afton 13 - Hancock 1

Oxford 9 - Afton 5

Afton 9 - Unatego 6

Bainbridge-Guilford 6 - Afton 2

Afton 9 - Edmeston 2

Greene 14 - Afton 3

Sidney 5 - Afton 4

Afton 14 - Unadilla Valley 6

Afton 12 - Walton 4

Deposit 17 - Afton 0

Harpursville 22 - Afton 14

Afton 20 - Delhi 7

Afton 5 - Stockbridge Valley 1 (Mudville Tournament)

Afton 10 - Sayre, PA 2 (Mudville Tournament)

Afton 11 - Sidney 5

Marathon 18 - Afton 1

Unatego 6 - Afton 5

Gilboa 10 - Afton 4 (Class D Quarterfinal)

Bainbridge-Guilford Bobcats

Bainbridge-Guilford 9 - Davenport 0

Bainbridge-Guilford 6 - Oneonta 5

Bainbridge-Guilford 11 - Sidney 0

Bainbridge-Guilford 11 - Edmeston 3

Bainbridge-Guilford 11 - Unadilla Valley 2

Bainbridge-Guilford 18 - Hancock 4

Bainbridge-Guilford 6 - Afton 2

Bainbridge-Guilford 5 - Sherburne-Earlville 2 (SFCU Tournament)

Bainbridge-Guilford 15 - Sidney 4 (SFCU Tournament)

Unatego 8 - Bainbridge-Guilford 7

Bainbridge-Guilford 16 - Delhi 5

Bainbridge-Guilford 21 - Walton 3

Bainbridge-Guilford 4 - Greene 1

Bainbridge-Guilford 14 - Oxford 0

Harpursville 2 - Bainbridge-Guilford 0

Deposit 6 - Bainbridge-Guilford 0

Bainbridge-Guilford 6 - Schenevus 1

Deposit 11 - Bainbridge-Guilford 0 (MAC Semi-final)

Greene 7 - Bainbridge-Guilford 3 (MAC Consolation)

Bainbridge-Guilford 8 - Spencer-Van Etten 0 (Class C First Round)

Edison 11 - Bainbridge-Guilford 0 (Class C Quarterfinal)

Delhi Bulldogs

Deposit 15 - Delhi 0

Delhi 17 - Downsville 5

Greene 17 - Delhi 1

Oxford 18 - Delhi 4

Bainbridge-Guilford 16 - Delhi 5

Harpursville 19 - Delhi 0

Sidney 21 - Delhi 2

Hancock 6 - Delhi 2

Unadilla Valley 21 - Delhi 20

Afton 20 - Delhi 7

Unatego 27 - Delhi 1

Hancock 17 - Delhi 1

Delhi 18 - Unadilla Valley 8

Deposit Lumberjacks

Deposit 15 - Delhi 0

Deposit 19 - Walton 0

Deposit 18 - Unadilla Valley 0

Deposit 15 - Unatego 0

Deposit 15 - Oxford 0

Deposit 17 - Sidney 0

Deposit 4 - Putnam Valley 3 (Morabito Tournament in Mudville)

Deposit 7 - Mechanicville 0 (Morabito Tournament in Mudville)

Deposit 4 - Hamburg 0 (Morabito Tournament in Mudville)

Deposit 1 - Iroquois 0 (Morabito Tournament in Mudville)

Deposit 17 - Afton 0

Deposit 6 - Greene 0

Deposit 6 - Bainbridge-Guilford 0

Deposit 9 - Harpursville 0

Deposit 14 - Hancock 0

Deposit 11 - Bainbridge-Guilford 0 (MAC Semi-final)

Deposit 9 - Harpursville 0 (MAC Championship)

Deposit 3 - Laurens 0 (Class D Quarterfinal)

Deposit 19 - Gilboa 0 (Class D Semi-final)

Deposit 6 - Marathon 0 (Class D Championship)

Deposit 6 - Eldred 1 (Class D State Quarterfinal)

Deposit 13 - LaFargeville 2 (Class D State Semi-final)

Deposit 8 - Alfred-Almond 0 (Class D State Championship)

Greene Trojans

Greene 13 - Oxford 1

Greene 15 - Unadilla Valley 0

Greene 17 - Delhi 1

Greene 6 - Chenango Forks 5

Greene 16 - Sidney 1

Greene 4 - Harpursville 1

Greene 14 - Afton 3

Greene 11 - Hancock 8

Bainbridge-Guilford 4 - Greene 1

Greene 17 - Unatego 0

Greene 26 - Whitney Point 2

Deposit 6 - Greene 0

Greene 18 - Walton 0

Harpursville 4 - Greene 3 (MAC Semi-final)

Greene 7 - Bainbridge-Guilford 3 (MAC Consolation)

Greene 11 - Unatego 10 (Class C First Round)

Greene 14 - Newark Valley 1 (Class C Quarterfinal)

Edison 11 - Greene 0 (Class C Semi-final)

Hancock Wildcats

Afton 13 - Hancock 1

Unatego 13 - Hancock 6

Harpursville 14 - Hancock 4

Bainbridge-Guilford 18 - Hancock 4

Chenango Forks 20 - Hancock 1

Hancock 29 - Downsville 4 (Hancock Tournament)

Greene 11 - Hancock 8

Hancock 6 - Delhi 2

Hancock 15 - Walton 7

Sidney 9 - Hancock 4

Deposit 14 - Hancock 0

Hancock 17 - Delhi 1

Harpursville Hornets

Harpursville 23 - Edmeston 2

Harpursville 10 - Walton 9

Harpursville 14 - Hancock 4

Harpursville 13 - Sidney 2

Sidney 15 - Harpursville 5 (SFCU Tournament)

Sherburne-Earlville 4 - Harpursville 2 (SFCU Tournament)

Greene 4 - Harpursville 1

Harpursville 19 - Delhi 0

Harpursville 5 - Oxford 2

Harpursville 4 - Unatego 2

Harpursville 23 - Unadilla Valley 3

Harpursville 2 - Bainbridge-Guilford 0

Harpursville 22 - Afton 14

Ithaca 11 - Harpursville 2

Deposit 9 - Harpursville 0

Harpursville 4 - Greene 3 (MAC Semi-final)

Deposit 9 - Harpursville 0 (MAC Championship)

Johnson City 12 - Harpursville 8

Harpursville 8 - Odessa-Montour 4 (Class C First Round)

Harpursville 7 - Elmira Notre Dame 2 (Class C Quarterfinal)

Harpursville 9 - Tioga 7 (Class C Semi-final)

Edison 9 - Harpursville 0 (Class C Championship)

Oxford Blackhawks

Greene 13 - Oxford 1

Oxford 7 - Unatego 2

Oxford 9 - Afton 5

Sidney 12 - Oxford 9

Oxford 18 - Delhi 4

Harpursville 5 - Oxford 2

Deposit 15 - Oxford 0

Bainbridge-Guilford 14 - Oxford 0

Oxford 9 - Unadilla Valley 6

Unatego 11 - Oxford 1

Sidney 9 - Oxford 2

Edison 15 - Oxford 0 (Class C First Round)

Sidney Warriors

Sidney 7 - Cooperstown 1

Marathon 6 - Sidney 3

Bainbridge-Guilford 11 - Sidney 0

Sidney 12 - Oxford 9

Harpursville 13 - Sidney 2

Greene 16 - Sidney 1

Sidney 15 - Harpursville 5 (SFCU Tournament)

Bainbridge-Guilford 15 - Sidney 4 (SFCU Tournament)

Sidney 16 - Walton 7

Sidney 5 - Afton 4

Sidney 21 - Delhi 2

Deposit 17 - Sidney 0

Unatego 7 - Sidney 6

Oneonta 12 - Sidney 3

Sidney 27 - Unadilla Valley 10

Sidney 9 - Hancock 4

Afton 11 - Sidney 5

Sidney 9 - Oxford 2

Candor 9 - Sidney 2 (Class C First Round)

Unadilla Valley Storm

Greene 15 - Unadilla Valley 0

Bainbridge-Guilford 11 - Unadilla Valley 2

Unadilla Valley 17 - Walton 15

Deposit 18 - Unadilla Valley 0

Unatego 28 - Unadilla Valley 2

Afton 14 - Unadilla Valley 6

Harpursville 23 - Unadilla Valley 3

Unadilla Valley 21 - Delhi 20

Sidney 27 - Unadilla Valley 10
Oxford 9 - Unadilla Valley 6

Stockbridge Valley 9 - Unadilla Valley 8 (Mudville Tournament)

Sayre, PA 11 - Unadilla Valley 0 (Mudville Tournament)

Walton 8 - Unadilla Valley 7

Delhi 18 - Unadilla Valley 8

Unatego Spartans

Oxford 7 - Unatego 2

Unatego 13 - Hancock 6

Afton 9 - Unatego 6

Hoosick Falls 5 - Unatego 2 (Mudville Tournament)

Canajoharie 7 - Unatego 6 (Mudville Tournament)

Unatego 8 - Bainbridge-Guilford 7

Unatego 28 - Unadilla Valley 2

Deposit 15 - Unatego 0

Harpursville 4 - Unatego 2

Greene 17 - Unatego 0

Unatego 7 - Sidney 6

Schenevus 6 - Unatego 5 (Unatego Tournament)

Unatego 6 - Gilboa 1 (Unatego Tournament)

Unatego 27 - Delhi 1

Unatego 11 - Oxford 1

Unatego 6 - Afton 5

Greene 11 - Unatego 10 (Class C First Round)

Walton Warriors

Harpursville 10 - Walton 9

Deposit 19 - Walton 0

Unadilla Valley 17 - Walton 15

Walton 18 - Downsville 1

Sidney 16 - Walton 7

Bainbridge-Guilford 21 - Walton 3

Afton 12 - Walton 4

Schenevus 9 - Walton 5 (Calhoun Tournament)

Worcester 14 - Walton 4 (Calhoun Tournament)

Hancock 15 - Walton 7

Greene 18 - Walton 0

Walton 8 - Unadilla Valley 7

Delaware

Davenport Wildcats

Davenport 17 - Margaretville 4

Davenport 13 - Margaretville 12

Bainbridge-Guilford 9 - Davenport 0

Davenport 18 - South Kortright 3

Gilboa 22 - Davenport 1

Davenport 24 - Windham-Ashland-Jewett 3

Gilboa 5 - Davenport 4

Davenport 18 - South Kortright 5

Davenport 20 - Jefferson 7

Davenport 16 - Roxbury 14

Davenport 12 - Morris 4

Davenport 21 - Worcester 20 (Calhoun Tournament)

Schenevus 27 - Davenport 8 (Calhoun Tournament)

Davenport 12 - Hunter-Tannersville 5

Davenport 15 - Downsville 3

Roxbury 11 - Davenport 3 (Delaware Tiebreaker)

Laurens 11 - Davenport 4 (Class D First Round)

Downsville Eagles

Roxbury 19 - Downsville 4

Margaretville 17 - Downsville 10

Delhi 17 - Downsville 5

Walton 18 - Downsville 1

Downsville 23 - Gilbertsville-Mount Upton 17

Downsville 25 - Hunter-Tannersville 8

Hancock 29 - Downsville 4 (Hancock Tournament)

Downsville 18 - Margaretville 6

South Kortright 10 - Downsville 7

Gilboa 12 - Downsville 1

Jefferson 24 - Downsville 3

Davenport 15 - Downsville 3

Gilboa-Conesville Wildcats

Gilboa 18 - South Kortight 1

Gilboa 24 - Hunter-Tannersville 0

Gilboa 17 - Margaretville 1

Gilboa 5 - Margaretville 1

Gilboa 22 - Davenport 1

Gilboa 25 - South Kortright 3

Gilboa 5 - Davenport 4

Gilboa 16 - Hunter-Tannersville 1

Gilboa 18 - Jefferson 3

Roxbury 5 - Gilboa 1

Gilboa 17 - Windham-Ashland-Jewett 0 (Prattsville Floodway Series)

Gilboa 10 - Roxbury 9 (Prattsville Floodway Series)

Gilboa 12 - Downsville 1

Schenevus 16 - Gilboa 4 (Unatego Tournament)

Unatego 6 - Gilboa 1 (Unatego Tournament)

Roxbury 4 - Gilboa 3 (Delaware Championship)

Gilboa 5 - Worcester 0 (Class D First Round)

Gilboa 10 - Afton 4 (Class D Quarterfinal)

Deposit 19 - Gilboa 0 (Class D Semi-final)

Hunter-Tannersville Wildcats

Gilboa 24 - Hunter-Tannersville 0

Jefferson 18 - Hunter-Tannersville 1

Gilboa 16 - Hunter-Tannersville 1

Downsville 25 - Hunter-Tannersville 8

Windham-Ashland-Jewett 18 - Hunter-Tannersville 6

Roxbury 19 - Hunter-Tannersville 0 (Prattsville Floodway Series)

Hunter-Tannnersville 20 - Windham-Ashland-Jewett 19 (Prattsville Floodway Series)

Davenport 12 - Hunter-Tannersville 5

Jefferson J-Hawks

Jefferson 21 - Margaretville 7

Jefferson 18 - Hunter-Tannersville 1

Jefferson 21 - South Kortright 5

Davenport 20 - Jefferson 7

Gilboa 18 - Jefferson 3

Jefferson 25 - Windham-Ashland-Jewett 3

Jefferson 24 - Downsville 3

Roxbury 17 - Jefferson 2

Roxbury 16 - Jefferson 5 (Class D First Round)

Margaretville Blue Devils

Davenport 17 - Margaretville 4

Davenport 13 - Margaretville 2

Gilboa 17 - Margaretville 1

Gilboa 5 - Margaretville 1

Margaretville 17 - Downsville 10

Jefferson 21 - Margaretville 7

Roxbury 17 - Margaretville 1

Downsville 18 - Margaretville 6

Margaretville 8 - South Kortright 7

South Kortright 10 - Margaretville 8

Roxbury Rockets

Roxbury 21 - South Kortright 5

Roxbury 19 - Downsville 4

Roxbury 17 - Margaretville 1

Roxbury 20 - South Kortright 4

Davenport 16 - Roxbury 14

Roxbury 5 - Gilboa 1

Roxbury 19 - Hunter-Tannersville 0 (Prattsville Floodway Series)

Gilboa 10 - Roxbury 9 (Prattsville Floodway Series)

Roxbury 17 - Jefferson 2

Roxbury 11 - Davenport 3 (Delaware Tiebreaker)

Roxbury 4 - Gilboa 3 (Delaware Championship)

Roxbury 16 - Jefferson 5 (Class D First Round)

Schenevus 12 - Roxbury 3 (Class D Quarterfinal)

South Kortright Rams

Gilboa 18 - South Kortright 1

Roxbury 21 - South Kortright 5

Davenport 18 - South Kortright 3

Gilboa 25 - South Kortright 3

Jefferson 21 - South Kortright 5

Davenport 18 - South Kortright 5

Roxbury 20 - South Kortright 4

Worcester 18 - South Kortright 10

South Kortright 10 - Downsville 7

Windham-Ashland-Jewett 16 - South Kortright 11

Margaretville 8 - South Kortright 7

South Kortright 10 - Margaretville 8

Windham-Ashland-Jewett Warriors

Schenevus 23 - Windham-Ashland-Jewett 0

Davenport 24 - Windham-Ashland-Jewett 3

Windham-Ashland-Jewett 18 - Hunter-Tannersville 6

Jefferson 25 - Windham-Ashland-Jewett 3

Windham-Ashland-Jewett 16 - South Kortright 11

Gilboa 17 - Windham-Ashland-Jewett 0 (Prattsville Floodway Series)

Hunter-Tannersville 20 - Windham-Ashland-Jewett 19 (Prattsville Floodway Series)

Tri-Valley

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs

CV-S/Sharon Springs 32 - Gilbertsville-Mount Upton 16

Worcester 16 - CV-S/Sharon Springs 6

Schenevus 21 - CV-S/Sharon Springs 2

Milford 13 - CV-S/Sharon Springs 6

Laurens 14 - CV-S/Sharon Springs 0

Franklin 9 - CV-S/Sharon Springs 7

CV-S/Sharon Springs 11 - Morris 9

CV-S/Sharon Springs 18 - Worcester 9

Edmeston Panthers

Edmeston 10 - Franklin 7

Harpursville 23 - Edmeston 2

Bainbridge-Guilford 11 - Edmeston 3

Edmeston 13 - Milford 3

Afton 9 - Edmeston 2

Laurens 10 - Edmeston 2

Edmeston 17 - Morris 6

Schenevus 19 - Edmeston 3

Hamilton 12 - Edmeston 2 (Laurens Tournament)

Milford 17 - Edmeston 1 (Laurens Tournament)

Richfield Springs 9 - Edmeston 7

Franklin 14 - Edmeston 12

Franklin Purple Devils

Edmeston 10 - Franklin 7

Milford 6 - Franklin 5

Franklin 29 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Worcester 36 - Franklin 21

Franklin 16 - Morris 4

Laurens 16 - Franklin 7

Schenevus 15 - Franklin 2

Richfield Springs 8 - Franklin 5

Franklin 9 - CV-S/Sharon Springs 7

Franklin 14 - Edmeston 12

Gilbertsville-Mount Upton Raiders

Milford 30 - Gilbertsville-Mount Upton 0

CV-S/Sharon Springs 32 - Gilbertsville-Mount Upton 16

Franklin 29 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Schenevus 24 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Downsville 23 - Gilbertsville-Mount Upton 17

Laurens 29 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Worcester 24 - Gilbertsville-Mount Upton 2

Richfield Springs 23 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Morris 31 - Gilbertsville-Mount Upton 14

Laurens Leopards

Richfield Springs 6 - Laurens 5

Laurens 30 - Morris 2

Milford 10 - Laurens 6

Laurens 10 - Edmeston 2

Laurens 15 - Worcester 6

Laurens 16 - Franklin 7

Laurens 14 - CV-S/Sharon Springs 0

Laurens 29 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Schenevus 17 - Laurens 5

Laurens 5 - Milford 4 (Laurens Tournament)

Hamilton 12 - Laurens 7 (Laurens Tournament)

Laurens 8 - Schenevus 3 (Tri-Valley Semi-final)

Laurens 11 - Davenport 4 (Class D First Round)

Deposit 3 - Laurens 0 (Class D Quarterfinal)

Milford 18 - Laurens 7 (Tri-Valley Championship)

Milford Wildcats

Milford 30 - Gilbertsville-Mount Upton 0

Milford 6 - Franklin 5

Schenevus 22 - Milford 9

Edmeston 13 - Milford 3

Milford 10 - Laurens 6

Richfield Springs 16 - Milford 11

Milford 13 - CV-S/Sharon Springs 6

Laurens 5 - Milford 4 (Laurens Tournament)

Milford 17 - Edmeston 1 (Laurens Tournament)

Milford 19 - Morris 4

Milford 14 - Worcester 4

Milford 9 - Richfield Springs 6 (Tri-Valley Semi-final)

Richfield Springs 6 - Milford 1 (Class D First Round)

Milford 18 - Laurens 7 (Tri-Valley Championship)

Morris Mustangs

Laurens 30 - Morris 2

Richfield Springs 27 - Morris 4

Franklin 16 - Morris 4

Schenevus 18 - Morris 1

Worcester 26 - Morris 8

Edmeston 17 - Morris 6

Davenport 12 - Morris 4

Milford 19 - Morris 4

CV-S/Sharon Springs 11 - Morris 9

Morris 31 - Gilbertsville-Mount Upton 14

Richfield Springs Indians

Richfield Springs 6 - Laurens 5

Richfield Springs 27 - Morris 4

Richfield Springs 13 - New York Mills 3

Schenevus 4 - Richfield Springs 1

Richfield Springs 20 - Worcester 5

Richfield Springs 16 - Milford 11

Richfield Springs 8 - Franklin 5

Richfield Springs 23 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Richfield Springs 9 - Edmeston 7

Milford 9 - Richfield Springs 6 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 8 - Richfield Springs 4 (Tri-Valley Consolation)

Richfield Springs 6 - Milford 1 (Class D First Round)

Marathon 9 - Richfield Springs 4 (Class D Quarterfinal)

Schenevus Dragons

Schenevus 27 - Worcester 5

Schenevus 23 - Windham-Ashland-Jewett 0

Schenevus 22 - Milford 9

Schenevus 24 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Schenevus 4 - Richfield Springs 1

Schenevus 18 - Morris 1

Schenevus 21 - CV-S/Sharon Springs 2

Schenevus 19 - Edmeston 3

Schenevus 15 - Franklin 2

Schenevus 17 - Laurens 5

Schenevus 9 - Walton 5 (Calhoun Tournament)

Schenevus 27 - Davenport 8 (Calhoun Tournament)

Bainbridge-Guilford 6 - Schenevus 1

Schenevus 16 - Gilboa 4 (Unatago Tournament)

Scheneuvs 6 - Unatego 5 (Unatego Tournament)

Laurens 8 - Schenevus 3 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 8 - Richfield Springs 4 (Tri-Valley Consolation)

Schenevus 12 - Roxbury 3 (Class D Quarterfinal)

Marathon 4 - Schenevus 1 (Class D Semi-final)

Worcester Wolverines

Schenevus 27 - Worcester 5

Worcester 36 - Franklin 21

Worcester 16 - CV-S/Sharon Springs 6

Richfield Springs 20 - Worcester 5

Worcester 26 - Morris 8

Laurens 15 - Worcester 6

Worcester 18 - South Kortright 10

Worcester 24 - Gilbertsville-Mount Upton 2

Davenport 21 - Worcester 20 (Calhoun Tournament)

Worcester 14 - Walton 5 (Calhoun Tournament)

Milford 14 - Worcester 4

CV-S/Sharon Springs 18 - Worcester 9

Gilboa 5 - Worcester 0 (Class D First Round)

2019 Scores and Headlines

Saturday, June 15

Class AA State Championship

Corning 4 - Cicero-North Syracuse 3 (11 inn.)

Class C State Championship

Edison 10 - Warsaw 0

Class D State Championship

Deposit 8 - Alfred-Almond 0

Keegan's single gives Corning first state title!

Total domination for Edison in claiming C crown!

Deposit Dynasty wins 4th D title in 5 years!

 

Class AA State Semi-final

Corning 3 - East Meadow 1

Class C State Semi-final

Edison 12 - St. Lawrence 0 (5 inn.)

Class D State Semi-final

Deposit 13 - LaFargeville 2

Corning edges East Meadow in AA Semi

Willsey tosses no-hitter as Edison rolls in C Semi

LaFargeville no match for Deposit in D Semi

Saturday, June 8

Class AA State Quarterfinal

Corning 3 - John Jay-East Fishkill 1

Corning earns first ever state semi-final appearance

Friday, June 7

Class B State Quarterfinal

Oneida 3 - Waverly 1

Class C State Quarterfinal

Edison 3 - Pulaski 0

Class D State Quarterfinal

Deposit 6 - Eldred 1

Waverly's historic run comes to an end

Edison rides Willsey into state semi-finals

For 5th straight year, Deposit downs Eldred

Thursday, June 6

Class AA Subregional

Corning 6 - Warwick 4

Class A Subregional

Minisink Valley 6 - Vestal 5 (8 inn.)

Corning comes up clutch in downing Warwick

Late comeback spells doom for Vestal

Tuesday, June 4

Tri-Valley Championship

#3 Milford 18 - #4 Laurens 7

Milford wins first Tri-Valley title since 2003

Saturday, June 1

Class AA Championship

#1 Corning 14 - #3 Elmira 1

Class A Championship

#3 Vestal 4 - #4 Union-Endicott 2

Class B Championship

#2 Waverly 2 - #1 Susquehanna Valley 1

Class C Championship

#2 Edison 9 - #8 Harpursville 0

Class D Championship

#1 Deposit 6 - #2 Marathon 0

Corning rolls right through Elmira for AA title

Vestal claims first sectional crown since 2005

Hammond leads Waverly to first Class B championship

Edison cruises to 2nd straight C title

Deposit dominates for 6th consecutive D crown

Friday, May 31

Class A Semi-final

#4 Union-Endicott 1 - #1 Maine-Endwell 0 (10 inn.)

Class B Semi-finals

#1 Susquehanna Valley 7 - #5 Chenango Forks 6

#2 Waverly 3 - #3 Windsor 2 (9 inn.)

Waverly survives over Windsor in 9 innings

Gaskins drives in 6 as SV edges Forks

U-E knocks off defending 3-time state champ M-E

Thursday, May 30

Class C Semi-finals

#2 Edison 11 - #3 Greene 0

#8 Harpursville 9 - #5 Tioga 7

Class D Semi-finals

#1 Deposit 19 - #5 Gilboa 0

#2 Marathon 4 - #3 Schenevus 1

Marathon back in D title game

Deposit rolls right through Gilboa

Edison romps Greene behind another shutout

Early lead, many errors aid Harpursville

Wednesday, May 29

Class AA Semi-final

#3 Elmira 9 - #2 Horseheads 1

Class A Semi-final

#3 Vestal 4 - #2 Johnson City 1

Class B Quarterfinal

#3 Windsor 18 - #6 Dryden 0

 Class C Quarterfinal

#3 Greene 14 - #6 Newark Valley 1

Class D Quarterfinals

#2 Marathon 9 - #7 Richfield Springs 4

#3 Schenevus 12 - #6 Roxbury 3

#5 Gilboa 10 - #4 Afton 4

Elmira crushes Horseheads in AA stunner

Hults drives in 4 to lead Schenevus to W

Gilboa plates 9 in 7th to get past Afton

Greene runs past Newark Valley with big 5th

Tuesday, May 28

Class B Quarterfinals

#5 Chenango Forks 9 - #4 Owego 7

Class C Quarterfinals

#8 Harpursville 7 - #1 Elmira Notre Dame 2

#2 Edison 11 - #7 Bainbridge-Guilford 0

#5 Tioga 7 - #4 Candor 5

Class D Quarterfinals

#1 Deposit 3 - #9 Laurens 0 (5 inn. - rain)

Stiles spins another perfect game to lead Deposit

Tioga erupts for 5 in the 7th to advance

Forks holds off Owego's late charge

Edison walks all over B-G

Harpursville pulls off a Class C shocker

Friday, May 24

Class C First Round

#3 Greene 11 - #14 Unatego 10

#5 Tioga 7 - #12 Groton 1

#8 Harpursville 8 - #9 Odessa-Montour 4

Class D First Round

#5 Gilboa 5 - #12 Worcester 0

Tioga rides Wessels to Round 1 win

Wednesday, May 22

Class C First Round

#2 Edison 15 - #15 Oxford 0

#4 Candor 9 - #13 Sidney 2

#6 Newark Valley 10 - #11 Union Springs 6

#7 Bainbridge-Guilford 8 - #10 Spencer-Van Etten 0

Class D First Round

#6 Roxbury 16 - #11 Jefferson 5

#7 Richfield Springs 6 - #10 Milford 1

#9 Laurens 11 - #8 Davenport 4

Big 5th pushes Newark Valley to victory

Candor surges past Sidney

B-G shuts out S-VE behind Neidig's gem

Roxbury comes out swinging in crushing Jefferson

Laurens pulls the road upset in Davenport

Hess' one-hitter leads Richfield Springs

Edison cruises past Oxford

Tuesday, May 21

STAC Championship

Maine-Endwell 6 - Corning 5 (12 inn.)

Delaware Championship

Roxbury 4 - Gilboa 3

Unatego 6 - Afton 5

Delhi 18 - Unadilla Valley 8

M-E wins STAC Championship in 12-inning thriller

Hynes' walk-off gives Roxbury another Delaware title

Unatego gets home win over Afton

Monday, May 20

STAC Semi-final

Corning 2- Susquehanna Valley 1

Marathon 18 - Afton 1

Vestal 10 - Johnson City 7

Candor 11 - Spencer-Van Etten 10

Corning edges SV to advance to STAC Championship

Candor uses late charge to beat S-VE

Sunday, May 19

Doubleheader: Maine-Endwell 2 - Webster-Schroeder 0

Maine-Endwell 6 - Webster-Schroeder 5

Saturday, May 18

STAC West Tiebreaker

Corning 5 - Horseheads 2

Mudville Tournament

Vestal 12 - Wayne 1

Vestal 7 - South Jefferson 3

Mudville Tournament

Windsor 10 - Whitesboro 1

Queens Construction 4 - Windsor 1

Johnson City 12 - Harpursville 8

Maine-Endwell 16 - Ithaca 0

STAC West Division belongs to Corning

Friday, May 17

Tri-Valley Consolation

#1 Schenevus 8 - #2 Richfield Springs 4

Moravia 12 - Groton 2

Maine-Endwell 15 - Binghamton 0

Corning 1 - Horseheads 0 (8 inn.)

Waverly 6 - Tioga 0

Union-Endicott 2- Owego 1

Windsor 10 - Oneonta 2

Morris 31 - Gilberstville-Mount Upton 14

Sidney 9 - Oxford 2

Corning forces tiebreaker on Daugherty's game-winner

U-E pulls away from Owego in the 7th

Waverly gets road win in Tioga

Schenevus takes Tri-Valley consolation

Sidney earns win in Mini-MAC

Thursday, May 16

MAC Championship

#1 Deposit 9 - #3 Harpursville 0

IAC Championship

(Division 2) Edison 2 - (Division 3) Waverly 1

Delaware League Tiebreaker

Roxbury 11 - Davenport 3

MAC Consolation

Greene 7 - Bainbridge-Guilford 3

Afton 11 - Sidney 6

Franklin 14 - Edmeston 12

Horseheads 12 - Johnson City 0 (5 inn.)

Ithaca 2 - Spencer-Van Etten 1

Elmira 8 - Union-Endicott 3

Unatego 11 - Oxford 1

Hancock 17 - Delhi 1

Newark Valley 3 - Tioga 2

Moravia 10 - Tully 5

Deposit wins 4th straight MAC championship

Edison clips Waverly for IAC title

Roxbury advances to Delaware championship game

Cook delivers the power in Horseheads' victory

Balanced offense leads the way for Elmira

Unatego picks up win over Oxford

Afton starts fast in downing Sidney

Newark Valley edges Tioga

2 runs in 5th holds up for Ithaca

Moravia pulls away from Tully

Wednesday, May 15

IAC Semi-finals

(Division 3) Waverly 6 - (Division 1) Marathon 3

(Division 2) Edision 1 - (Wild Card) Elmira Notre Dame 0

MAC Semi-finals

#1 Deposit 11 - #4 Bainbridge-Guilford 0

#3 Harpursville 4 - #3 Greene 3

Tri-Valley Semi-finals

#3 Milford 9 - #2 Richfield Springs 6

#4 Laurens 8 - #1 Schenevus 3

Maine-Endwell 11 - Johnson City 0

Horseheads 3 - Union-Endicott 0

Corning 3 - Vestal 0

Owego 15 - Binghamton 1

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 4

Davenport 15 - Downsville 3

Unatego 27 - Delhi 1 (5 inn.)

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 18 - Worcester 9

Walton 8 - Unadilla Valley 7

Odessa-Montour 22 - Southern Cayuga 5

Windsor 13 - Norwich 3

Hammond K's 20, hits 3-run homer to lift Waverly

Bush scores on passed ball as Edison blanks Elmira ND

3rd inning spurt gives Laurens the upset win

Milford jumps up big to down Richfield Springs

Deposit puts it all together in beating B-G

Harpursville to play for MAC title

Davenport to play DL tiebreaker against Roxbury

A no-hitter on 12 K's for Corning's Bennett

SV holds off Oneonta's late surge

Delhi no match for Unatego

CV-S/Sharon Springs pounds on Worcester

Horseheads' Rogers silences U-E

Owego crushes Binghamton on the road

O-M jumps all over S. Cayuga

Saturday, May 11

Mudville Tournament

Afton 5 - Stockbridge Valley 1

Championship: Afton 10 - Sayre, PA 2

Mudville Tournament

Williamsville East 8 - Edison 1

Edison 10 - New Hartford 1

Mudville Tournament

Stockbridge Valley 9 - Unadilla Valley 8

Sayre, PA 11 - Unadilla Valley 0

Mudville Tournament

Ichabod Crane 8 - Windsor 0

Victor 8 - Windsor 0

Mudville Tournament

Marcellus 10 - Oneonta 4

Unatego Tournament

Schenevus 16 - Gilboa 4

Schenevus 6 - Unatego 5 (9 inn.)

Unatego 6 - Gilboa 1

Trumansburg Spring Slam Tournament

Ithaca 7 - Candor 6

Trumansburg 11 - Newfield 3

Consolation: Candor 15 - Newfield 5

Championship: Ithaca 8 - Trumansburg 1

Greene 18 - Walton 0 (5 inn.)

Deposit 14 - Hancock 0

Corning 4 - Maine-Endwell 0

Elmira 6 - Johnson City 1

Troy, PA 13 - Chenango Valley 3

Corning shuts out M-E behind Bennett's 2-hitter

Schenevus takes two to claim Unatego Tourney

Friday, May 10

Deposit 9 - Harpursville 0

Elmira 21 - Binghamton 4 (5 inn.)

Elmira Notre Dame 1 - Edison 0

Afton 20 - Delhi 7

Coon and Cook drive in 8 as Elmira rolls

Elmira ND edges Edison behind Moffe's RBI

Thursday, May 9

Richfield Springs 9 - Edmeston 7

Maine-Endwell 3 - Union-Endicott 0

Horseheads 15 - Binghamton 1 (5 inn.)

Vestal 4 - Chenango Valley 1

Bainbridge-Guilford 6 - Schenevus 1

Tioga 9 - Lansing 5

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Ithaca 11 - Harpursville 2

Marathon 7 - Candor 4

Windsor 10 - Oneonta 7

Sidney 9 - Hancock 4

Odessa-Montour 6 - Watkins Glen 2

Roxbury 17 - Jefferson 2

Spencer-Van Etten 29 - Trumansburg 9 (6 inn.)

Dryden 4 - Union Springs 3

Marathon claims IAC Division 1

S-VE rolls right through T-Burg

Tioga erases early hole to down Lansing

Rogers and Gill toss one-hitter for Horseheads

Vondracek carries the load for O-M

Ithaca takes down Harpursville at home

B-G gives Schenevus first loss

Quick start good enough for Sidney

Roxbury leaves no doubt against Jefferson

Dryden squeaks by U. Springs

Wednesday, May 8

Deposit 6 - Bainbridge-Guilford 0

Susquehanna Valley 8 - Chenango Valley 1

Horseheads 12 - Ithaca 2

Owego 4 - Johnson City 3 (9 inn.)

Maine-Endwell 4 - Vestal 0

Tioga 13 - Union Springs 2

Elmira Notre Dame 19 - Trumansburg 3

Candor 4 - Newark Valley 2

Spencer-Van Etten 14 - Newfield 0

Oxford 9 - Unadilla Valley 6

Windsor 12 - Norwich 0 (6 inn.)

Corning 2 - Elmira 0

Union-Endicott 10 - Binghamton 1

Lansing 6 - Dryden 2

Milford 14 - Worcester 4

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 11 - Morris 9

Davenport 12 - Hunter-Tannersville 5

Corning edges Elmira behind Bennett's 4-hitter

L'Amoreaux's 13 K's, 4 RBI's paces M-E

Madigan, Mischler homer as U-E rolls

Horseheads takes control from Ithaca

Elmira ND wins big over T-Burg

Milford clinches Tri-Valley playoff spot

CV-S/Sharon Springs squeaks by Morris

Davenport edges H-T behind Lubbers' big day

Deposit stays perfect with win over B-G

Aman's solo shot lifts Candor over NV

Owego battles back to beat JC in 9

S-VE gets huge win on Senior Night

Tioga surges ahead in beating U. Springs

Tuesday, May 7

Deposit 6 - Greene 0

Union-Endicott 20 - Chenango Forks  5

Harpursville 22 - Afton 14

Tioga 15 - Moravia 0

Corning 5 - Owego 1 (9 inn.)

Elmira 7 - Vestal 3 (9 inn.)

Hancock 15 - Walton 7

Sidney 27 - Unadilla Valley 10 (5 inn.)

Jefferson 24 - Downsville 3 (5 inn.)

Perfect game #15 for Stiles

7-run 4th gives Hancock a lift

Sidney crushes Unadilla Valley

Jefferson leaves no doubt against Downsville

Kiser's 2 homers, Mischler's grand slam carry U-E

Elmira pulls away from Vestal in 9

Rijo's 3-run double gives Corning a win in 9

Big offense, Wessels' one-hitter paces Tioga

Monday, May 6

Harpursville 2 - Bainbridge-Guilford 0

Deposit 17 - Afton 0 (6 inn.)

Gilboa 12 - Downsville 1

Moravia 13 - Southern Cayuga 11

Greene 26 - Whitney Point 2 (5 inn.)

Richfield Springs 23 - Gilbertsville-Mount Upton 6 (5 inn.)

Tioga 26 - Newfield 9

Candor 1 - Odessa-Montour 0 (10 inn.)

Spencer-Van Etten 14 - Newark Valley 7

Unadilla Valley 21 - Delhi 20

Oneonta 12 - Sidney 3

Elmira 6 - Owego 2

Union-Endicott 5 - Windsor 0

Franklin 9 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 7

Milford 19 - Morris 4

Doubleheader: Margaretville 8 - South Kortright 7

South Kortright 10 - Margaretville 8

Trumansburg 16 - Watkins Glen 13

Ithaca 8 - Binghamton 7

Elmira Notre Dame 12 - Lansing 2

Greene's Yahner no-hits Whitney Point

Once again, Stiles tosses a no-hitter

Harpursville downs B-G on Roys' 2-run shot

Oneonta earns home nod over Sidney

Gilboa beats up on Downsville

Franklin pulls away from CV-S/SS

S. Kortright and Margaretville split a pair

Milford takes care of Morris

No stopping Richfield Springs in big win

U-E blanks Windsor behind Kiser's gem

Early hole turns into big win for Tioga

Elmira gets the victory over Owego

Big bats lead S-VE over Newark Valley

Candor edges O-M despite Vondracek's 23 K's

6th inning spurt lifts Moravia over S. Cayuga

Sunday, May 5

Morabito Tournament in Mudville

Semi-final: Deposit 4 - Hamburg 0

Championship: Deposit 1 - Iroquois 0

Morabito Tournament in Mudville

Susquehanna Valley 8 - Mechanicville 0

Susquehanna Valley 10 - Ardsley 3

Saturday, May 4

Shenendehowa Forever Missed Tournament

Columbia East Greenebush 3 - Maine-Endwell 0

Shenendehowa 3 - Maine Endwell 0

Morabito Tournament in Mudville

Deposit 4 - Putnam Valley 3

Deposit 7 - Mechanicville 0

Morabito Tournament in Mudville

Susquehanna Valley 9 - Pine Plains 2

Hamburg 7 - Susquehanna Valley 1

Calhoun Tournament

Davenport 21- Worcester 20

Schenevus 9 - Walton 5

Consolation: Worcester 14 - Walton 5

Championship: Schenevus 27 - Davenport 8

Prattsville Floodway Series

Roxbury 19 - Hunter-Tannersville 0 (5 inn.)

Gilboa 17 - Windham-Ashland-Jewett 0 (5 inn.)

Consolation: Hunter-Tannersville 20 - Windham-Ashland-Jewett 19

Championship: Gilboa 10 - Roxbury 9 (9 inn.)

Laurens Tournament

Laurens 5 - Milford 4

Hamilton 12 - Edmeston 2

Consolation: Milford 17 - Edmeston 1

Championship: Hamilton 12 - Laurens 7

Windsor 5 - Chenango Forks 1

Friday, May 3

Edison 11 - Lansing 0 (6 inn.)

Elmira Notre Dame 19 - Watkins Glen 0 (5 inn.)

Elmira 12 - Ithaca 3

Elmira ND's Moffe no-hits Watkins Glen

Elmira jumps up early and cruises

Edison gets rain soaked win over Lansing

Thursday, May 2

Worcester 24 - Gilbertsville-Mount Upton 2

Chenango Valley 8 - Oneonta 5

Johnson City 11 - Ithaca 6

Richfield Springs 8 - Franklin 5 (10 inn.)

Unatego 7 - Sidney 6

Schenevus 17 - Laurens 5

Waverly 16 - Newark Valley 0 (6 inn.)

Windham-Ashland-Jewett 16 - South Kortright 11

Davenport 12 - Morris 4

Afton 12 - Walton 4

Union-Endicott 5 - Corning 3

Schenevus clinches regular season Tri-Valley title

No-hitter #5 for Hammond

10-inning battle goes to Richfield Springs

Hill's walk-off single a winner for Unatego

Early runs enough for CV

Worcester puts it all together in blowout win

Windham takes advantage of SK's miscues

Davenport pulls away from Morris

Wednesday, May 1

Bainbridge-Guilford 14 - Oxford 0

Deposit 17 - Sidney 0

Chenango Valley 25 - Norwich 1 (5 inn.)

Roxbury 5 - Gilboa 1

Edison 19 - Union Springs 1

Greene 17 - Unatego 0 (5 inn.)

Johnson City 8 - Union-Endicott 6

Harpursville 23 - Unadilla Valley 3

Susquehanna Valley 17 - Chenango Forks 13

Vestal 4 - Owego 3

Maine-Endwell 8 - Horseheads 1

Tioga 12 - Spencer-Van Etten 1

Laurens 29 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Candor 18 - Southern Cayuga 2 (5 inn.)

Schenevus 15 - Franklin 2

Jefferson 25 - Windham-Ashland-Jewett 3 (5 inn.)

South Kortright 10 - Downsville 7

Hancock 6 - Delhi 2

Corning 9 - Ithaca 0

Elmira 6 - Binghamton 2

Greene's Kennedy hurls 4th no-hitter

Vestal strands the bases loaded to down Owego

Candor continues to pound the ball, opponents

Wessels gives up one hit, gets four for Tioga

Elmira pulls away from Binghamton

Big 5th carries M-E over Horseheads

14-run 2nd more than enough for Edison

Bennett K's 14 as Corning rolls

Hancock picks up win over Delhi

Roxbury ends Gilboa's undefeated run

Jefferson squashes Windham by mercy

The scoreless, unbeaten run continues for Deposit

Piercy's three doubles leads Schenevus over Franklin

S. Kortright back on track in beating Downsville

Tuesday, April 30

Bainbridge-Guilford 4 - Greene 1

Deposit 15 - Oxford  0

Susquehanna Valley 10 - Chenango Valley 1

Horseheads 9 - Vestal 0

Chenango Forks 19 - Oneonta 4

Elmira Notre Dame 16 - Whitney Point 0

Candor 20 - Groton 2 (5 inn.)

Laurens 14 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 0

Marathon 15 - Odessa-Montour 2

Spencer-Van Etten 15 - Watkins Glen 0

Make it two straight no-hitters for HH's Rogers

Stiles spins her 14th career perfect game

Big bats leads to big win for Candor

B-G gives Greene first loss