2017 Section IV Scores

* Underlined scores have a link to an article about the game.

STAC

Metro

Binghamton Patriots

Elmira 5 - Binghamton 4

Vestal 5 - Binghamton 3 (9 inn.)

Binghamton 9 - Vestal 2

Shenendehowa 6 - Binghamton 2 (Forever Missed Tournament)

Binghamton 5 - Columbia 2 (Forever Missed Tournament)

Maine-Endwell 4 - Binghamton 0

Horseheads 11 - Binghamton 3

Binghamton 9 - Horseheads 8

Binghamton 11 - Union-Endicott 0

Binghamton 8 - Corning 1

Binghamton 7 - Deposit 2 (Mary Testa Tournament)

Binghamton 9 - Susquehanna Valley 4 (Mary Testa Tournament)

Binghamton 8 - Union-Endicott 6

Elmira 6 - Binghamton 5

Binghamton 1 - Maine-Endwell 0

Binghamton 15 - Ithaca 0

Binghamton 14 - Ithaca 0

Binghamton 10 - Elmira 5 (Class AA Semi-Final)

Binghamton 2 - Horseheads 0 (Class AA Championship)

Binghamton 5 - Yorktown 3 (Class AA State Quarterfinal)

Binghamton 3 - Shaker 1 (Class AA State Semi-Final)

East Meadow 1 - Binghamton 0 (Class AA State Championship)

Maine-Endwell Spartans

Maine-Endwell 28 - Ithaca 0

Maine-Endwell 4 - Corning 3

Maine-Endwell 12 - Union-Endicott 2

Maine-Endwell 11 - Union-Endicott 3

Maine-Endwell 4 - Binghamton 0

Maine-Endwell 2 - Vestal 0

Maine-Endwell 4 - Corning 1

Horseheads 4 - Maine-Endwell 3

Maine-Endwell 6 - Elmira 4

Abington Heights 6 - Maine-Endwell 3 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 8 - Tioga 0 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 2 - Elmira 1 (8 inn.)

Binghamton 1 - Maine-Endwell 0

Maine-Endwell 12 - Vestal 0

Maine-Endwell 17 - Ithaca 1

Maine-Endwell 6 - Horseheads 1

Maine-Endwell 3 - Chenango Forks 0 (STAC Semi-Final)

Maine-Endwell 2 - Horseheads 1 (STAC Championship)

Maine-Endwell 7 - Owego 2 (Class A Semi-Final)

Maine-Endwell 4 - Vestal 0 (Class A Championship)

Maine-Endwell 2 - Lakeland 0 (Class A State Quarterfinal)

Maine-Endwell 2 - MacArthur 0 (Class A State Semi-Final)

Maine-Endwell 1 - Williamsville East 0 (Class A State Championship)

Vestal Golden Bears

Corning 4 - Vestal 0

Union-Endicott 1 - Vestal 0

Vestal 5 - Binghamton 3 (9 inn.)

Binghamton 9 - Vestal 2

Vestal 8 - Owego 0

Maine-Endwell 2 - Vestal 0

Vestal 6 - Union-Endicott 3

Horseheads 9 - Vestal 4

Vestal 3 - Webster 2 (Mary Testa Tournament)

Vestal 14 - Oneonta 2 (Mary Testa Tournament)

Horseheads 12 - Vestal 9

Vestal 11 - Ithaca 0

Corning 4 - Vestal 2 (9 inn.)

Elmira 5 - Vestal 4

Maine-Endwell 12 - Vestal 0

Vestal 3 - Johnson City 1 (Class A Semi-Final)

Maine-Endwell 4 - Vestal 0 (Class A Championship)

Union-Endicott Tigers

Horseheads 8 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 1 - Vestal 0

Maine-Endwell 12 - Union-Endicott 2

Corning 7 - Union-Endicott 1

Elmira 8 - Union-Endicott 1

Vestal 6 - Union-Endicott 3

Binghamton 11 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 9 - Ithaca 0

Union-Endicott 1 - Elmira 0 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 4 - Chenango Forks 3 (Mary Testa Tournament)

Binghamton 8 - Union-Endicott 6

Union-Endicott 25 - Ithaca 2

Corning 11 - Union-Endicott 4

Horseheads 5 - Union-Endicott 1

Union-Endicott 6 - Elmira 3

West

Corning Hawks

Corning 4 - Vestal 0

Maine-Endwell 4 - Corning 3

Corning 7 - Union-Endicott 1

Corning 10 - Waverly 3

Maine-Endwell 4 - Corning 1

Elmira 10 - Corning 2

Horseheads 4 - Corning 3

Binghamton 8 - Corning 1

Corning 10 - Ithaca 1

Corning 19 - Ithaca 2

Elmira 8 - Corning 1

Corning 4 - Vestal 2 (9 inn.)

Corning 11 - Union-Endicott 4

Horseheads 11 - Corning 6

Horseheads 10 - Corning 6 (Class AA Semi-Final)

Elmira Express

Owego 4 - Elmira 2

Elmira 5 - Binghamton 4

Horseheads 6 - Elmira 1

Horseheads 5 - Elmira 4

Elmira 8 - Union-Endicott 1

Elmira 12 - Ithaca 0

Elmira 14 - Ithaca 0

Elmira 10 - Corning 2

Maine-Endwell 6 - Elmira 4

Union-Endicott 1 - Elmira 0 (Mary Testa Tournament)

Elmira 9 - Edison 3 (Mary Testa Tournament)

Elmira 8 - Corning 1

Maine-Endwell 2 - Elmira 1 (8 inn.)

Elmira 6 - Binghamton 5

Elmira 5 - Vestal 4

Elmira 7 - Johnson City 5

Union-Endicott 6 - Elmira 3

Waverly 4 - Elmira 3

Binghamton 10 - Elmira 5 (Class AA Semi-Final)

Horseheads Blue Raiders

Horseheads 8 - Union-Endicott 0

Horseheads 6 - Elmira 1

Horseheads 5 - Elmira 4

Horseheads 25 - Ithaca 4

Horseheads 11 - Binghamton 3

Binghamton 9 - Horseheads 8

Horseheads 4 - Maine-Endwell 3

Horseheads 4 - Corning 3

Horseheads 9 - Vestal 4

Horseheads 12 - Vestal 9

Horseheads 13 - Ithaca 1

Horseheads 5 - Union-Endicott 1

Horseheads 11 - Corning 6

Maine-Endwell 6 - Horseheads 1

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1 (STAC Semi-Final)

Maine-Endwell 2 - Horseheads 1 (STAC Championship)

Horseheads 10 - Corning 6 (Class AA Semi-Final)

Binghamton 2 - Horseheads 0 (Class AA Championship)

Ithaca Little Red

Maine-Endwell 28 - Ithaca 0

Ithaca 22 - Newfield 1

Moravia 7 - Ithaca 1

Horseheads 25 - Ithaca 4

Elmira 12 - Ithaca 0

Elmira 14 - Ithaca 0

Union-Endicott 9 - Ithaca 0

Union Springs 2 - Ithaca 1 (9 inn.)

Union-Endicott 25 - Ithaca 2

Vestal 11 - Ithaca 0

Newark Valley 9 - Ithaca 6

Horseheads 13 - Ithaca 1

Binghamton 15 - Ithaca 0

Binghamton 14 - Ithaca 0

Maine-Endwell 17 - Ithaca 1

Union Springs 10 - Ithaca 0

Central

Johnson City Wildcats

Johnson City 4 - Chenango Forks 3

Johnson City 13 - Owego 6

Johnson City 2 - Chenango Forks 1

Susquehanna Valley 8 - Johnson City 4

Susquehanna Valley 8 - Johnson City 2

Johnson City 23 - Norwich 0

Oneonta 11 - Johnson City 10 (8 inn.)

Johnson City 6 - Chenango Valley 5

Johnson City 9 - Chenango Valley 6

Johnson City 9 - Owego 1

Johnson City 16 - Seton 0

Johnson City 5 - Windsor 0

Johnson City 15 - Afton 8 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 3 - Seton 0 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 6 - Seton 0

Johnson City 6 - Windsor 5

Johnson City 7 - Oneonta 2

Elmira 7 - Johnson City 5

Johnson City 10 - Norwich 4

Vestal 3 - Johnson City 1 (Class A Semi-Final)

Owego Indians

Owego 4 - Elmira 2

Windsor 9 - Owego 1

Oneonta 6 - Owego 3

Johnson City 13 - Owego 6

Oneonta 2 - Owego 0

Vestal 8 - Owego 0

Susquehanna Valley 6 - Owego 0

Owego 13 - Seton 2

Owego 4 - Windsor 2

Johnson City 9 - Owego 1

Chenango Forks 7 - Owego 4

Chenango Valley 10 - Owego 6

Owego 3 - Norwich 1

Owego 6 - Chenango Valley 3

Owego 8 - Norwich 4 (8 inn.)

Owego 15 - Seton 0

Chenango Forks 5 - Owego 3

Susquehanna Valley 3 - Owego 0

Maine-Endwell 7 - Owego 2 (Class A Semi-Final)

Seton Catholic Saints

Seton 4 - Norwich 2

Susquehanna Valley 13 - Seton 1

Seton 6 - Norwich 5

Windsor 10 - Seton 4

Owego 13 - Seton 2

Susquehanna Valley 13 - Seton 0

Johnson City 16 - Seton 0

Oneonta 5 - Seton 3

Chenango Valley 5 - Seton 4

Seton 4 - Newark Valley 0 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 3 - Seton 0 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 6 - Seton 0

Chenango Valley 15 - Seton 13

Oneonta 3 - Seton 0

Chenango Forks 7 - Seton 2

Owego 15 - Seton 0

Chenango Forks 11 - Seton 6

Windsor 7 - Seton 0

Seton 5 - Groton 1 (Class C First Round)

Union Springs 3 - Seton 1 (Class C Quarterfinal)

Susquehanna Valley Sabers

Susquehanna Valley 13 - Seton 1

Susquehanna Valley 8 - Johnson City 4

Susquehanna Valley 8 - Johnson City 2

Susquehanna Valley 6 - Oneonta 2

Susquehanna Valley 6 - Owego 0

Susquehanna Valley 7 - Chenango Valley 2

Susquehanna Valley 13 - Seton 0

Susquehanna Valley 5 - Windsor 2

Susquehanna Valley 3 - Chenango Forks 0

Susquehanna Valley 11 - Chenango Valley 1 (Mary Testa Tournament)

Binghamton 9 - Susquehanna Valley 4 (Mary Testa Tournament)

Windsor 2 - Susquehanna Valley 0

Susquehanna Valley 2 - Chenango Forks 1

Susquehanna Valley 3 - Norwich 0

Susquehanna Valley 6 - Norwich 0

Susquehanna Valley 1 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 3 - Owego 0

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1 (STAC Semi-Final)

Susquehanna Valley 4 - Waverly 2 (8 inn.) (Class B Semi-Final)

Susquehanna Valley 4 - Windsor 0 (Class B Championship)

Solvay 1 - Susquehanna Valley 0 (Class B State Quarterfinal)

East

Chenango Forks Blue Devils

Johnson City 4 - Chenango Forks 3

Chenango Forks 10 - Chenango Valley 2

Windsor 8 - Chenango Forks 7

Johnson City 2 - Chenango Forks 1

Chenango Forks 1 - Oneonta 0

Chenango Forks 11 - Chenango Valley 3

Chenango Forks 8 - Norwich 0

Chenango Forks 9 - Oneonta 5

Chenango Forks 9 - Windsor 5

Chenango Forks 7 - Owego 4

Susquehanna Valley 3 - Chenango Forks 0

Chenango Forks 6 - Edison 4 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 4 - Chenango Forks 3 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 2 - Chenango Forks 1

Chenango Forks 7 - Seton 2

Chenango Forks 13 - Norwich 2

Chenango Forks 11 - Seton 6

Chenango Forks 5 - Owego 3

Chenango Forks 12 - Windsor 3 (STAC East Tiebreaker)

Maine-Endwell 3 - Chenango Forks 0 (STAC Semi-Final)

Windsor 4 - Chenango Forks 2 (Class B Semi-Final)

Chenango Valley Warriors

Bainbridge-Guilford 11 - Chenango Valley 10

Windsor 6 - Chenango Valley 3

Chenango Forks 10 - Chenango Valley 2

Oneonta 17 - Chenango Valley 5

Windsor 2 - Chenango Valley 1

Chenango Forks 11 - Chenango Valley 3

Chenango Valley 16 - Norwich 4

Susquehanna Valley 7 - Chenango Valley 2

Johnson City 6 - Chenango Valley 5

Johnson City 9 - Chenango Valley 6

Oneonta 9 - Chenango Valley 5

Chenango Valley 10 - Owego 6

Chenango Valley 5 - Seton 4

Susquehanna Valley 11 - Chenango Valley 1 (Mary Testa Tournament)

Deposit 10 - Chenango Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Owego 6 - Chenango Valley 3

Chenango Valley 15 - Seton 13

Chenango Valley 18 - Norwich 10

Norwich Purple Tornado

Seton 4 - Norwich 2

Seton 6 - Norwich 5

Windsor 13 - Norwich 1

Johnson City 23 - Norwich 0

Chenango Valley 16 - Norwich 4

Chenango Forks 8 - Norwich 0

Owego 3 - Norwich 1

Oneonta 14 - Norwich 1 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 7 - Norwich 4

Chenango Valley 18 - Norwich 10

Chenango Forks 13 - Norwich 2

Susquehanna Valley 3 - Norwich 0

Susquehanna Valley 6 - Norwich 0

Johnson City 10 - Norwich 4

Oneonta Yellow Jackets

Oneonta 6 - Owego 3

Oneonta 17 - Chenango Valley 5

Oneonta 2 - Owego 0

Chenango Forks 1 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 6 - Oneonta 2

Oneonta 11 - Johnson City 10 (8 inn.)

Windsor 2 - Oneonta 1

Chenango Forks 9 - Oneonta 5

Oneonta 9 - Chenango Valley 5

Oneonta 5 - Seton 3

Oneonta 14 - Norwich 1 (Mary Testa Tournament)

Vestal 14 - Oneonta 2 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 7 - Norwich 4

Owego 8 - Norwich 4 (8 inn.)

Oneonta 3 - Seton 0

Johnson City 7 - Oneonta 2

Windsor 7 - Oneonta 3

Susquehanna Valley 1 - Oneonta 0

Oneonta 8 - New Hartford 1

Oneonta 10 - Afton 1

Waverly 4 - Oneonta 1 (Class B Quarterfinal)

Windsor Black Nights

Windsor 9 - Owego 1

Windsor 6 - Chenango Valley 3

Windsor 8 - Chenango Forks 7

Windsor 2 - Chenango Valley 1

Windsor 13 - Norwich 1

Windsor 10 - Seton 4

Windsor 2 - Oneonta 1

Owego 4 - Windsor 2

Chenango Forks 9 - Windsor 5

Susquehanna Valley 5 - Windsor 2

Johnson City 5 - Windsor 0

South Glens Falls 12 - Windsor 5 (Mudville Tournament)

Windsor 10 - Port Jervis 7 (Mudville Tournament)

Windsor 2 - Susquehanna Valley 0

Johnson City 6 - Windsor 5

Windsor 7 - Oneonta 3

Windsor 7 - Seton 0

Chenango Forks 12 - Windsor 3 (STAC East Tiebreaker)

Windsor 4 - Chenango Forks 2 (Class B Semi-Final)

Susquehanna Valley 4 - Windsor 0 (Class B Championship)

IAC

North Large

Dryden Lions

Whitney Point 11 - Dryden 10

Union Springs 13 - Dryden 0

S. Cayuga 20 - Dryden 12

Lansing 12 - Dryden 0

Moravia 17 - Dryden 2

Port Byron 14 - Dryden 5

Dryden 7 - Whitney Point 6 (8 inn.)

Groton 13 - Dryden 7

Groton 14 - Dryden 13

Dryden 17 - Lansing 11

Newark Valley 13 - Dryden 8

Trumansburg 9 - Dryden 7

Dryden 10 - Trumansburg 6

Dryden 23 - McGraw 1

Lansing Bobcats

Southern Cayuga 13 - Lansing 6

Union Springs 17 - Lansing 2

Whitney Point 9 - Lansing 6

Edison 19 - Lansing 4

Lansing 12 - Dryden 0

Moravia 18 - Lansing 2

Union Springs 12 - Lansing 1

Watkins Glen 10 - Lansing 9

Lansing 9 - Whitney Point 2

Dryden 17 - Lansing 11

Elmira Notre Dame 24 - Lansing 4

Groton 17 - Lansing 10

Union Springs Wolves

Union Springs 14 - Groton 3

Union Springs 15 - Trumansburg 0

Union Springs 7 - Moravia 0

Union Springs 17 - Lansing 2

Union Springs 13 - Dryden 0

Union Springs 13 - Whitney Point 3

Union Springs 12 - Marathon 1

Union Springs 12 - Lansing 1

Union Springs 6 - Spencer-Van Etten 2

Union Springs 2 - Ithaca 1 (9 inn.)

Union Springs 11 - Whitney Point 0

Union Springs 14 - Watkins Glen 0

Union Springs 3 - Moravia 0

Elmira Notre Dame 7 - Union Springs 0

Elmira Notre Dame 2 - Union Springs 0 (IAC Large School Championship)

Union Springs 10 - Ithaca 0

Union Springs 3 - Seton 1 (Class C Quarterfinal)

Union Springs 4 - Tioga 0 (Class C Semi-Final)

Elmira Notre Dame 11 - Union Springs 1 (Class C Championship)

Whitney Point Eagles

Whitney Point 11 - Dryden 10

Harpursville 10 - Whitney Point 3

Whitney Point 9 - Lansing 6

Union Springs 13 - Whitney Point 3

Whitney Point 14 - Marathon 4

Moravia 21 - Whitney Point 7

Dryden 7 - Whitney Point 6 (8 inn.)

Lansing 9 - Whitney Point 2

Union Springs 11 - Whitney Point 0

Waverly 17 - Whitney Point 0

Whitney Point 22 - Southern Cayuga 9

Greene 12 - Whitney Point 8

North Small

Groton Indians

Union Springs 14 - Groton 3

Groton 10 - Trumansburg 8

Groton 12 - S. Cayuga 9

Groton 11 - Marathon 8

Groton 24 - Trumansburg 2

Groton 7 - Spencer-Van Etten 3

Groton 13 - Dryden 7

Groton 14 - Dryden 13

Groton 17 - Lansing 10

Seton 5 - Groton 1 (Class C First Round)

Marathon Olympians

Moravia 10 - Marathon 3

Moravia 5 - Marathon 4

Groton 11 - Marathon 8

Whitney Point 14 - Marathon 4

Tioga 17 - Marathon 0

Union Springs 12 - Marathon 1

Southern Cayuga 10 - Marathon 7

Marathon 8 - Greene 6

Odessa-Montour 8 - Marathon 7

Marathon 18 - Davenport 1 (Class D First Round)

Edmeston 11 - Marathon 2 (Class D Quarterfinal)

Moravia Blue Devils

Union Springs 7 - Moravia 0

Moravia 9 - Trumansburg 0

Moravia 10 - Marathon 3

Moravia 5 - Marathon 4

Moravia 7 - Ithaca 1

Moravia 18 - Lansing 2

Moravia 17 - Dryden 2

Moravia 21 - Whitney Point 7

Moravia 4 - Southern Cayuga 0

Union Springs 3 - Moravia 0

Moravia 4 - Trumansburg 2

Tioga 15 - Moravia 1 (IAC Small School Championship)

Moravia 5 - Greene 4 (Class C First Round)

Bainbridge-Guilford 4 - Moravia 0 (Class C Quarterfinal)

Southern Cayuga Chiefs

Southern Cayuga 13 - Lansing 6

Groton 12 - Southern Cayuga 9

Southern Cayuga 20 - Dryden 12

Southern Cayuga 10 - Marathon 7

Port Byron 11 - Southern Cayuga 1

Moravia 4 - Southern Cayuga 0

Whitney Point 22 - Southern Cayuga 9

Odessa-Montour 6 - Southern Cayuga 4

Southern Cayuga 12 - Downsville 5 (Class D First Round)

Hancock 9 - Southern Cayuga 1 (Class D Quarterfinal)

Trumansburg Blue Raiders

Union Springs 15 - Trumansburg 0

Groton 10 - Trumansburg 8

Moravia 9 - Trumansburg 0

Groton 24 - Trumansburg 2

Moravia 4 - Trumansburg 2

Trumansburg 9 - Dryden 7

Dryden 10 - Trumansburg 6

Edison 16 - Trumansburg 1

South Large

Edison Spartans

Edison 22 - Newark Valley 0

Edison 4 - Waverly 2 (9 inn.)

Edison 19 - Lansing 4

Edison 17 - Spencer-Van Etten 0

Edison 16 - Watkins Glen 1

Edison 11 - Tioga 0

Edison 14 - Candor 1

Edison 17 - Unatego 0 (Mudville Tournament)

Edison 3 - Pine Plains 1 (Mudville Tournament)

Edison 16 - Odessa-Montour 1

Elmira Notre Dame 5 - Edison 4

Edison 20 - Newark Valley 1

Elmira Notre Dame 11 - Edison 3

Chenango Forks 6 - Edison 4 (Mary Testa Tournament)

Elmira 9 - Edison 3 (Mary Testa Tournament)

Edison 21 - Watkins Glen 0

Edison 8 - Waverly 7

Edison 16 - Trumansburg 1

Tioga 5 - Edison 4 (Class C Quaterfinal)

Elmira Notre Dame Crusaders

Elmira ND 24 - Newfield 0

Elmira ND 10 - Spencer-Van Etten 0

Elmira ND 7 - Waverly 2

Elmira ND 17 - Candor 1

Elmira ND 8 - New Hartford 0 (Mudville Tournament)

Elmira ND 17 - South Seneca 0 (Mudville Tournament)

Elmira ND 7 - Watkins Glen 0 

Elmira ND 16 - Newark Valley 1

Elmira ND 18 - Odessa-Montour 2

Elmira ND 11 - Tioga 2

Elmira ND 6 - Waverly 1

Elmira ND 5 - Edison 4

Elmira ND 11 - Edison 3

Elmira ND 16 - Watkins Glen 1

Elmira ND 15 - Newark Valley 0

Elmira ND 24 - Lansing 4

Elmira ND 7 - Union Springs 0

Elmira ND 2 - Union Springs 0 (IAC Large School Championship)

Elmira ND 7 - Sidney 1 (Class C Quarterfinal)

Elmira ND 9 - Bainbridge-Guilford 0 (Class C Semi-Final)

Elmira ND 11 - Union Springs 1 (Class C Championship)

Sandy Creek 6 - Elmira ND 3 (10 inn.) (Class C State Quarterfinal)

Newark Valley Cardinals

Tioga 13 - Newark Valley 3

Newark Valley 16 - Watkins Glen 6

Edison 22 - Newark Valley 0

Newark Valley 15 - Newfield 0

Elmira Notre Dame 16 - Newark Valley 1

Waverly 12 - Newark Valley 3

Newark Valley 16 - Odessa-Montour 4

Candor 7 - Newark Valley 4

Edison 20 - Newark Valley 1

Waverly 12 - Newark Valley 0

Seton 4 - Newark Valley 0 (Mary Testa Tournament)

Elmira Notre Dame 15 - Newark Valley 0

Newark Valley 13 - Dryden 8

Newark Valley 9 - Ithaca 6

Watkins Glen Senecas

Newark Valley 16 - Watkins Glen 6

Tioga 5 - Watkins Glen 1

Elmira Notre Dame 7 - Watkins Glen 0

Edison 16 - Watkins Glen 1

Watkins Glen 10 - Lansing 9

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 4

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 1

Edison 21 - Watkins Glen 0

Union Springs 14 - Watkins Glen 0

Waverly Wolverines

Waverly 14 - Odessa-Montour 0

Elmira Notre Dame 7 - Waverly 2

Edison 4 - Waverly 2 (9 inn.)

Waverly 30 - Candor 1

Waverly 7 - Tioga 1

Waverly 12 - Newark Valley 3

Waverly 7 - Newfield 0 (forfeit)

Waverly 20 - Watkins Glen 0

Waverly 15 - Watkins Glen 0

Corning 10 - Waverly 3

Elmira Notre Dame 6 - Waverly 1

Waverly 11 - Athens 10

Waverly 12 - Newark Valley 0

Edison 8 - Waverly 7

Waverly 17 - Whitney Point 0

Waverly 15 - Spencer-Van Etten 0

Waverly 4 - Elmira 3

Waverly 4 - Oneonta 1 (Class B Quarterfinal)

Susquehanna Valley 4 - Waverly 2 (8 inn.) (Class B Semi-Final)

South Small

Candor Indians

Tioga 17 - Candor 0

Elmira Notre Dame 17 - Candor 1

Candor 14 - Spencer-Van Etten 9

Waverly 30 - Candor 1

Candor 20 - Newfield 4

Edison 14 - Candor 1

Tioga 8 - Candor 3

Candor 7 - Newark Valley 4

Odessa-Montour 7 - Candor 0

Odessa-Montour 7 - Candor 6

Candor 16 - Newfield 2

Newfield Trojans

Elmira Notre Dame 24 - Newfield 0

Odessa-Montour 14 - Newfield 1

Newark Valley 15 - Newfield 0

Waverly 7 - Newfield 0 (forfeit)

Ithaca 22 - Newfield 1

Candor 20 - Newfield 4

Odessa-Montour 22 - Newfield 0

Tioga 7 - Newfield 0 (forfeit)

Tioga 7 - Newfield 0 (forfeit)

Candor 16 - Newfield 2

Odessa-Montour Indians

Waverly 14 - Odessa-Montour 0 

Odessa-Montour 14 - Newfield 1

Elmira Notre Dame 18 - Odessa-Montour 2

Newark Valley 16 - Odessa-Montour 4

Edison 16 - Odessa-Montour 1

Odessa-Montour 22 - Newfield 0

Odessa-Montour 7 - Candor 0

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 4

Odessa-Montour 7 - Candor 6

Odessa-Montour 10 - Spencer-Van Etten 6

Tioga 20 - Odessa-Montour 1

Tioga 6 - Odessa-Montour 0

Odessa-Montour 6 - Southern Cayuga 4

Odessa-Montour 8 - Marathon 7

Tioga 6 - Odessa-Montour 4 (Class C First Round)

Spencer-Van Etten Panthers

Elmira Notre Dame 10 - S-VE 0

Tioga 14 - S-VE 0

Candor 14 - S-VE 9

Edison 17 - S-VE 0

Groton 7 - S-VE 3

Tioga 10 - S-VE 0

Union Springs 6 - S-VE 2

Odessa-Montour 10 - S-VE 6

Waverly 15 - S-VE 0

Tioga Tigers

Tioga 13 - Newark Valley 3

Tioga 17 - Candor 0

Tioga 14 - Spencer-Van Etten 0

Tioga 5 - Watkins Glen 1

Waverly 7 - Tioga 1

Edison 11 - Tioga 0

Tioga 17 - Marathon 0

Elmira Notre Dame 11 - Tioga 2

Tioga 8 - Candor 3

Tioga 10 - Spencer-Van Etten 0

Tioga 7 - Newfield 0 (forfeit)

Tioga 7 - Newfield 0 (forfeit)

Tunkhannock 21 - Tioga 0 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 8 - Tioga 0 (Mary Testa Tournament)

Tioga 20 - Odessa-Montour 1

Tioga 6 - Odessa-Montour 0

Tioga 15 - Moravia 1 (IAC Small School Championship)

Tioga 6 - Towanda 5

Tioga 6 - Odessa-Montour 4 (Class C First Round)

Tioga 5 - Edison 4 (Class C Quarterfinal)

Union Springs 4 - Tioga 0 (Class C Semi-Final)

MAC

Division I

Delhi Bulldogs

Sidney 28 - Delhi 2

Deposit 21 - Delhi 0

Unatego 15 - Delhi 0

Oxford 7 - Delhi 3

Afton 13 - Delhi 0

Walton 19 - Delhi 7

Bainbridge-Guilford 20 - Delhi 1

Unadilla Valley 10 - Delhi 3

Harpursville 14 - Delhi 0

Downsville 13 - Delhi 2

Hancock 16 - Delhi 1

Harpursville Hornets

Harpursville 10 - Whitney Point 3

Deposit 18 - Harpursville 0

Harpursville 10 - Unatego 4

Harpursville 7 - Walton 6

Greene 10 - Harpursville 9

Bainbridge-Guilford 12 - Harpursville 3

Bainbridge-Guiilford 7 - Harpursville 0 (SFCU Tournament)

Harpursville 14 - Delhi 0

Harpursville 21 - Oxford 3

Harpursville 4 - Afton 3

Hancock 13 - Harpursville 8

Harpursville 22 - Greene 2 (Mini-MAC)

Sidney 10 - Harpursville 0 (Mini-MAC)

Sidney 13 - Harpursville 10 (Class C First Round)

Greene Trojans

Greene 11 - Oxford 9

Greene 15 - Walton 11

Greene 10 - Harpursville 9

Greene 13 - Unatego 12

Deposit 16 - Greene 0

Hancock 13 - Greene 10

Sidney 8 - Greene 6

Bainbridge-Guilford 15 - Greene 0

Greene 16 - Walton 14

Marathon 8 - Greene 6

Harpursville 22 - Greene 2 (Mini-MAC)

Greene 12 - Whitney Point 8

Moravia 5 - Greene 4 (Class C First Round)

Sidney Warriors

Sidney 28 - Delhi 2

Bainbridge-Guilford 7 - Sidney 0

Deposit 9 - Sidney 0

Hancock 8 - Sidney 6

Sidney 9 - Sherburne-Earlville 7 (SFCU Tournament)

Bainbridge-Guilford 11 - Sidney 0 (SFCU Tournament)

Sidney 11 - Walton 1

Afton 10 - Sidney 9

Sidney 8 - Greene 6

Sidney 10 - Oxford 4

Sidney 13 - Unatego 8

Sidney 10 - Unadilla Valley 0

Sidney 19 - Unatego 5 (Mini-MAC)

Sidney 10 - Harpursville 0 (Mini-MAC)

Sidney 13 - Harpursville 10 (Class C First Round)

Elmira Notre Dame 7 - Sidney 1 (Class C Quarterfinal)

Unadilla Valley Storm

Afton 17 - Unadilla Valley 0

Deposit 17 - Unadilla Valley 0

Hancock 18 - Unadilla Valley 3

Unadilla Valley 10 - Delhi 3

Walton 9 - Unadilla Valley 8

Unatego 15 - Unadilla Valley 0

Sidney 10 - Unadilla Valley 0

Walton 7 - Unadilla Valley 6

Unatego Spartans

Unatego 11 - Walton 10

Harpursville 10 - Unatego 4

Unatego 15 - Delhi 0

Sherburne-Earlville 12 - Unatego 7

Greene 13 - Unatego 12

Hancock 8 - Unatego 1

Cooperstown 4 - Unatego 0

Afton 7 - Unatego 3

Unatego 15 - Unadilla Valley 0

Bainbridge-Guilford 12 - Unatego 2

Sidney 13 - Unatego 8

Deposit 9 - Unatego 1

Sidney 19 - Unatego 5 (Mini-MAC)

Unatego 11 - Davenport 2

Division II

 

Afton Crimson Knights

Afton 17 - Unadilla Valley 0

Bainbridge-Guilford 3 - Afton 1

Afton 13 - Delhi 0

Afton 13 - Oxford 1

Afton 10 - Sidney 9

Afton 7 - Unatego 3

Afton 13 - Walton 2

Johnson City 15 - Afton 8 (Mary Testa Tournament)

Harpursville 4 - Afton 3

Hancock 5 - Afton 1

Deposit 9 - Afton 0

Deposit 6 - Afton 3 (MAC Semi)

Hancock 9 - Afton 8 (MAC Consolation)

Oneonta 10 - Afton 1

Afton 3 - Candor 1 (Class D First Round)

Mechanicville 6 - Afton 3 (Mudville Tournament)

Afton 8 - Madison 1 (Mudville Tournament)

Deposit 20 - Afton 0 (Class D Quarterfinal)

Bainbridge-Guilford Bobcats

B-G 11 - Chenango Valley 10

B-G 4 - Canastota 2 (Mudville Tournament)

B-G 3 - Poland 0 (Mudville Tournament)

B-G 7 - Sidney 0

Deposit 7 - B-G 1

B-G 28 - Oxford 1

B-G 3 - Afton 1

B-G 12 - Harpursville 3

B-G 17 - Walton 1

B-G 7 - Harpursville 0 (SFCU Tournament)

B-G 11 - Sidney 0 (SFCU Tournament)

B-G 20 - Delhi 1

B-G 6 - Hancock 3

B-G 12 - Unatego 2

B-G 15 - Greene 0

B-G 10 - Hancock 0 (MAC Semi)

Deposit 2 - B-G 0 (MAC Championship)

B-G 9 - Candor 0

B-G 4 - Moravia 0 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame 9 - B-G 0 (Class C Semi-Final)

Deposit Lumberjacks

Deposit 11 - Hancock 1

Deposit 21 - Delhi 0

Deposit 18 - Harpursville 0

Deposit 7 - Bainbridge-Guilford 1

Deposit 9 - Sidney 0

Deposit 17 - Unadilla Valley 0

Valley Stream 4 - Deposit 2 (Mudville Tournament)

West Genesee 5 - Deposit 2 (Mudville Tournament)

Deposit 16 - Greene 0

Deposit 18 - Oxford 0

Binghamton 7 - Deposit 2 (Mary Testa Tournament)

Deposit 10 - Chenango Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Deposit 21 - Walton 0

Deposit 9 - Unatego 1

Deposit 9 - Afton 0

Deposit 6 - Afton 3 (MAC Semi)

Deposit 2 - Bainbridge-Guilford 0 (MAC Championship)

Deposit 15 - Milford 0 (Class D First Round)

Deposit 20 - Afton 0 (Class D Quarterfinal)

Deposit 11 - Hancock 0 (Class D Semi-Final)

Deposit 7 - Edmeston 5 (9 inn.) (Class D Championship)

Deposit 5 - Eldred 3 (Class D State Quarterfinal)

Deposit 6 - Fort Ann 1 (Class D State Semi-Final)

Deposit 1 - Heuvelton 0 (Class D State Championship)

Hancock Wildcats

Deposit 11 - Hancock 1

Hancock 6 - Walton 4

Hancock 8 - Sidney 6

Hancock 18 - Unadilla Valley 3

Hancock 10 - Oxford 6

Hancock 8 - Unatego 1

Hancock 13 - Greene 10

Bainbridge-Guilford 6 - Hancock 3

Hancock 16 - Delhi 1

Hancock 5 - Afton 1

Hancock 13 - Harpursville 8

Bainbridge-Guilford 10 - Hancock 0 (MAC Semi)

Hancock 9 - Afton 8 (MAC Consolation)

Hancock 16 - Gilboa 4 (Class D First Round)

Hancock 9 - Southern Cayuga 1 (Class D Quarterfinal)

Deposit 11 - Hancock 0 (Class D Semi-Final)

Oxford Blackhawks

Greene 11 - Oxford 9

Bainbridge-Guilford 28 - Oxford 1

Oxford 7 - Delhi 3

Hancock 10 - Oxford 6

Afton 13 - Oxford 1

Deposit 18 - Oxford 0

Sidney 10 - Oxford 4

Harpursville 21 - Oxford 3

Walton 8 - Oxford 6

Walton Warriors

Unatego 11 - Walton 10

Downsville 18 - Walton 4

Greene 15 - Walton 11

Harpursville 7 - Walton 6

Hancock 6 - Walton 4

Bainbridge-Guilford 17 - Walton 1

Walton 19 - Delhi 7

Sidney 11 - Walton 1

Walton 9 - Unadilla Valley 8

Afton 13 - Walton 2

Deposit 21 - Walton 0

Greene 16 - Walton 14

Walton 7 - Unadilla Valley 6

Walton 8 - Oxford 6

Delaware

 

Upper Delaware

Davenport Wildcats

Davenport 7 - Margaretville 6

Davenport 17 - South Kortright 6

Davenport 3 - Downsville 2

Laurens 21 - Davenport 15

Schenevus 9 - Davenport 8

Davenport 7 - Gilboa 3

Davenport 19 - South Kortright 15

Roxbury 19 - Davenport 18 (9 inn.)

Davenport 16 - Roxbury 7

Davenport 11 - Hunter-Tannersville 3

Davenport 8 - Downsville 7 (Delaware Championship)

Unatego 11 - Davenport 2

Marathon 18 - Davenport 1 (Class D First Round)

Hunter-Tannersville Wildcats

Gilboa 12 - H-T 10

H-T 23 - Jefferson 19

H-T 22 - South Kortright 12

Roxbury 20 - H-T 1

H-T 1 - Margaretville 0

Margaretville 10 - H-T 5

Davenport 11 - H-T 3

Margaretville Blue Devils

Margaretville 20 - South Kortright 3

Margaretville 22 - South Kortright 4

Davenport 7 - Margaretville 6

Margaretville 4 - Gilboa 1

Gilboa 21 - Margaretville 1

Margaretville 36 - Jefferson 13

Margaretville 8 - Roxbury 5

Downsville 8 - Margaretville 4

Laurens 25 - Margaretville 3 (Class D First Round)

Delaware Mountain

Downsville Eagles

Downsville 18 - Walton 4

Downsville 24 - Roxbury 9

Davenport 3 - Downsville 2

Downsville 20 - Gilbertsville-Mount Upton 5

Downsville 13 - Delhi 2

Downsville 26 - Jefferson 4

Downsville 8 - Margaretville 4

Downsville 9 - Gilboa 7

Davenport 8 - Downsville 7 (Delaware Championship)

Southern Cayuga 12 - Downsville 5 (Class D First Round)

Gilboa-Conesville Wildcats

Gilboa 12 - Hunter-Tannersville 10

Margaretville 4 - Gilboa 1

Gilboa 21 - Margaretville 1

Gilboa 8 - South Kortright 1

South Kortright 16 - Gilboa 12

Gilboa 24 - Jefferson 21

Davenport 7 - Gilboa 3

Gilboa 21 - Jefferson 5

Downsville 9 - Gilboa 7

Hancock 16 - Gilboa 4 (Class D First Round)

Jefferson J-Hawks

Roxbury 33 - Jefferson 10

Hunter-Tannersville 23 - Jefferson 19

Margaretville 36 - Jefferson 13

Gilboa 24 - Jefferson 21

South Kortright 33 - Jefferson 27

Downsville 26 - Jefferson 4

Gilboa 21 - Jefferson 5

Roxbury Rockets

Roxbury 33 - Jefferson 10

Morris 22 - Roxbury 0

Downsville 24 - Roxbury 9

Roxbury 10 - South Kortright 2

Roxbury 20 - Hunter-Tannersville 1

Margaretville 8 - Roxbury 5

Laurens 8 - Roxbury 4 (Milford Tournament)

Roxbury 21 - South Kortright 4

Roxbury 19 - Davenport 18 (9 inn.)

Davenport 16 - Roxbury 7

Roxbury 20 - Richfield Springs 9 (Class D Play-in)

Edmeston 10 - Roxbury 0 (Class D First Round)

South Kortright Rams

Margaretville 20 - South Kortright 3

Margaretville 22 - South Kortright 4

Downsville 17 - South Kortright 6

Hunter-Tannersville 22 - South Kortright 12

Roxbury 10 - South Kortright 2

Gilboa 8 - Sourth Kortright 1

South Kortright 16 - Gilboa 12

South Kortright 33 - Jefferson 27

Roxbury 21 - South Kortright 4

Davenport 19 - South Kortright 15

Tri-Valley

Cherry Valley-Springfield Patriots

Edmeston 35 - CV-S 1

Schenevus 16 - CV-S 6

CV-S 17 - Sharon Springs 16

Milford 21 - CV-S 5

Franklin 23 - CV-S 22

CV-S 31 - Gilbertsville-Mount Upton 21

Richfield Springs 25 - CV-S 9

Laurens 18 - CV-S 9

Worcester 18 - CV-S 16

Morris 11 - CV-S 7

Edmeston Panthers

Edmeston 16 - Franklin 0

Edmeston 35 - Cherry Valley-Springfield 1

Edmeston 16 - Milford 1

Edmeston 21 - Sharon Springs 3

Edmeston 12 - Richfield Springs 0

Edmeston 15 - Worcester 0

Edmeston 11 - Watertown 0 (Mudville Tournament)

Edmeston 3 - St. Lawrence 0 (Mudville Tournament)

Edmeston 16 - Morris 0

Edmeston 8 - Laurens 2

Edmeston 6 - Schenevus 2

Edmeston 19 - Gilbertsville-Mount Upton 0

Edmeston 14 - Laurens 1 (Tri-Valley Championship)

Edmeston 10 - Roxbury 0 (Class D First Round)

Edmeston 11 - Marathon 2 (Class D Quarterfinal)

Edmeston 3 - Schenevus 0 (Class D Semi-Final)

Deposit 7 - Edmeston 5 (9 inn.) (Class D Championship)

Franklin Purple Devils

Edmeston 16 - Franklin 0

Franklin 23 - Cherry Valley-Springfield 22

Richfield Springs 13 - Franklin 11

Worcester 19 - Franklin 13

Franklin 20 - Sharon Springs 2

Laurens 9 - Franklin 8

Franklin 20 - Milford 17

Morris 8 - Franklin 4

Schenevus 25 - Franklin 7

Franklin 14 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Gilbertsville-Mount Upton Raiders

Downsville 20 - G-MU 5

Schenevus 32 - G-MU 10

Worcester 13 - G-MU 11

Milford 23 - G-MU 15

Cherry Valley-Springfield 31 - G-MU 21

Laurens 33 - G-MU 11

Morris 14 - G-MU 3

Franklin 14 - G-MU 3

Richfield Springs 12 - G-MU 4

Edmeston 18 - G-MU 0

 

Laurens Leopards

Laurens 15 - Richfield Springs 10

Laurens 21 - Davenport 15

Laurens 15 - Milford 3

Laurens 13 - Schenevus 8

Laurens 9 - Franklin 8

Laurens 8 - Roxbury 4 (Milford Tournament)

Schenevus 6 - Laurens 5 (Milford Tournament)

Laurens 33 - Gilbertsville-Mount Upton 11

Laurens 18 - Cherry Valley-Springfield 9

Edmeston 8 - Laurens 2

Edmeston 14 - Laurens 1 (Tri-Valley Championship)

Laurens 25 - Margaretville 3 (Class D First Round)

Schenevus 10 - Laurens 6 (Class D Quarterfinal)

Milford Wildcats

Edmeston 16 - Milford 1

Milford 21 - Cherry Valley-Springfield 5

Laurens 15 - Milford 3

Milford 23 - Gilbertsville-Mount Upton 15

Milford 22 - Richfield Springs 10

Schenevus 19 - Milford 13 (Milford Tournament)

Franklin 20 - Milford 17

Milford 18 - Worcester 6

Holland Patent 19 - Milford 9

Deposit 15 - Milford 0 (Class D First Round)

 

Morris Mustangs

Morris 22 - Roxbury 0

Richfield 16 - Morris 5

Morris 17 - Sharon Springs 2

Edmeston 16 - Morris 0

Morris 8 - Franklin 4

Morris 14 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Morris 11 - Cherry Valley-Springfield 7

Richfield Springs Indians

Laurens 15 - Richfield Springs 10

Schenevus 21 - Richfield Springs 15

Richfield Springs 16 - Morris 5

Richfield Springs 13 - Franklin 11

Edmeston 12 - Richfield Springs 0

Milford 22 - Richfield Springs 10

Richfield Springs 25 - Sharon Springs 4

Richfield Springs 25 - Cherry Valley-Springfield 9

Worcester 13 - Richfield Springs 8

Richfield Springs 12 - Gilbertsville-Mount Upton 4

Roxbury 20 - Richfield Springs 9 (Class D Play-in)

Schenevus Dragons

Schenevus 16 - Cherry Valley-Springfield 6

Schenevus 21 - Richfield Springs 15

Schenevus 23 - Worcester 6

Schenevus 32 - Gilbertsville-Mount Upton 10

Schenevus 9 - Davenport 8

Laurens 13 - Schenevus 8

Schenevus 19 - Milford 13 (Milford Tournament)

Schenevus 6 - Laurens 5 (Milford Tournament)

Schevenus 20 - Sharon Springs 5

Schenevus 25 - Franklin 7

Edmeston 6 - Schenevus 2

Schenevus 5 - Worcester 4 (Class D First Round)

Schenevus 10 - Laurens 6 (Class D Quarterfinal)

Edmeston 3 - Schenevus 0 (Class D Semi-Final)

Sharon Springs Spartans

Worcester 27 - Sharon Springs 9

Cherry Valley-Springfield 17 - Sharon Springs 16

Edmeston 21 - Sharon Springs 3

Morris 17 - Sharon Springs 2

Franklin 20 - Sharon Springs 2

Richfield Springs 25 - Sharon Springs 4

Schenevus 20 - Sharon Springs 5

 

Worcester Wolverines

Worcester 27 - Sharon Springs 9

Schenevus 23 - Worcester 6

Worcester 13 - Gilbertsville-Mount Upton 11

Worcester 19 - Franklin 13

Edmeston 15 - Worcester 0

Worcester 18 - CV-S 16

Worcester 13 - Richfield Springs 8

Milford 18 - Worcester 6

Schenevus 5 - Worcester 4 (Class D First Round)

2017 Scores and Headlines

Saturday, June 10

Class AA State Championship

East Meadow 1 - Binghamton 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News, Pressconnects
 

Class A State Championship

Maine-Endwell 1 - Williamsville East 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News, Pressconnects

Class D State Championship

Deposit 1 - Heuvelton 0

Video Highlights: 12 News, WWNY, Pressconnects

Class AA State Semi-Final

Binghamton 3 - Shaker 1

Video Highlights: Fox 40

Class A State Semi-Final

Maine-Endwell 2 - MacArthur 0

Class D State Semi-Final

Deposit 6 - Fort Ann 1

Video Highlights: Fox 40

M-E posts 2 shutouts for back-to-back state titles!

Deposit domination continues for a 3-Peat!

Binghamton comes oh so close to a repeat

Binghamton downs Shaker in state semi

M-E gets by MacArthur to advance to final

Deposit rolls by Fort Ann in semi

Saturday, June 3

Class AA State Quarterfinal

Binghamton 5 - Yorktown 3

Video Highlights: lohud

Class A State Quarterfinal

Maine-Endwell 2 - Lakeland 0

Video Highlights: lohud

Patriots continue their remarkable turnaround

Hess' all-around efforts lift M-E back to semis

Friday, June 2

Class B State Quarterfinal

Solvay 1 - Susquehanna Valley 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News

Class C State Quarterfinal

Sandy Creek 6 - Elmira Notre Dame 3 (10 inn.)

Video Highlights: Spectrum, WENY, WETM

Class D State Quarterfinal

Deposit 5 - Eldred 3

Video Highlights: Spectrum

SV edged by Solvay in quarterfinal

Elmira ND's 3-Peat quest comes to an end

Big 6th lists Deposit back into state semis

Saturday, May 27

Class AA Championship

#3 Binghamton 2 - #1 Horseheads 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News, Fox 40, WENY, WETM

Class A Championship

#1 Maine-Endwell 4 - #2 Vestal 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News, Fox 40

Class B Championship

#1 Susquehanna Valley 4 - #2 Windsor 0

Video Highlights: Spectrum, 12 News, Fox 40

Class C Championship

#1 Elmira Notre Dame 11 - #2 Union Springs 1

Video Highlights: WENY, WETM

Class D Championship

#2 Deposit 7 - #1 Edmeston 5 (9 inn.)

Video Highlights: Spectrum

A shutout and a three-peat for Binghamton

M-E makes it six straight Class A titles

SV back on top of Class B

Elmira ND overwhelms Union Springs for C title

Deposit outlasts Edmeston in 9 innings

Friday, May 26

Class B Semi-Final

#2 Windsor 4 - #3 Chenango Forks 2

Class C Semi-Final

#1 Elmira Notre Dame 9 - #4 Bainbridge-Guilford 0

Class D Semi-Final

#2 Deposit 11 - #3 Hancock 0

Webb's go-ahead double lifts Windsor by Forks

Elmira ND rides Milazzo's no-hitter

Deposit stomps Hancock to get back in D title game

Thursday, May 25

Class C Semi-Final

#2 Union Springs 4 - #6 Tioga 0

Union Springs earns first ever Class C title berth

Wednesday, May 24

Class AA Semi-Finals

#1 Horseheads 10 - #4 Corning 6

#3 Binghamton 10 - #2 Elmira 5

Class A Semi-Finals

#1 Maine-Endwell 7 - #4 Owego 2

#2 Vestal 3 - #3 Johnson City 1

Class B Semi-Final

#1 Susquehanna Valley 4 - #5 Waverly 2 (8 inn.)

Class D Semi-Final

#1 Edmeston 3 - #5 Schenevus 0

Balanced offense carries Horseheads to AA final

Rauch's two homers give Binghamton the edge

M-E back in A championship game

Lee's one-hitter guides Vestal by JC

Haskell's walk-off homer lifts SV in extras

Johnson K's 17, Edmeston back in D title game

Tuesday, May 23

Class B Quarterfinal

#5 Waverly 4 - #4 Oneonta 1

Class C Quarterfinals

#1 Elmira Notre Dame 7 - #8 Sidney 1

#2 Union Springs 3 - #10 Seton 1

#6 Tioga 5 - #3 Edison 4

#4 Bainbridge-Guilford 4 - #5 Moravia 0

Class D Quarterfinals

#1 Edmeston 11 - #8 Marathon 2

#2 Deposit 20 - #7 Afton 0

#3 Hancock 9 - #12 Southern Cayuga 1

#5 Schenevus 10 - #4 Laurens 6

Hammond carries Waverly over Oneonta

Tioga pulls the big upset of Edison

B-G shuts down Moravia behind Thornton's no-hitter

Elmira ND now a perfect 19-0

Van Horn's 15 K's leads Union Springs over Seton

Another no-hitter for Johnson as Edmeston rolls

Deposit stomps Afton by 20

Schevenus gets big road win over Laurens

Hancock takes down S. Cayuga

Saturday, May 20

Mudville Tournament

Mechanicville 6 - Afton 3

Afton 8 - Madison 1

Friday, May 19

Class C First Round

#5 Moravia 5 - #12 Greene 4

#10 Seton 5 - #7 Groton 1

Moravia survives a scare from Greene

Seton's Loughlin carries Saints past Groton

Thursday, May 18

Class C First Round

#6 Tioga 6 - #11 Odessa-Montour 4

#8 Sidney 13 - #9 Harpursville 10

Class D First Round

#1 Edmeston 10 - #16 Roxbury 0

#2 Deposit 15 - #15 Milford 0

#3 Hancock 16 - #14 Gilboa 4

#4 Laurens 25 - #13 Margaretville 3

#5 Schenevus 5 - #12 Worcester 4

#7 Afton 3 - #10 Candor 1

#11 Southern Cayuga 12 - #6 Downsville 5

#8 Marathon 18 - #9 Davenport 1

Tioga just gets by O-M

Sidney advances past Harpusville

Stiles is perfect as Deposit rolls

9-run 2nd paces Hancock

Schenevus squeaks by Worcester

Afton beats Candor, will play Deposit

Johnson records 1,000th K in Edmeston's win

S. Cayuga upsets Downsville

Laurens jumps all over Margaretville

Wednesday, May 17

STAC Championship

Maine-Endwell 2 - Horseheads 1

Unatego 11 - Davenport 2

M-E wins first STAC championship

Tuesday, May 16

STAC Semi-Finals

Maine-Endwell 3 - Chenango Forks 0

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1

Class D Play-in

Roxbury 20 - Richfield Springs 9

Waverly 4 - Elmira 3

Oneonta 10 - Afton 1

Odessa-Montour 8 - Marathon 7

Bainbridge-Guilford 9 - Candor 0

Tioga 6 - Towanda 5 (8 inn.)

Union Springs 11 - Ithaca 0

Murray drives in 3 as Horseheads earns STAC title berth

Hess' shutout carries M-E to STAC championnship game

Roxbury wins Class D play-in game

Oneonta pounds Afton at home

Waverly battles back to take down Elmira

Hollenbeck's walk-off single gives Tioga the win

Van Horn's one-hitter keys Union Springs' rout

Monday, May 15

Tri-Valley Championship

Edmeston 14 - Laurens 1

STAC East Tiebreaker

Chenango Forks 12 - Windsor 3

Union-Endicott 6 - Elmira 3

Edmeston cruises to 5th straight Tri-Valley title

12 unanswered runs gives Forks the East

Saturday, May 13

Mudville Tournament

Holland Patent 19 - Milford 9

Friday, May 12

Maine-Endwell 6 - Horseheads 1

Susquehanna Valley 3 - Owego 0

Edmeston 19 - Gilbertsville-Mount Upton 0

Edison 16 - Trumansburg 1

Oneonta 8 - New Hartford 1

Big 3rd lifts M-E over Horseheads

Johnson hits for cycle in Edmeston's victory

Oneonta picks up non-league win

Thursday, May 11

IAC Large School Championship

Elmira Notre Dame 2 - Union Springs 0

IAC Small School Championship

Tioga 15 - Moravia 1

Delaware League Championship

Davenport 8 - Downsville 7

MAC Consolation

Hancock 9 - Afton 8

Chenango Forks 5 - Owego 3

Susquehanna Valley 1 - Oneonta 0

Horseheads 11 - Corning 6

Windsor 7 - Seton 0

Johnson City 10 - Norwich 4

Greene 12 - Whitney Point 8

Odessa-Montour 6 - Southern Cayuga 4

Richfield Springs 12 - Gilbertsville-Mount Upton 4

Maine-Endwell 17 - Ithaca 1

Elmira ND claims the IAC Large School championship

Tioga pounds Moravia for IAC Small School title

Davenport wins the Delaware behind Lubbers' herocis

Richfield Springs gets big offense in beating G-MU

Hancock takes 3rd in the MAC

Pappas edges Rossi in pitchers' duel

Windsor shuts down Seton

Forks edges Owego

Horseheads stays strong in victory

O-M topples S. Cayuga on the road

Wednesday, May 10

MAC Championship

Deposit 2 - Bainbridge-Guilford 0

Chenango Forks 11 - Seton 6

Maine-Endwell 12 - Vestal 0

Franklin 14 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Horseheads 5 - Union-Endicott 1

Whitney Point 22 - Southern Cayuga 9

Elmira 7 - Johnson City 5

Waverly 15 - Spencer-Van Etten 0

Downsville 9 - Gilboa 7

Sidney 10 - Harpursville 0

Trumansburg 9 - Dryden 7

Dryden 10- Trumansburg 6

Susquehanna Valley 3 - Norwich 0

Susquehanna Valley 6 - Norwich 0

Windsor 7 - Oneonta 3

Back-to-back MAC titles for Deposit

SV sweeps Norwich, Pappas tosses no-hitter

Elmira holds off JC

M-E mercies Vestal

Horseheads keeps rolling in win over U-E

Windsor downs Oneonta at home

Forks takes care of Seton

Downsville clinces spot in Delaware championship

Sidney shuts out Harpursville

Dryden and T-Burg split a pair

Hammond does it all in Waverly's romp

Tuesday, May 9

MAC Semi-Finals

Bainbridge-Guilford 10 - Hancock 0

 Deposit 6 - Afton 3

Binghamton 1 - Maine-Endwell 0

Chenango Forks 13 - Norwich 2

Horseheads 13 - Ithaca 1

Edmeston 6 - Schenevus 2

Davenport 11 - Hunter-Tannersville 3

Owego 15 - Seton 0

Elmira Notre Dame 7 - Union Springs 0

Moravia 4 - Trumansburg 2

Corning 11 - Union-Endicott 4

Elmira 5 - Vestal 4

Tioga 6 - Odessa-Montour 0

Tioga 20 - Odessa-Montour 1

Waverly 17 - Whitney Point 0

Groton 17 - Lansing 10

B-G and Deposit to meet for MAC Championship

Binghamton gets revenge on M-E

Waverly's Hammond tosses perfect game

Tioga sweeps doubleheader from O-M

Edmeston stays sharp in Tri-Valley

Davenport ready to play for Delaware title

Elmira ND takes down Union Springs

Moravia edges Trumansburg

Elmira holds off Vestal

Big hitting for Corning in win

Hogan leads the way for Forks

Horseheads clinches STAC West division

Aubel tosses one-hitter as Owego crushes Seton

Unbelievable comeback victory for Groton

Monday, May 8

Chenango Forks 7 - Seton 2

Union Springs 3 - Moravia 0

Johnson City 7 - Oneonta  2

Sidney 19 - Unatego 5

Chenango Valley 18 - Norwich 10

Odessa-Montour 10 - Spencer-Van Etten 6

Corning 4 - Vestal 2 (9 inn.)

Hunter-Tannersville 1 - Margaretville 0

Margaretville 10 - Hunter-Tannersville 5

Milford 18 - Worcester 6

Morris 11 - Cherry Valley -Springfield 7

Harpursville 22 - Greene 2

Newark Valley 9 -Ithaca 6

Walton 8 - Oxford 6

Union Springs edges Moravia in pitchers' duel

Milford topples Worcester on Senior Night

Sidney wins big over Unatego

H-T and Margaretville split a doubleheader

JC stays hot in downing Oneonta

Davenport outslugs Jefferson

Morris gets road win over CV-S

Newark gets win over Ithaca

Thursday, May 4

Deposit 9 - Afton 0

Edison 8 - Waverly 7

Worcester 13 - Richfield Springs 8

Elmira Notre Dame 24 - Lansing 4

Elmira 6 - Binghamton 5

Oneonta 3 - Seton 0

Vestal 11 - Ithaca 0

Newark Valley 13 - Dryden 8

Hancock 13 - Harpursville 8

Walton 7 - Unadilla Valley 6

Downsville 8 - Margaretville 4

Morris 14 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Gilboa 21 - Jefferson 5

Roxbury 19 - Davenport 18 (9 inn.)

Davenport 16 - Roxbury 7

Union Springs 14 - Watkins Glen 0

Union Springs gets to 13-0

Edison edges Waverly

Perfect game for Vestal's Berube

Elmira holds off Binghamton's rally

Offensive surge for Elmira ND

Five runs in the 7th lifts Walton

Big start and finish for Downsville

Worcester gets big 7th in victory

Oneonta blanks Seton

Morris and Gilboa each cruise to big wins

Roxbury and Davenport split a pair

Wednesday, May 3

Hancock 5 - Afton 1

Susquehanna Valley 2 - Chenango Forks 1

Horseheads 12 - Vestal 9

Union Springs 11 - Whitney Point 0

Maine-Endwell 2 - Elmira 1 (8 inn.)

Owego 8 - Norwich 4 (8 inn.)

Chenango Valley 15 - Seton 13

Edmeston 8 - Laurens 2

Edison 21 - Watkins Glen 0

Worcester 18 - Cherry Valley-Springfield 16

Moravia 4 - Southern Cayuga 0

Elmira Notre Dame 15 - Newark Valley 0

Greene 16 - Walton 14

Union-Endicott 25 - Ithaca 2

Deposit 9 - Unatego 1

Candor 16 - Newfield 2

Davenport 19 - South Kortright 15

Sidney 10 - Unadilla Valley 0

Schenevus 25 - Franklin 7

Dryden 17 - Lansing 11

Odessa-Montour 8 - Spencer-Van Etten 6

Raleigh's walk-off homer lifts M-E

SV holds off Forks

Corning takes down Binghamton

Four home runs enough for Horseheads

Elmira ND improves to 15-0

Stiles K's 21 for Deposit

Edmeston beats Laurens in Tri-Valley battle

Worcester wins slugfest over CV-S

Hancock gets road win over Afton

Runs aplenty for Davenport over S. Kortright

Sidney blanks UV

Schenevus puts up 25 in victory

Two homers all Moravia needs

Union Springs stays unbeaten

Huge 4th puts Dryden by Lansing

Tuesday, May 2

Bainbridge-Guilford 15 - Greene 0

Harpursville 4 - Afton 3

Sidney 13 - Unatego 8

Elmira 8 - Corning 1

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 1

Odessa-Montour 7 - Candor 6

Union Springs 2 - Ithaca 1 (9 inn.)

Johnson City 6 - Windsor 5

Morris 8 - Franklin 4

Laurens 18 - Cherry Valley-Springfield 9

Roxbury 21 - South Kortright 4

Van Horn's solo shot lifts Union Springs in 9

Walk-off single by Stetts gives JC nod over Windsor

Elmira ND stays perfect, clinches division

Graham and Reese carry Elmira

Comeback victory for O-M

Harpursville pulls upset over Afton

Morris gets by Franklin

Sidney's bats come alive in victory

Laurens gets big win on Senior Day

Roxbury pounds South Kortright

B-G clinches #2 seed in MAC

Monday, May 1

Bainbridge-Guilford 12 - Unatego 2

Edmeston 16 - Morris 0

Deposit 21 - Walton 0

Hancock 16 - Delhi 1

Johnson City 6 - Seton 0

Owego 6 - Chenango Valley 3

Windsor 2 - Susquehanna Valley 0

Franklin 20 - Milford 17

Binghamton 8 - Union-Endicott 6

Laurens 33 - Gilbertsville-Mount Upton 11

Oneonta 7 - Norwich 4

Richfield Springs 25 - Cherry Valley-Springfield 9

Downsville 26 - Jefferson 4

Schenevus 20 - Sharon Springs 5

Rauch's walk-off homer a winner for Binghamton

Windsor edges SV in Class B showdown

Martin's huge day paces Deposit

Johnson's 13 K's, 5 RBI's leads Edmeston

Huge 6th leads B-G to victory

Laurens puts up 33 in big win

Oneonta pulls away from Norwich

Richfield Springs easily cruises on the road

Franklin scores 9 in the 7th to win

Downsville and Schenevus each win big

Saturday, April 29

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 4

Harpursville 21 - Oxford 3

Groton 14 - Dryden 13

Corning 10 - Ithaca 1

Corning 19 - Ithaca 2

Mary Testa Tournament (at CV)

Susquehanna Valley 11 - Chenango Valley 1

Binghamton 7 - Deposit 2

(Consolation): Deposit 10 - Chenango Valley 2

(Championship): Binghamton 9 - Susquehanna Valley 4

Mary Testa Tournament (at U-E)

Union-Endicott 1 - Elmira 0

Chenango Forks 6 - Edison 4

(Consolation): Elmira 9 - Edison 3

(Championship): Union-Endicott 4 - Chenango Forks 3

Mary Testa Tournament (at NV)

Seton 4 - Newark Valley 0

Johnson City 15 - Afton 8

(Championship): Johnson City 3 - Seton 0

Mary Testa Tournament (at Vestal)

Vestal 3 - Webster 2

Oneonta 14 - Norwich 1

(Championship): Vestal 14 - Oneonta 2

Mary Testa Tournament (at M-E)

Abington Heights 6 - Maine-Endwell 3

Tunkhannock 21 - Tioga 0

(Consolation): Maine-Endwell 8 - Tioga 0

(Championship): Abington Heights 4 - Tunkhannock 2

Mudville Tournament

Edmeston 11 - Watertown 0

Edmeston 3 - St. Lawrence 0

Mudville Tournament

South Glens Falls 12 - Windsor 5

Windsor 10 - Port Jervis 7

Milford Tournament

Laurens 4 - Roxbury 4

Schenevus 19 - Milford 13

(Championship) Schenevus 6 - Laurens 5

U-E wins two close games to claim the Testa

Vestal pounds Oneonta in Testa final

JC edges Seton to win the Testa

Corning sweeps doubleheader over Ithaca

Big 4th paces O-M over Watkins Glen

Harpursville wins big over Oxford

Groton takes a wild one over Dryden

Edmeston blows through Mudville

Schenevus wins Milford Tourney on walk-off

Friday, April 28

Susquehanna Valley 3 - Chenango Forks 0

Chenango Valley 5 - Seton 4

Elmira Notre Dame 11 - Edison 3

Horseheads 9 - Vestal 4

Owego 3 - Norwich 1

Laurens 9 - Franklin 8

Maine-Endwell 6 - Elmira 4

Waverly 12 - Newark Valley 0

Davenport 7 - Gilboa 3

Margaretville 8 - Roxbury 5

South Kortright 33 - Jefferson 27

Richfield Springs 25 - Sharon Springs 4

Johnson City 5 - Windsor 0

Union-Endicott 9 - Ithaca 0

Binghamton 8 - Corning 1

Groton 13 -Dryden 7

Lansing 9 - Whitney Point 2

Hammond's no-hitter paces Waverly

Elmira ND downs Edison once again

Pappas stays red hot for SV

Carlin's one-hitter helps JC shut down Windsor

M-E rallies late to beat Elmira

U-E crushes Ithaca

8 unanswered runs lifts Binghamton

Big start helps Horseheads get by Vestal

Davenport gets back on track

Westerfield's big day guides Margaretville

Unbeaten Laurens nearly avoids upset by Franklin

Football score favors Sourth Kortright

Richfield Springs wins big over Sharon Springs

Round One of "Dow Series" goes to Groton

Thursday, April 27

Horseheads 4 - Corning 3

Franklin 20 - Sharon Springs 2

Laurens 13 - Schenevus 8

Waverly 11 - Athens 10

Watkins Glen 10 - Lansing 9

Edmeston 15 - Worcester 0

Union Springs 6 - Spencer-Van Etten 2

Odessa-Montour 7 - Candor 0

Binghamton 11 - Union-Endicott 0

Oneonta 5 - Seton 3

Gilboa 24 - Jefferson 21

Sidney 10 - Oxford 4

Milford 22 - Richfield Springs 10

Downsville 13 - Delhi 2

Afton 13 - Walton 2