2018 Section IV Scores

* Underlined scores have a link to an article about the game.

STAC

Metro

Johnson City Wildcats

Corning 6 - Johnson City 0

Owego 9 - Johnson City 5

Maine-Endwell 18 - Johnson City 0

Elmira 10 - Johnson City 5

Union-Endicott 14 - Johnson City 0

Binghamton 7 - Johnson City 1

Union-Endicott 14 - Johnson City 2

Susquehanna Valley 9 - Johnson City 0 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 10 - Chenango Valley 6 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 9 - Vestal 5

Vestal 7 - Johnson City 5

Owego 10 - Johnson City 5

Maine-Endwell 12 - Johnson City 0

Johnson City 5 - Chenango Valley 1

Horseheads 13 - Johnson City 0

Johnson City 10 - Seton 1

Waverly 3 - Johnson City 0

Maine-Endwell Spartans

Maine-Endwell 14 - Vestal 1

Maine-Endwell 18 - Johnson City 0

Maine-Endwell 1 - Binghamton 0

Maine-Endwell 12 - Owego 3

Horseheads 10 - Maine-Endwell 1

Maine-Endwell 5 - Elmira 1 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 13 - Abington Heights 5 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 9 - Union-Endicott 3

Union-Endicott 3 - Maine-Endwell 0

Maine-Endwell 6 - Vestal 0

Maine-Endwell 12 - Johnson City 0

Maine-Endwell 10 - Owego 0

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Maine-Endwell 2 - Corning 1

Maine-Endwell 8 - Union-Endicott 0 (STAC Metro Division Tiebreaker)

Susquehanna Valley 4 - Maine-Endwell 3 (STAC Semi-final)

Maine-Endwell 10 - Union-Endicott 3 (Class A Championship)

Maine-Endwell 8 - Ardsley 4 (Class A Subregional)

Maine-Endwell 9 - Port Jervis 2 (Class A Regional Championship)

Maine-Endwell 4 - Averill Park 1 (Class A State Semi-final)

Maine-Endwell 8 - Iroquois 0 (Class A State Championship)

Owego Indians

Horseheads 6 - Owego 1

Union-Endicott 10 - Owego 4

Owego 9 - Johnson City 5

Owego 8 - Vestal 7

Owego 10 - Ithaca 1

Maine-Endwell 12 - Owego 3

Corning 14 - Owego 0

Owego 10 - Johnson City 5

Maine-Endwell 10 - Owego 0

Binghamton 6 - Owego 2

Elmira 13 - Owego 1

Union-Endicott 12 - Owego 2

Vestal 9 - Owego 6

Chenango Forks 10 - Owego 5 (Class B Quarterfinal)

Vestal Golden Bears

Vestal 16 - Ithaca 0

Maine-Endwell 14 - Vestal 1

Owego 8 - Vestal 7

Horseheads 8 - Vestal 1

Union-Endicott 9 - Vestal 1

Vestal 6 - Windsor 4 (Mary Testa Tournament)

Vestal 4 - Tioga 3 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 9 - Vestal 5

Vestal 7 - Johnson City 5

Maine-Endwell 6 - Vestal 0

Elmira 7 - Vestal 1

Binghamton 8 - Vestal 1

Vestal  3 - Corning 1

Union-Endicott 11 - Vestal 1

Vestal 9 - Owego 6

Union-Endicott 1 - Vestal 0 (Class A Semi-final)

Union-Endicott Tigers

Union-Endicott 12 - Ithaca 1

Union-Endicott 10 - Owego 4

Union-Endicott 12 - Horseheads 8

Union-Endicott 5 - Corning 2

Union-Endicott 14 - Johnson City 0

Union-Endicott 9 - Vestal 1

Union-Endicott 14 - Johnson City 2

Union-Endicott 2 - Edison 1 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 4 - Deposit 3 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 9 - Union-Endicott 3

Union-Endicott 3 - Maine-Endwell 0

Union-Endicott 4 - Binghamton 3

Union-Endicott 8 - New Hartford 0 (Mudville Tournament)

Molloy 9 - Union-Endicott 1 (Mudville Tournament)

Elmira 6 - Union-Endicott 3

Union-Endicott 11 - Vestal 1

Union-Endicott 12 - Owego 2

Maine-Endwell 8 - Union-Endicott 0 (STAC Metro Division Tiebreaker)

Chenango Forks 7 - Union-Endicott 4

Union-Endicott 1 - Vestal 0 (Class A Semi-final)

Maine-Endwell 10 - Union-Endicott 3 (Class A Championship)

West

Binghamton Patriots

Corning 4 - Binghamton 3

Elmira 2 - Binghamton 1

Maine-Endwell 1 - Binghamton 0

Binghamton 7 - Johnson City 0

Binghamton 9 - Chenango Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 5 - Binghamton 4 (Mary Testa Tournament)

Horseheads 7 - Binghamton 1

Union-Endicott 4 - Binghamton 3

Binghamton 9 - Ithaca 0

Binghamton 8 - Vestal 1

Binghamton 6 - Owego 2

Corning 3 - Binghamton 0

Horseheads 7 - Binghamton 6

Elmira 1 - Binghamton 0

Horseheads 12 - Binghamton 2 (Class AA Semi-final)

Corning Hawks

Corning 6 - Johnson City 0

Corning 4 - Binghamton 3

Corning 19 - Ithaca 0

Elmira 3 - Corning 0

Union-Endicott 5 - Corning 2

Horseheads 1 - Corning 0

Corning 14 - Seton 0 (Mary Testa Tournament)

Corning 17 - Newark Valley 0 (Mary Testa Tournament)

Corning 14 - Owego 0

Elmira 3 - Corning 0

Corning 6 - Horseheads 0

Vestal 3 - Corning 1

Corning 17 - Ithaca 4

Corning 3 - Binghamton 0

Maine-Endwell 2 - Corning 1

Corning 7 - Buffalo Nardin 1 (Morabito Tournament)

Corning 2 - Victor 1 (Morabito Tournament)

Corning 6 - Pearl River (Morabito Tournament)

Corning 4 - Susquehanna Valley 1 (Morabito Tournament)

Corning 4 - Elmira 2 (Class AA Semi-final)

Horseheads 9 - Corning 8 (Class AA Championship)

Elmira Express

Horseheads 7 - Elmira 4

Elmira 2 - Binghamton 1

Elmira 3 - Corning 0

Elmira 10 - Johnson City 5

Horseheads 7 - Elmira 6

Maine-Endwell 5 - Elmira 1 (Mary Testa Tourament)

Elmira 5 - Oneonta 0 (Mary Testa Tournament)

Elmira 7 - Ithaca 0

Elmira 19 - Ithaca 0

Elmira 3 - Corning 0

Elmira 7 - Vestal 1

Elmira 6 - Union-Endicott 3

Elmira 13 - Owego 1

Elmira 1 - Binghamton 0

Corning 4 - Elmira 2 (Class AA Semi-final)

Horseheads Blue Raiders

Horseheads 6 - Owego 1

Horseheads 7 - Elmira 4

Union-Endicott 12 - Horseheads 8

Horseheads 7 - Orchard Park 2 (Gerry Gentner Memorial Invitational)

Horseheads 24 - Hamburg 4 (5 inn.) (Gerry Gentner Memorial Invitational)

Horseheads 4 - Clarence 2 (Gerry Gentner Memorial Invitational)

Horseheads 8 - Vestal 1

Horseheads 1 - Corning 0

Horseheads 7 - Elmira 6

Horseheads 10 - Maine-Endwell 1

Horseheads 7 - Binghamton 1

Horseheads 21 - Ithaca 0

Horseheads 10 - Ithaca 2

Corning 6 - Horseheads 0

Horseheads 13 - Johnson City 0

Horseheads 7 - Binghamton 6

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1 (STAC Championship)

Horseheads 12 - Binghamton 2 (Class AA Semi-final)

Horseheads 9 - Corning 8 (Class AA Championship)

Horseheads 6 - Yorktown 3 (Class AA Subregional)

Minisink Valley 3 - Horseheads 2 (Class AA Regional Championship)

Ithaca Little Red

Union-Endicott 12 - Ithaca 1

Vestal 16 - Ithaca 0

Corning 19 - Ithaca 0

Ithaca 10 - South Seneca 1 (Trumansburg Tournament)

Ithaca 10 - Spencer-Van Etten 2 (Trumansburg Tournament)

Owego 10 - Ithaca 1

Ithaca 8 - Newark Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Ithaca 4 - Seton 3 (Mary Testa Tournament)

Elmira 7 - Ithaca 0

Elmira 19 - Ithaca 0

Binghamton 9 - Ithaca  0

Horseheads 21 - Ithaca 0

Horseheads 10 - Ithaca 2

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Ithaca 11 - Spencer-Van Etten 4

East

Chenango Forks Blue Devils

Oneonta 4 - Chenango Forks 0

Chenango Forks 16 - Chenango Valley 0

Susquehanna Valley 12 - Chenango Forks 0

Chenango Forks 11 - Seton 2

Chenango Forks 14 - Greene 1

Windsor 14 - Chenango Forks 7

Chenango Forks 15 - Chenango Valley 5

Chenango Forks 5 - Oneonta 1

Deposit 2 - Chenango Forks 0 (Mary Testa Tournament)

Edison 9 - Chenango Forks 2 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 9 - Seton 1

Windsor 4 - Chenango Forks 0

Chenango Forks 15 - Norwich 0

Chenango Forks 17 - Norwich 1

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 1

Chenango Forks 7 - Union-Endicott 4

Chenango Forks 10 - Owego 5 (Class B Quarterfinal)

Windsor 4 - Chenango Forks 0 (Class B Semi-final)

Chenango Valley Warriors

Windsor 20 - Chenango Valley 1

Chenango Forks 16 - Chenango Valley 0

Chenango Valley 18 - Norwich 0

Oneonta 2 - Chenango Valley 1

Chenango Valley 9 - Seton 6

Susquehanna Valley 9 - Chenango Valley 0

Chenango Forks 15 - Chenango Valley 5

Norwich 6 - Chenango Valley 4

Binghamton 9 - Chenango Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 10 - Chenango Valley 6 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 9 - Chenango Valley 2

Susquehanna Valley 5 - Chenango Valley 0

Johnson City 5 - Chenango Valley 1

Chenango Valley 5 - Seton 2

Windsor 3 - Chenango Valley 0

Norwich Purple Tornado

Chenango Valley 18 - Norwich 0

Seton 9 - Norwich 5

Bainbridge-Guilford 12 - Norwich 1

Oneonta 16 - Norwich 0

Oneonta 11 - Norwich 0

Susquehanna Valley 18 - Norwich 0

Norwich 6 - Chenango Valley 4

Windsor 5 - Norwich 0

Seton 3 - Norwich 2

Susquehanna Valley 12 - Norwich 0

Chenango Forks 15 - Norwich 0

Chenango Forks 17 - Norwich 1

Oneonta Yellow Jackets

Oneonta 4 - Chenango Forks 0

Oneonta 18 - New Hartford 6

Oneonta 2 - Chenango Valley 1

Oneonta 8 - Windsor 5

Seton 8 - Oneonta 6

Oneonta 16 - Norwich 0

Oneonta 11 - Norwich 0

Chenango Forks 5 - Oneonta 1

Abington Heights 12 - Oneonta 1 (Mary Testa Tournament)

Elmira 5 - Oneonta 0 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 9 - Chenango Valley 2

Oneonta 12 - Seton 1

Susquehanna Valley 12 - Oneonta 0

Windsor 11 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 14 - Oneonta 2

Waverly 3 - Oneonta 1 (Class B Quarterfinal)

Seton Catholic Saints

Windsor 2 - Seton 1

Chenango Forks 11 - Seton 2

Seton 9 - Norwich 5

Chenango Valley 9 - Seton 6

Seton 8 - Oneonta 6

Corning 14 - Seton 0 (Mary Testa Tournament)

Ithaca 4 - Seton 3 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 9 - Seton 1

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Oneonta 12 - Seton 1

Seton 3 - Norwich 2

Chenango Valley 5 - Seton 2

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Johnson City 10 - Seton 1

Harpursville 7 - Seton 2 (Class C 1st Round)

Susquehanna Valley Sabers

Susquehanna Valley 12 - Chenango Forks 0

Susquehanna Valley 4 - Windsor 1

Susquehanna Valley 9 - Chenango Valley 0

Susquehanna Valley 7 - Windsor 0

Susquehanna Valley 18 - Norwich 0

Susquehanna Valley 9 - Johnson City 0 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 5 - Binghamton 4 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Susquehanna Valley 5 - Chenango Valley 0

Susquehanna Valley 12 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 12 - Norwich 0

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 1

Susquehanna Valley 14 - Oneonta 2

Susquehanna Valley 8 - Rondout Valley 0 (Morabito Tournament)

Susquehanna Valley 4 - Geneva 0 (Morabito Tournament)

Susquehanna Valley 2 - West Seneca East 0 (Morabito Tournament)

Corning 4 - Susquehanna Valley 1 (Morabito Tournament)

Susquehanna Valley 4 - Maine-Endwell 3 (STAC Semi-final)

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1 (STAC Championship)

Susquehanna Valley 1 - Waverly 0 (Class B Semi-final)

Susquehanna Valley 8 - Windsor 0 (Class B Championship)

Susquehanna Valley 2 - Christian Brothers Academy 0 (Class B Regional Championship)

Susquehanna Valley 10 - Westlake 0 (Class B State Semi-final)

Ichabod Crane 2 - Susquehanna Valley 0 (Class B State Championship)

Windsor Black Nights

Windsor 20 - Chenango Valley 1 

Windsor 2 - Seton 1

Susquehanna Valley 4 - Windsor 1

Windsor 14 - Chenango Forks 7

Oneonta 8 - Windsor 5

Susquehanna Valley 7 - Windsor 0

Vestal 6 - Windsor 4 (Mary Testa Tournament)

Tunkhannock 9 - Windsor 0 (Mary Testa Tournament)

Windsor 5 - Norwich 0

Windsor 4 - Chenango Forks 0

Windsor 11 - Oneonta 0

Windsor 18 - Norwich 0

Windsor 3 - Chenango Valley 0

Windsor 11 - Port Jervis 6 (Morabito Tournament)

West Seneca East 2 - Windsor 1 (Morabito Tournament)

Windsor 2 - Geneva 0 (Morabito Tournament)

Victor 2 - Windsor 1 (Morabito Tournament)

Windsor 21 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Windsor 4 - Chenango Forks 0 (Class B Semi-final)

Susquehanna Valley 8 - Windsor 0 (Class B Championship)

IAC

North Large

Dryden Lions

Waverly 13 - Dryden 1

Moravia 5 - Dryden 4

Dryden 10 - Whitney Point 3

Marathon 7 - Dryden 6

Dryden 9 - Groton 5

Dryden 4 - Groton 3

Union Springs 11 - Dryden 4

Tully 9 - Dryden 8

Dryden 8 - Newark Valley 4

Elmira Notre Dame 11 - Dryden 0 (Lady Crusader Tournament)

Dryden 12 - Unatego 4 (Lady Crusader Tournament)

Spencer-Van Etten 8 - Dryden 0

Dryden 18 - Southern Cayuga 1

Union Springs 12 - Dryden 10

Dryden 26 - Trumansburg 6

Union Springs 6 - Dryden 1

Windsor 21 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Union Springs Wolves

Edison 11 - Union Springs 0

Union Springs 15 - Groton 7

Union Springs 21 - Southern Cayuga 4

Union Springs 24 - Trumansburg 4

Union Springs 14 - Watkins Glen 3

Union Springs 11 - Dryden 4

Union Springs 4 - Jordan-Elbridge 3

Marathon 7 - Union Springs 0

Union Springs 14 - Whitney Point 5

Union Springs 12 - Dryden 10

Union Springs 2 - Whitney Point 0

Union Springs 8 - Whitney Point 5

Union Springs 14 - Moravia 11

Union Springs 6 - Dryden 1

Elmira Notre Dame 5 - Union Springs 0

Edison 2 - Union Springs 0 (IAC Large School Championship)

Union Springs 8 - Sidney 7 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame 4 - Union Springs 1 (Class C Semi-final)

Whitney Point Eagles

Newark Valley 32 - Whitney Point 1

Dryden 10 - Whitney Point 3

Waverly 21 - Whitney Point 1

Moravia 4 - Whitney Point 1

Greene 10 - Whitney Point 6

Union Springs 14 - Whitney Point 5

Union Springs 2 - Whitney Point 0

Union Springs 8 - Whitney Point 5

North Small

Groton Indians

Odessa-Montour 14 - Groton 2

Union Springs 15 - Groton 7

Groton 15 - Trumansburg 5

Dryden 9 - Groton 5

Dryden 4 - Groton 3

Moravia 3 - Groton 2

Moravia 9 - Groton 4

Marathon Olympians

Sidney 6 - Marathon 2

Harpursville 9 - Marathon 8

Marathon 7 - Dryden 6

Moravia 7 - Marathon 2

Tioga 4 - Marathon 0

Marathon 7 - Union Springs 0

Moravia 10 - Marathon 6

Marathon 23 - Cherry Valley-Springfield 0 (Class D 1st Round)

Marathon 7 - Schenevus 6 (Class D Quarterfinal)

Marathon 17 - Hancock 15 (Class D Semi-final)

Deposit 22 - Marathon 0 (Class D Championship)

Moravia Blue Devils

Tioga 12 - Moravia 3

Port Byron 9 - Moravia 4

Moravia 5 - Dryden 4

Moravia 7 - Spencer-Van Etten 1

Moravia 7 - Marathon 2

Moravia 9 - Trumansburg 2

Moravia 14 - Trumansburg 4

Moravia 4 - Whitney Point 1

Moravia 3 - Groton 2

Moravia 9 - Groton 4

Moravia 10 - Marathon 6

Moravia 17 - Southern Cayuga 2

Union Springs 14 - Moravia 11

Moravia 18 - Southern Cayuga 3

Tioga 21 - Moravia 2 (IAC Small School Championship)

Moravia 7 - Trumansburg 2 (Class C 1st Round)

Bainbridge-Guilford 12 - Moravia 3 (Class C Quarterfinal)

Southern Cayuga Chiefs

Odessa-Montour 17 - Southern Cayuga 2

Union Springs 21 - Southern Cayuga 4

Southern Cayuga 22 - Newfield 13

Trumansburg 24 - Southern Cayuga 9

Dryden 18 - Southern Cayuga 1

Moravia 17 - Southern Cayuga 2

Moravia 18 - Southern Cayuga 3

Trumansburg Blue Raiders

Union Springs 24 - Trumansburg 4

Groton 15 - Trumansburg 5

Spencer-Van Etten 15 - Trumansburg 7 (Trumansburg Tournament)

Moravia 9 - Trumansburg 2

Moravia 14 - Trumansburg 4

Trumansburg 24 - Southern Cayuga 9

Dryden 26 - Trumansburg 6

Moravia 7 - Trumansburg 2 (Class C 1st Round)

MAC

 

Afton Crimson Knights

Afton 11 - Unatego 6

Deposit 11 - Afton 0

Bainbridge-Guilford 3 - Afton 0

Hancock 10 - Afton 3

Afton 15 - Sidney 8

Afton 12 - Delhi 2

Afton 18 - Unadilla Valley 2

Harpursville 13 - Afton 0

Greene 8 - Afton 7

Afton 21 - Walton 4

Afton 11 - Oxford 0

Afton 23 - Downsville 3 (Class D 1st Round)

Deposit 6 - Afton 0 (Class D Quarterfinal)

Bainbridge-Guilford Bobcats

Bainbridge-Guilford 24 - Canastota 0 (Mudville Tournament)

Bainbridge-Guilford 5 - Poland 4 (Mudville Tournament)

Bainbridge-Guilford 22 - Unadilla Valley 0

Bainbridge-Guilford 21 - Delhi 0

Bainbridge-Guilford 3 - Afton 0

Bainbridge-Guilford 3 - Hancock 0

Bainbridge-Guilford 12 - Unatego 1

Bainbridge-Guilford 12 - Norwich 1

Deposit 10 - Bainbridge-Guilford 0

Bainbridge-Guilford 7 - Harpursville 6

Bainbridge-Guilford 12 - Oxford 1

Bainbridge-Guilford 6 - Sherburne-Earlville 0 (SFCU Tournament)

Bainbridge-Guilford 8 - Sidney 0 (SFCU Tournament)

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 4

Bainbridge-Guilford 16 - Greene 0

Bainbridge-Guilford 3 - Sidney 1

Bainbridge-Guilford 8 - Harpursville 1 (MAC Semi-final)

Deposit 3 - Bainbridge-Guilford 0 (MAC Championship)

Bainbridge-Guilford 12 - Moravia 3 (Class C Quarterfinal)

Edison 8 - Bainbridge-Guilford 0 (Class C Semi-final)

Delhi Bulldogs

Greene 19 - Delhi 1

Hancock 21 - Delhi 5

Bainbridge-Guilford 21 - Delhi 0

Delhi 13 - Oxford 3

Unatego 21 - Delhi 6

Davenport 15 - Delhi 10

Afton 12 - Delhi 2

Sidney 23 - Delhi 3

Harpursville 19 - Delhi 4

Walton 10 - Delhi 5

Deposit 16 - Delhi 0

Delhi 25 - South Kortright 9

Walton 10 - Delhi 2 (Mini MAC Tournament)

Deposit Lumberjacks

Deposit 19 - Walton 0

Deposit 11 - Afton 0

Deposit 5 - Harpursville 0

Deposit 15 - Unadilla Valley 0

Deposit 2 - Scotia-Glenville 0 (Mudville Tournament)

Bishop Kearney 4 - Deposit 3 (8 inn.) (Mudville Tournament)

Deposit 10 - Bainbridge-Guilford 0

Deposit 15 - Sidney 0

Deposit 2 - Chenango Forks 0 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 4 - Deposit 3 (Mary Testa Tournament)

Deposit 6 - Greene 0

Deposit 23 - Hancock 1

Deposit 14 - Unatego 0

Deposit 18 - Oxford 0

Deposit 14 - New Hartford 0 (Mudville Tournament)

Oneida 9 - Deposit 0 (Mudville Tournament)

Deposit 16 - Delhi 0

Deposit 3 - Bainbridge-Guilford 0 (MAC Championship)

Deposit 23 - Worcester 0 (Class D 1st Round)

Deposit 6 - Afton 0 (Class D Quarterfinal)

Deposit 15 - Gilboa 0 (Class D Semi-final)

Deposit 22 - Marathon 0 (Class D Championship)

Deposit 12 - Eldred 1 (Class D Regional Championship)

Deposit 5 - North Collins 0 (Class D State Semi-final)

Fort Ann 4 - Deposit 3 (Class D State Championship)

Greene Trojans

Greene 19 - Delhi 1

Greene 9 - Sidney 4

Chenango Forks 14 - Greene 1

Harpursville 9 - Greene 5

Greene 9 - Walton 1

Greene 5 - Hancock 4

Greene 10 - Whitney Point 6

Deposit 6 - Greene 0

Bainbridge-Guilford 16 - Greene 0

Greene 8 - Afton 7

Greene 25 - Unadilla Valley 15

Tioga 22 - Greene 3

Greene 10 - Unatego 9

Sidney 15 - Greene 6 (Class C 1st Round)

Hancock Wildcats

Harpursville 14 - Hancock 5

Hancock 21 - Delhi 5

Hancock 21 - Walton 0

Hancock 17 - Oxford 2

Bainbridge-Guilford 3 - Hancock 0

Hancock 10 - Afton 3

Greene 5 - Hancock 4

Deposit 23 - Hancock 1

Sidney 11 - Hancock 2

Hancock 15 - Unatego 10

Hancock 12 - Unadilla Valley 4

Hancock 15 - Milford 0 (Class D 1st Round)

Hancock 11 - Laurens 4 (Class D Quarterfinal)

Marathon 17 - Hancock 15 (Class D Semi-final)

Harpursville Hornets

Harpursville 14 - Hancock 5

Sidney 7 - Harpursville 4

Harpursville 9 - Marathon 8

Deposit 5 - Harpursville 0

Harpursville 9 - Greene 5

Harpursville 12 - Oxford 3

Bainbridge-Guilford 7 - Harpursville 6

Harpursville 19 - Delhi 4

Sidney 4 - Harpursville 3 (SFCU Tournament)

Harpursville 8 - Sherburne-Earlville 1 (SFCU Tournament)

Harpursville 13 - Afton 0

Harpursville 14 - Unatego 5

Bainbridge-Guilford 8 - Harpursville 1 (MAC Semi-final)

Harpursville 7 - Seton 2 (Class C 1st Round)

Edison 4 - Harpursville 0 (Class C Quarterfinal)

Oxford Blackhawks

Hancock 17 - Oxford 2

Delhi 13 - Oxford 3

Harpursville 12 - Oxford 3

Oxford 9 - Unatego 6

Walton 10 - Oxford 8

Bainbridge-Guilford 12 - Oxford 1

Sidney 9 - Oxford 2

Deposit 18 - Oxford 0

Afton 11 - Oxford 0

Sidney Warriors

Sidney 6 - Marathon 2

Sidney 7 - Harpursville 4

Greene 9 - Sidney 4

Sidney 20 - Walton 2

Afton 15 - Sidney 8

Sidney 23 - Delhi 3

Deposit 15 - Sidney 0

Sidney 9 - Oxford 2

Sidney 14 - Unatego 6

Sidney 11 - Hancock 2

Bainbridge-Guilford 3 - Sidney 1

Sidney 15 - Greene 6 (Class C 1st Round)

Union Springs 8 - Sidney 7 (Class C Quarterfinal)

Unadilla Valley Storm

Bainbridge-Guilford 22 - Unadilla Valley 0

Unatego 19 - Unadilla Valley 2

Deposit 15 - Unadilla Valley 0

Afton 18 - Unadilla Valley 2

Unadilla Valley 9 - Walton 8

Greene 25 - Unadilla Valley 15

Hancock 12 - Unadilla Valley 4

Unatego Spartans

Afton 11 - Unatego 6

Unatego 19 - Unadilla Valley 2

Unatego 20 - Walton 8

Unatego 13 - Schenevus 0

Unatego 13 - Davenport 9

Bainbridge-Guilford 12 - Unatego 1

Unatego 21 - Delhi 6

Oxford 9 - Unatego 6

Spencer-Van Etten 4 - Unatego 2 (Lady Crusader Tournament)

Dryden 12 - Unatego 4 (Lady Crusader Tournament)

Sidney 14 - Unatego 6

Deposit 14 - Unatego 0

Hancock 15 - Unatego 10

Harpursville 14 - Unatego 5

Greene 10 - Unatego 9

Walton Warriors

Deposit 19 - Walton 0

Walton 5 - Downsville 4

Hancock 21 - Walton 0

Unatego 20 - Walton 8

Sidney 20 - Walton 2

Greene 9 - Walton 1

Walton 10 - Oxford 8

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 4

Walton 10 - Delhi 5

Unadilla Valley 9 - Walton 8

Afton 21 - Walton 4

Walton 30 - South Kortright 28

Walton 10 - Delhi 2 (Mini MAC Tournament)

Delaware

Davenport Wildcats

Davenport 18 - Margaretville 3

Unatego 13 - Davenport 9

Davenport 22 - Schenevus 19

Gilboa 9 - Davenport 2

Davenport 15 - Delhi 10

Davenport 26 - South Kortright 6

Gilboa 15 - Davenport 1

Downsville 4 - Davenport 3

Davenport 13 - Roxbury 9 (Class D 1st Round)

Gilboa 8 - Davenport 7 (Class D Quarterfinal)

Downsville Eagles

Gilboa 15 - Downsville 8

Walton 5 - Downsville 4

Downsville 18 - Gilbertsville-Mount Upton 1

Downsville 17 - Hunter-Tannersville 2

Downsville 21 - Margaretville 3

Downsville 18 - South Kortright 3

Downsville 4 - Davenport 3

Afton 23 - Downsville 3 (Class D 1st Round)

Gilboa-Conesville Wildcats

Gilboa 15 - Downsville 8

Gilboa 9 - Davenport 2

Gilboa 31 - South Kortright 6

Gilboa 14 - Jefferson 10

Gilboa 16 - Windham 0

Gilboa 5 - Jefferson 2

Gilboa 15 - Davenport 1

Gilboa 14 - Windham 4 (Prattsville Floodway Series)

Middleburgh 9 - Gilboa 2 (Prattsville Floodway Series)

Gilboa 26 - Margaretville 1

Gilboa 7 - Margaretville 6

Gilboa 20 - Hunter-Tannersville 9

Roxbury 14 - Gilboa 4 (Delaware League Championship)

Gilboa 28 - South Kortright 7 (Class D 1st Round)

Gilboa 8 - Davenport 7 (Class D Quarterfinal)

Deposit 15 - Gilboa 0 (Class D Semi-final)

Hunter-Tannersville Wildcats

Roxbury 17 - Hunter-Tannersville 8

Downsville 17 - Hunter-Tannersville 2

Hunter-Tannersville 8 - Margaretville 5

Gilboa 20 - Hunter-Tannersville 9

Jefferson J-Hawks

Gilboa 14 - Jefferson 10

Gilboa 5 - Jefferson 2

Roxbury 7 - Jefferson 4

Margaretville Blue Devils

Davenport 18 - Margaretville 3

South Kortright 19 - Margaretville 4

Roxbury 19 - Margaretville 4

South Kortright 21 - Margaretville 19

Downsville 21 - Margaretville 3

Hunter-Tannersville 8 - Margaretville 5

Gilboa 26 - Margaretville 1

Gilboa 7 - Margaretville 6

Roxbury Rockets

South Kortright 18 - Roxbury 10

Roxbury 17 - Hunter-Tannersville 8

Roxbury 19 - Margaretville 4

Roxbury 19 - Windham 0

Roxbury 24 - South Kortright 1

Middleburgh 8 - Roxbury 7 (Prattsville Floodway Series)

Roxbury 16 - Windham 8 (Prattsville Floodway Series)

Roxbury 7 - Jefferson 4

Roxbury 14 - Gilboa 4 (Delaware League Championship)

Davenport 13 - Roxbury 9 (Class D 1st Round)

South Kortright Rams

South Kortright 18 - Roxbury 10

South Kortright 19 - Margaretville 4

South Kortright 24 - Windham 9

Gilboa 31 - South Kortright 6

Roxbury 24 - South Kortright 1

South Kortright 21 - Margaretville 19

Davenport 26 - South Kortright 6

Downsville 18 - South Kortright 3

Delhi 25 - South Kortright 9

Walton 30 - South Kortright 28

Gilboa 28 - South Kortright 7 (Class D 1st Round)

Windham-Ashland-Jewett Warriors

South Kortright 24 - Windham 9

Roxbury 19 - Windham 0

Gilboa 16 - Windham 0

Gilboa 14 - Windham 4 (Prattsville Floodway Series)

Roxbury 16 - Windham 8 (Prattsville Floodway Series)

Tri-Valley

Cherry Valley-Springfield Patriots

Cherry Valley-Springfield 19 - Gilbertsville-Mount Upton 11

Schenevus 19 - Cherry Valley-Springfield 8

Laurens 18 - Cherry Valley-Springfield 6

Cherry Valley-Springfield 9 - Sharon Springs 4

Cherry Valley-Springfield 6 - Sharon Springs 4

Laurens 20 - Cherry Valley-Springfield 0

Cherry Valley-Springfield 22 - Franklin 9

Worcester 21 - Cherry Valley-Springfield 4

Marathon 23 - Cherry Valley-Springfield 0 (Class C 1st Round)

Edmeston Panthers

Mount Markham 17 - Edmeston 10

Edmeston 26 - Morris 9

Schenevus 26 - Edmeston 14

Franklin 21 - Edmeston 7

Laurens 15 - Edmeston 7

Worcester 25 - Edmeston 7

Edmeston 20 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Edmeston 24 - Sharon Springs 13

Franklin Purple Devils

Schenevus 19 - Franklin 7

Franklin 21 - Edmeston 7

Worcester 19 - Franklin 14

Franklin 14 - Richfield Springs 9

Laurens 14 - Franklin 4

Franklin 10 - Morris 9

Cherry Valley-Springfield 22 - Franklin 9

Franklin 17 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Gilbertsville-Mount Upton Raiders

Cherry Valley-Springfield 19 - Gilbertsville-Mount Upton 11

Downsville 18 - Gilbertsville-Mount Upton 1

Morris 5 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Milford 26 - Gilbertsville-Mount Upton 9

Schenevus 18 - Gilberstville-Mount Upton 3

Edmeston 20 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Sharon Springs 14 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Worcester 10 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Laurens 20 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Franklin 17 - Gilbertsville-Mount Upton 13

 

Laurens Leopards

Richfield Springs 4 - Laurens 3

Laurens 20 - Sharon Springs 1

Laurens 15 - Edmeston 7

Laurens 9 - Morris 0

Laurens 13 - Schenevus 4

Laurens 14 - Franklin 4

Laurens 8 - Milford 7

Laurens 20 - Cherry Valley-Springfield 0

Laurens 20 - Worcester 11

Laurens 18 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Richfield Springs 12 - Laurens 10 (Tri-Valley Semi-final)

Laurens 20 - Morris 9 (Class D 1st Round)

Hancock 11 - Laurens 4 (Class D Quarterfinal)

Milford Wildcats

Milford 19 - Cherry Valley-Springfield 8

Morris 13 - Milford 11

Milford 15 - Sharon Springs 8

Milford 26 - Gilbertsville-Mount Upton 9

Laurens 8 - Milford 7

Schenevus 10 - Milford 7

Milford 16 - Richfield Springs 13

Schenevus 20 - Milford 19 (Tri-Valley Semi-final)

Hancock 15 - Milford 0 (Class D 1st Round)

 

Morris Mustangs

Edmeston 26 - Morris 9

Morris 14 - Worcester 3

Morris 13 - Milford 11

Laurens 9 - Morris 0

Morris 5 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Morris 18 - Cherry Valley-Springfield 6

Franklin 10 - Morris 9

Schenevus 20 - Morris 2

Laurens 20 - Morris 9 (Class D 1st Round)

Richfield Springs Indians

Richfield Springs 4 - Laurens 3

Schenevus 9 - Richfield Springs 8

Franklin 14 - Richfield Springs 9

Richfield Springs 12 - Worcester 2

Milford 16 - Richfield Springs 13

Richfield Springs 12 - Laurens 10 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 9 - Richfield Springs 4 (Tri-Valley Championship)

Schenevus 4 - Richfield Springs 3 (Class D 1st Round)

Schenevus Dragons

Schenevus 19 - Franklin 7

Schenevus 26 - Edmeston 14

Unatego 13 - Schenevus 0

Davenport 22 - Schenevus 19

Schenevus 9 - Richfield Springs 8

Schenevus 24 - Sharon Springs 8

Schenevus 19 - Cherry Valley-Springfield 8

Laurens 13 - Schenevus 4

Schenevus 15 - Worcester 11

Schenevus 18 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Schenevus 10 - Milford 7

Schenevus 20 - Morris 2

Schenevus 20 - Milford 19 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 9 - Richfield Springs 4 (Tri-Valley Championship)

Schenevus 4 - Richfield Springs 3 (Class D 1st Round)

Marathon 7 - Schenevus 6 (Class D Quarterfinal)

Sharon Springs Spartans

Laurens 20 - Sharon Springs 1

Schenevus 24 - Sharon Springs 8

Milford 15 - Sharon Springs 8

Cherry Valley-Springfield 9 - Sharon Springs 3

Cherry Valley-Springfield 6 - Sharon Springs 4

Sharon Springs 14 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Edmeston 24 - Sharon Springs 13

 

Worcester Wolverines

Morris 14 - Worcester 3

Worcester 19 - Franklin 14

Schenevus 15 - Worcester 11

Worcester 25 - Edmeston 7

Richfield Springs 12 - Worcester 2

Laurens 20 - Worcester 11

Worcester 10 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Worcester 21 - Cherry Valley-Springfield 3

Deposit 23 - Worcester 0 (Class D 1st Round)

South Large

Edison Spartans

Edison 11 - Union Springs 0

Edison 6 - Tioga 2

Edison 15 - Seneca Falls 0 (Mudville Tournament)

Edison 16 - Schoharie 1 (Mudville Tournament)

Edison 17 - Newfield 0

Edison 16 - Odessa-Montour 0

Union-Endicott 2 - Edison 1 (Mary Testa Tournament)

Edison 9 - Chenango Forks 2 (Mary Testa Tournament)

Edison 15 - Newark Valley 0

Edison 3 - Elmira Notre Dame 2

Edison 9 - Elmira Notre Dame 6

Edison 4 - Waverly 1

Edison 9 - Spencer-Van Etten 5

Edison 17 - Watkins Glen 0

Edison 17 - Watkins Glen 0

Edison 11 - Newark Valley 0

Edison 3 - Waverly 1

Edison 2 - Union Springs 0 (IAC Large School Championship)

Edison 4 - Harpursville 0 (Class C Quarterfinal)

Edison 8 - Bainbridge-Guilford 0 (Class C Semi-final)

Edison 1 - Elmira Notre Dame 0 (Class C Championship)

Sandy Creek 1 - Edison 0 (Class C Regional Championship)

Elmira Notre Dame Crusaders

Elmira ND 16 - Watkins Glen 0

Elmira ND 15 - Newfield 0

Elmira ND 17 - Spencer-Van Etten 2

Elmira ND 5 - Odessa-Montour 4

Waverly 3 - Elmira Notre Dame 2

Bishop Kearney 5 - Elmira Notre Dame 3 (8 inn.) (Mudville Tournament)

Tamarac 7 - Elmira Notre Dame 1 (Mudville Tournament)

Elmira Notre Dame 11 - Newark Valley 1

Waverly 4 - Elmira Notre Dame 2

Elmira Notre Dame 11 - Dryden 0 (Lady Crusader Tournament)

Elmira Notre Dame 11 - Spencer-Van Etten 0 (Lady Crusader Tournament)

Edison 3 - Elmira Notre Dame 2

Edison 9 - Elmira Notre Dame 6

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 0

Elmira Notre Dame 15 - Newark Valley 0

Tioga 2 - Elmira Notre Dame 0

Elmira Notre Dame 5 - Union Springs 0

Elmira Notre Dame 2 - Odessa-Montour 0 (Class C 1st Round)

Elmira Notre Dame 6 - Tioga 3 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame 4 - Union Springs 1 (Class C Semi-final)

Edison 1 - Elmira Notre Dame 0 (Class C Championship)

Newark Valley Cardinals

Newark Valley 32 - Whitney Point 1

Tioga 9 - Newark Valley 1

Newark Valley 19 - Spencer-Van Etten 4

Waverly 9 - Newark Valley 0

Elmira Notre Dame 11 - Newark Valley 1

Newark Valley 22 - Newfield 1

Dryden 8 - Newark Valley 4

Ithaca 8 - Newark Valley 2 (Mary Testa Tournament)

Corning 17 - Newark Valley 0 (Mary Testa Tournament)

Edison 15 - Newark Valley 0

Odessa-Montour 5 - Newark Valley 4

Waverly 12 - Newark Valley 1

Spencer-Van Etten 8 - Newark Valley 2

Elmira Notre Dame 15 - Newark Valley 0

Edison 11 - Newark Valley 0

Watkins Glen Senecas

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 0

Tioga 26 - Watkins Glen 0

Union Springs 14 - Watkins Glen 3

Waverly 14 - Watkins Glen 3

Waverly 17 - Watkins Glen 1

Spencer-Van Etten 7 - Watkins Glen 0

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 0

Edison 17 - Watkins Glen 0

Edison 17 - Watkins Glen 0

Newfield 12 - Watkins Glen 8

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 1

Waverly Wolverines

Waverly 13 - Dryden 1

Waverly 8 - Odessa-Montour 0

Waverly 32 - Newfield 0

Waverly 15 - VVS 0

Waverly 3 - Elmira Notre Dame 2

Waverly 9 - Newark Valley 0

Tioga 3 - Waverly 0

Waverly 21 - Whitney Point 1

Waverly 4 - Elmira Notre Dame 2

Athens 2 - Waverly 1

Waverly 14 - Watkins Glen 3

Waverly 17 - Watkins Glen 1

Waverly 12 - Newark Valley 1

Edison 4 - Waverly 1

Waverly 15 - Spencer-Van Etten 3

Edison 3 - Waverly 1

Waverly 3 - Johnson City 0

Waverly 3 - Oneonta 1 (Class B Quarterfinal)

Susquehanna Valley 1 - Waverly 0 (Class B Semi-final)

South Small

Newfield Trojans

Elmira Notre Dame 15 - Newfield 0

Waverly 32 - Newfield 0

Tioga 18 - Newfield 0

Newark Valley 22 - Newfield 1

Edison 17 - Newfield 0

Southern Cayuga 22 - Newfield 13

Tioga 16 - Newfield 1

Newfield 12 - Watkins Glen 8

Spencer-Van Etten 16 - Newfield 0

Odessa-Montour Indians

Odessa-Montour 17 - Southern Cayuga 2

Odessa-Montour 14 - Groton 2

Waverly 8 - Odessa-Montour 0

Elmira Notre Dame 5 - Odessa-Montour 4

Sullivan County 19 - Odessa-Montour 2 (Northeast Bradford Tournament)

Northeast Bradford 10 - Odessa-Montour 5 (Northeast Bradford Tournament)

Odessa-Montour 6 - Spencer-Van Etten 2

Edison 16 - Odessa-Montour 0

Odessa-Montour 5 - Newark Valley 4

Tioga 10 - Odessa-Montour 0

Odessa-Montour 11 - Spencer-Van Etten 5

Tioga 12 - Odessa-Montour 2

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 1

Elmira Notre Dame 2 - Odessa-Montour 0 (Class C 1st Round)

Spencer-Van Etten Panthers

Elmira Notre Dame 17 - Spencer-Van Etten 2

Newark Valley 19 - Spencer-Van Etten 4

Moravia 7 - Spencer-Van Etten 1

Spencer-Van Etten 15 - Trumansburg 7 (Trumansburg Tournament)

Ithaca 10 - Spencer-Van Etten 2 (Trumansburg Spring Slam)

Odessa-Montour 6 - Spencer-Van Etten 2

Tioga 7 - Spencer-Van Etten 1

Spencer-Van Etten 4 - Unatego 2 (Lady Crusader Tournament)

Elmira Notre Dame 11 - Spencer-Van Etten 0 (Lady Crusader Tournament)

Tioga 14 - Spencer-Van Etten 4

Spencer-Van Etten 8 - Dryden 0

Spencer-Van Etten 7 - Watkins Glen 0

Spencer-Van Etten 8 - Newark Valley 2

Edison 9 - Spencer-Van Etten 5

Odessa-Montour 11 - Spencer-Van Etten 5

Waverly 15 - Spencer-Van Etten 3

Spencer-Van Etten 16 - Newfield 0

Ithaca 11 - Spencer-Van Etten 4

Tioga Tigers

Tioga 12 - Moravia 3

Tioga 9 - Newark Valley 1

Tioga 26 - Watkins Glen 0

Edison 6 - Tioga 2

Tioga 21 - Sayre 0

Tioga 18 - Newfield 0

Tioga 3 - Towanda 2

Tioga 3 - Waverly 0

Tioga 4 - Marathon 0

Tioga 7 - Spencer-Van Etten 1

Tioga 8 - Tunkhannock 6 (Mary Testa Tournament)

Vestal 4 - Tioga 3 (Mary Testa Tournament)

Tioga 14 - Spencer-Van Etten 4

Tioga 16 - Newfield 1

Tioga 10 - Odessa-Montour 0

Tioga 22 - Greene 3

Tioga 12 - Odessa-Montour 2

Tioga 2 - Elmira Notre Dame 0

Tioga 21 - Moravia 2 (IAC Small School Championship)

Elmira Notre Dame 6 - Tioga 3 (Class C Quarterfinal)

2018 Playoff Scores and Headlines

Saturday, June 9

Class A State Championship

Maine-Endwell 8 - Iroquois 0

Video Highlights: 12 Sports, Spectrum

Class B State Championship

Ichabod Crane 2 - Susquehanna Valley 0

Video Highlights: 12 Sports, Spectrum

Class D State Championship

Fort Ann 4 - Deposit 3

Video Highlights: 12 Sports, Spectrum

M-E dominates in winning 3rd straight state title!

SV just falls short in battle of aces

Deposit's state title streak ends at 3

Class A State Semi-final

Maine-Endwell 4 - Averill Park 1

Class B State Semi-final

Susquehanna Valley 10 - Westlake 0

Class D State Semi-final

Deposit 5 - North Collins 0

Spartans continue their roll in state semi

Pappas reaches 1,000 K's, SV pounds Westlake

Deposit blanks N. Collins to earn title berth

Saturday, June 2

Class AA Regional Championship

Minisink Valley 3 - Horseheads 2

Class A Regional Championship

Maine-Endwell 9 - Port Jervis 2

Class C Regional Championship

Sandy Creek 1 - Edison 0 (9 inn.)

Class D Regional Championship

Deposit 12 - Eldred 1

Horseheads lets late lead barely slip away

M-E keeps on rolling back to state semis

Edison loses nail biter in extra innings

Deposit puts it all together in thumping Eldred

Friday, June 1

Class B Regional Championship

Susquehanna Valley 2 - Christian Brothers Academy 0

SV edges CBA to earn berth in state semi

Thursday, May 31

Class AA Subregional

Horseheads 6 - Yorktown 3

Class A Subregional

Maine-Endwell 8 - Ardsley 4

Horseheads rides power of Cites for walk-off

Powerful start and finish for M-E

Saturday, May 26

Class AA Championship

#1 Horseheads 9 - #3 Corning 8

Class A Championship

#1 Maine-Endwell 10 - #2 Union-Endicott 3

Class B Championship

#1 Susquehanna Valley 8 - #2 Windsor 0

Class C Championship

#1 Edison 1 - #6 Elmira Notre Dame 0

Class D Championship

#1 Deposit 22 - #3 Marathon 0

Big comeback lifts Horseheads to AA crown

7 straight A titles for Maine-Endwell

SV rolls to back-to-back B titles

Edison wins C title behind Willsey's heroics

Deposit machine keeps rolling in D championship

Thursday, May 24

Class B Semi-finals

#1 Susquehanna Valley 1 - #5 Waverly 0 (8 inn.)

#2 Windsor 4 - #6 Chenango Forks 0

Class C Semi-finals

#1 Edison 8 - #4 Bainbridge-Guilford 0

#6 Elmira Notre Dame 4 - #2 Union Springs 1

Class D Semi-finals

#1 Deposit 15 - #4 Gilboa 0

#3 Marathon 17 - #7 Hancock 15

20 K's, and a perfect game for Deposit's Stiles

Pappas edges Hammond in battle of aces

Elmira ND back in C title game

Windsor blanks Forks to earn rematch with SV

Willsey's shutout keeps Edison alive

Wednesday, May 23

Class AA Semi-finals

#1 Horseheads 12 - #4 Binghamton 2

#3 Corning 4 - #3 Elmira 2

Class A Semi-final

#2 Union-Endicott 1 - #3 Vestal 0

Class B Quarterfinals

#2 Windsor 21 - #7 Dryden 0

#5 Waverly 3 - #4 Oneonta 1

#6 Chenango Forks 10 - #3 Owego 5

Class C Quarterfinals

#1 Edison 4 - #8 Harpursville 0

#2 Union Springs 8 - #7 Sidney 7

#6 Elmira Notre Dame 6 - #3 Tioga 3 (10 inn.)

#4 Bainbridge-Guilford 12 - #5 Moravia 3

Class D Quarterfinals

#1 Deposit 6 - #8 Afton 0

# 7 Hancock 11 - #2 Laurens 4

#3 Marathon 7 - #6 Schenevus 6

#4 Gilboa 8 - #12 Davenport 7

Elmira ND ousts Tioga in 10 innings

Waverly's road trip to Oneonta a success

Groesbeck's walk-off caps wild comeback for U Springs

Neidig's gem lifts B-G over Moravia

Hancock takes down 2-seed Laurens

Deposit rolls into the semis

Gilboa advances by edging Davenport

3rd time's a charm for Corning

Horseheads emphatically beats Binghamton

One run for U-E holds up over Vestal

Forks pulls away from Owego for road win

Windsor overwhelms Dryden at home

Edison starts fast in downing Harpursville

Friday, May 18

Class C 1st Round

#5 Moravia 7 - #12 Trumansburg 2

#8 Harpursville 7 - #9 Seton 2

Class D 1st Round

#2 Laurens 20 - #15 Morris 9

#6 Schenevus 4 - #3 Richfield Springs 3

Passed ball gives Schenevus the walk-off win

Laurens builds early lead, cruises to victory

Late burst gives Moravia the win

Thursday, May 17

Class C 1st Round

#6 Elmira Notre Dame 2 - #11 Odessa-Montour 0

#7 Sidney 15 - #10 Greene 6

Class D 1st Round

#1 Deposit 23 - #16 Worcester 0

#3 Marathon 23 - #14 Cherry Valley-Springfield 0

#4 Gilboa 28 - #13 South Kortright 7

#12 Davenport 13 - #5 Roxbury 9 (9 inn.)

#7 Hancock 15 - #10 Milford 0

#8 Afton 23 - #9 Downsville 3

Early runs hold up for Sidney

Deposit rolls right by Worcester

Gilboa walks this way to lopsided win

Hancock cruises past Milford

Davenport pulls the upset over Roxbury

Milazzo wins pitcher's duel over Vondracek

Wednesday, May 16

STAC Championship

Horseheads 3 - Susquehanna Valley 1 (10 inn.)

MAC Championship

Deposit 3 - Bainbridge-Guilford 0

Tri-Valley Championship

Schenevus 9 - Richfield Springs 4

IAC Small School Championship

Tioga 21 - Moravia 2

IAC Large School Championship

Edison 2 - Union Springs 0

Horseheads claims STAC crown over SV

Deposit wins 3rd straight MAC Championship

Schenevus back on top of Tri-Valley

Once again, Tioga dominant in IAC Small Championship

Edison wins tight battle for IAC Large Championship

Monday, May 14

STAC Semi-final

Susquehanna Valley 4 - Maine-Endwell 3

Tri-Valley Semi-finals

#4 Richfield Springs 12 - #1 Laurens 10 (8 inn.)

#2 Schenevus 20 - #3 Milford 19

Chenango Forks 7 - Union-Endicott 4

Ithaca 11 - Spencer-Van Etten 4

SV advances to STAC Championship over M-E

Schenevus completes wild comeback over Milford

Richfield Springs knocks off top-seeded Laurens

Waverly shuts down Johnson City

Big 6th propels Ithaca over S-VE

Sunday, May 13

James "Ace" Morabito Tournament

Corning 2 - Victor 1

Susquehanna Valley 4 - Geneva 0

West Seneca East 2 - Windsor 1

Windsor 2 - Geneva 0

Corning 6 - Pearl River 1

Susquehanna Valley 2 - West Seneca East 0

Victor 2 - Windsor 1

Championship: Corning 4 - Susquehanna Valley 1

Saturday, May 12

James "Ace" Morabito Tournament

Corning 7 - Buffalo Nardin 1

Susquehanna Valley 8 - Rondout Valley 0

Windsor 11 - Port Jervis 6

Friday, May 11

STAC Metro Division Tiebreaker

Maine-Endwell 8 - Union-Endicott 0

MAC Semi-final

#2 Bainbridge-Guilford 8 - #3 Harpursville 1

Mini-MAC Tournament

Walton 10 - Delhi 2

Elmira 1 - Binghamton 0

Vestal 9 - Owego 6

Edmeston 24 - Sharon Springs 13

M-E downs U-E for Metro division title

B-G to tangle with Deposit for MAC championship

Walton comes on strong in beating Delhi

Edmeston unloads on Sharon Springs

Vestal's quick start leads to victory

Elmira rides Reese's shutout

Thursday, May 10

Delaware League Championship

Roxbury 14 - Gilboa 4

Edison 3 - Waverly 1

Elmira Notre Dame 5 - Union Springs 0

Horseheads 7 - Binghamton 6

Maine-Endwell 2 - Corning 1

Loads of hits and errors gives Roxbury Delaware title

Willsey holds down Waverly in IAC clash

Horseheads posts comeback win in new home

Elmira ND holds Union Springs silent

M-E clinches a tie for Metro division

Regular Season   Scores and Headlines

Wednesday, May 9

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 1 (6 inn.)

Moravia 18 - Southern Cayuga 3

Corning 3 - Binghamton 0

Tioga 2 - Elmira Notre Dame 0

Gilboa 20 - Hunter-Tannersville 9

Odessa-Montour 8 - Watkins Glen 1

Spencer-Van Etten 16 - Newfield 0

Union Springs 6 - Dryden 1

Laurens 18 - Gilbertsville-Mount Upton 3 (5 inn.)

Franklin 17 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Milford 16 - Richfield Springs 13

Walton 30 - South Kortright 28

Worcester 21 - Cherry Valley-Springfield 4 (5 inn.)

Union-Endicott 12 - Owego 2

Windsor 3 - Chenango Valley 0

Johnson City 10 - Seton 1

Vondracek K's 16 in no-hitter

Mancini goes deep as U-E rolls

McLellan's homer the difference for Corning

SV stays red hot in mercy over Forks

Windsor blanks Chenango Valley

Elmira ND can't answer Dydynski and Culver

Laurens clinches #1 seed in Tri-Valley

Franklin downs G-MU in high scoring affair

Walk-off error works for Milford

Crazy offense goes Walton's way

Worcester demolishes CV-S on the road

Gilboa solid in championship preparation

Moravia picks up another league win

Mudge keeps the Dryden bats quiet

Rorick's one-hitter lifts S-VE over Newfield

Tuesday, May 8

Afton 11 - Oxford 0

Susquehanna Valley 12 - Seton 0

Edison 11 - Newark Valley 0

Union Springs 14 - Moravia 11

Elmira 13 - Owego 1

Newfield 12 - Watkins Glen 8

Gilboa 26 - Margaretville 1

Gilboa 7 - Margaretville 6

Tioga 12 - Odessa-Montour 2

Waverly 15 - Spencer-Van Etten 3

Dryden 26 - Trumansburg 6 (6 inn.)

Sharon Springs 14 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Greene 10 - Unatego 9

Delhi 25 - South Kortright 9

Union-Endicott 11 - Vestal 1

Cherry Valley-Springfield 22 - Franklin 9

Laurens 20 - Worcester 11

Schenevus 20 - Morris 2

Downsville 4 - Davenport 3 (8 inn.)

Hancock 12 - Unadilla Valley 4

Corning 17 - Ithaca 4

Colao's walk-off gives Downsville the nod

Greene wins a tight one over Unatego

CV-S puts up big numbers in victory

Laurens stays hot in downing Worcester

A one-hitter for Schenevus' Snyder

Sharon Springs outlasts G-MU in close battle

Gilboa sweeps two from Margaretville

10-run deficit no problem for Union Springs

Hammond delivers on both sides for Waverly

11 unanswered runs enough for Tioga

9-run opening frame all Hancock needs

Monday, May 7

Horseheads 13 - Johnson City 0 (5 inn.)

Gilboa 15 - Davenport 1 (5 inn.)

Union Springs 2 - Whitney Point 0

Union Springs 8 - Whitney Point 5

Afton 21 - Walton 4

Franklin 10 - Morris 9

Elmira Notre Dame 15 - Newark Valley 0

Elmira 6 - Union-Endicott 3

Moravia 17 - Southern Cayuga 2

Chenango Forks 15 - Norwich 0

Chenango Forks 17 - Norwich 1

Tioga 22 - Greene 3 (6 inn.)

Odessa-Montour 11 - Spencer-Van Etten 5 (8 inn.)

Deposit 15 - Delhi 0 (5 inn.)

Windsor 11 - Oneonta 0

Roxbury 7 - Jefferson 4

Schenevus 10 - Milford 7

Laurens 20 - Cherry Valley-Springfield 0 (5 inn.)

Chenango Valley 5 - Seton 2

Harpursville 14 - Unatego 5

Binghamton 6 - Owego 2

Edison 17 - Watkins Glen 0

Edison 17 - Watkins Glen 0

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Vestal 3 - Corning 1

Worcester 10 - Gilbertsville-Mount Upton 6

Windsor rides Ross to shutout of Oneonta

Big bats for Afton in tumping Walton

4-run 7th gives Franklin the nod

Roxbury picks up road win in Jefferson

Schenevus climbs out of early hole

No stopping Laurens in lopsided win

O-M's 5-run 8th wins it in extras

Tioga overpowers Greene

Moravia on fire in pounding S. Cayuga

Union Springs clinches IAC North Large

Harpursville takes control from Unatego

Maloney homers, Elmira ND wins big

Binghamton pulls away from Owego

CV edges Seton on the road

Edison puts up 34 in DH sweep

Forks cruises past Norwich for 2 wins

Hess K's 17 as M-E rolls over Ithaca

Vestal upsets Corning with 2-run 6th

Elmira jumps up early and cruises

Saturday, May 5

Edison 9 - Spencer-Van Etten 5

Maine-Endwell 10 - Owego 0

Johnson City 5 - Chenango Valley 1

Binghamton 8 - Vestal 1

Susquehanna Valley 12 - Norwich 0

Mudville Tournament

Deposit 14 - New Hartford 0

Oneida 9 - Deposit 0

Mudville Tournament

Union-Endicott 8 - New Hartford 0

Molloy 9 - Union-Endicott 1

Prattsville Floodway Series

Gilboa 14 - Windham 4

Middleburgh 8 - Roxbury 7

Consolation: Roxbury 16 - Windham 8

Championship: Middleburgh 9 - Gilboa 2

M-E's Hess no-hits Owego

Friday, May 4

Deposit 18 - Oxford 0 (5 inn.)

Edison 4 - Waverly 1

Corning 6 - Horseheads 0

Elmira 7 - Vestal 1

Elmira Notre Dame 16 - Watkins Glen 0

Maine-Endwell 12 - Johnson City 0

Windsor 4 - Chenango Forks 0

Union Springs 12 - Dryden 10

Tioga 10 - Odessa-Montour 0

Seton 3 - Norwich 2

Richfield Springs 12 - Worcester 2

Susquehanna Valley 12 - Oneonta 0

Edmeston 20 - Gilbertsville-Mount Upton 13

Downsville 18 - South Kortright 3 (6 inn.)

Cherry Valley-Springfield 9 - Sharon Springs 3

Cherry Valley-Springfield 6 - Sharon Springs 4

Binghamton 9 - Ithaca 0

Elmira ND rolls behind Moffe's 1-hitter

Bigelow homers, Hess K's 11 in M-E's win

Seton goes on the road to down Norwich

Bennett dazzles in shutting out Horseheads

Wood's grand slam carries Elmira over Vestal

15 K's and a near no-no for Windsor's Ross

Edison beat Waverly in IAC South Large battle

Big bats, Dydynski's arm key for Tioga

Richfield Springs rides early lead to victory

SV shuts down Oneonta

Edmeston a touchdown better than G-MU

Downsville's patience at the plate pays off

CV-S sweeps 2 from Sharon Springs

Thursday, May 3

Bainbridge-Guilford 3 - Sidney 1

Union Springs 14 - Whitney Point 5

Spencer-Van Etten 8 - Newark Valley 2

Schenevus 18 - Gilberstville-Mount Upton 3

Greene 25 - Unadilla Valley 15

Laurens 8 - Milford 7

Hancock 15 - Unatego 10 (9 inn.)

Hunter-Tannersville 8 - Margaretville 5

Davenport 26 - South Kortright 6

Morris 18 - Cherry Valley-Springfield 6

Worcester 25 - Edmeston 7 (5 inn.)

Dryden 18 - Southern Cayuga 1

S-VE takes 3rd straight win

6th inning rally gives Laurens the nod

Hancock outlasts Unatego in 9

Schenevus overwhelms G-MU at home

Early lead holds up for H-T

Davenport destroys S. Kortright

B-G edges Sidney at home

Big offense carries Morris over CV-S

Worcester puts it away early

Wednesday, May 2

Waverly 12 - Newark Valley 1

Edison 9 - Elmira Notre Dame 6

Horseheads 21 - Ithaca 0

Horseheads 10 - Ithaca 2

Laurens 14 - Franklin 4

Moravia 10 - Marathon 6

Susquehanna Valley 5 - Chenango Valley 0

Elmira 3 - Corning 0 (10 inn.)

Unadilla Valley 9 - Walton 8

Maine-Endwell 6 - Vestal 0

Owego 10 - Johnson City 5

Greene 8 - Afton 7

Deposit 14 - Unatego 0

Tioga 16 - Newfield 1 (6 inn.)

Speencer-Van Etten 7 - Watkins Glen 0

Windsor 5 - Norwich 0

Sidney 11 - Hancock 2

Oneonta 12 - Seton 1

Schenevus 15 - Worcester 11

Milford 26 - Gilbertsville-Mount Upton 9

Union-Endicott 4 - Binghamton 3

Trumansburg 24 - Southern Cayuga 9

Jefferson 20 - Margaretville 5 (5 inn.)

Morris 28 - Sharon Springs 11

Edison caps 2-day sweep of Elmira ND

S-VE rides Lawrence's gem

Tioga stays hot by pounding Newfield

Hammond K's 13, goes 5-for-5

Owego starts fast in win over JC

Lamoreaux K's 16 in shutout over Vestal

10-inning affair goes Elmira's way

Windsor shuts down Norwich

Big early lead carries Sidney

Horseheads overwhelms Ithaca in DH sweep

Moravia claims IAC North Small crown

Oneonta avenges loss to Seton

Schenevus outslugs Worcester

Milford downs G-MU behind big bats

Greene turns away Afton's rally

Tuesday, May 1

Edison 3 - Elmira Notre Dame 2

Harpursville 13 - Afton 0

Gilboa 5 - Jefferson 2

Odessa-Montour 5 - Newark Valley 4

Walton 10 - Delhi 5

Bainbridge-Guilford 16 - Greene 0

Oneonta 9 - Chenango Valley 2

Susquehanna Valley 12 - Seton 0 (6 inn.)

Deposit 23 - Hancock 1

Union-Endicott 3 - Maine-Endwell 0

Vestal 7 - Johnson City 5

Morris 5 - Gilbertsville-Mount Upton 3

Laurens 13 - Schenevus 4

Sidney 14 - Unatego 6

Marathon 7 - Union Springs 0

Downsville 21 - Margaretville 3 (5 inn.)

Spencer-Van Etten 8 - Dryden 0

Pappas on fire with another no-hitter

B-G blanks Greene on the road

Gilboa comes alive in the 4th

Downsville crushes Margaretville

Walton picks up W over Deslhi

Oneonta jumps on CV and cruises

Soucia leaves her mark on both sides

Big early cushion enough for Sidney

U-E wins the rematch over M-E

Harpursville blanks Afton on the road

Vestal holds off JC's rally

Bush's walk-off single wins it for Edison

23 runs on 23 hits good for Deposit

O-M downs N. Valley on Jenkins' walk-off double

S-VE picks up home win over Dryden

Monday, April 30

Edison 15 - Newark Valley 0 (5 inn.)

Maine-Endwell 9 - Union-Endicott 3 (5 inn.)

Chenango Forks 9 - Seton 1

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 4 (6 inn.)

Moravia 3 - Groton 2

Moravia 9 - Groton 4

Johnson City 9 - Vestal 5

Horseheads 7 - Binghamton 1

Union Springs 4 - Jordan-Elbridge 3

Tioga 14 - Spencer-Van Etten 4

Waverly 14 - Watkins Glen 3

Waverly 17 - Watkins Glen 1

Deposit 6 - Greene 0

Elmira 7 - Ithaca 0

Elmira 19 - Ithaca 0

Southern Cayuga 22 - Newfield 13

Corning 14 - Owego 0 (5 inn.)

Sidney 9 - Oxford 2

Stiles tosses yet another no-hitter

Neidig's homer, complete game paces B-G

Sidney downs Oxford at home

2 straight wins for Johnson City

Hogan goes the distance as Forks rolls

Burdick homers as Edison pounds Newark Valley

M-E wins big STAC battle over U-E

Horsheads pulls away late from Binghamton

Union Springs holds off J-E

Moravia sweeps 2 from Groton

22 runs and win #1 for S. Cayuga

Big 5th pushes Tioga away from S-VE

No stopping Waverly in DH sweep

Saturday, April 28

Greene 10 - Whitney Point 6

Schenevus 19 - Cherry-Valley Springfield 8

Athens 2 - Waverly 1 (8 inn.)

Sourth Kortright 21 - Margaretville 19

Mary Testa Tournament @ Union-Endicott

Union-Endicott 2 - Edison 1

Deposit 2 - Chenango Forks 0

Consolation: Edison 9 - Chenango Forks 2

Championship: Union-Endicott 4 - Deposit 3

Mary Testa Tournament @ Chenango Valley