2022 Section IV Scores

* Underlined scores have a link to an article about the game.

STAC

West

Corning Hawks

Corning 14 - Binghamton 0

Corning 11 - Johnson City 4

Maine-Endwell 7 - Corning 3

Corning 12 - Bamberg-Ehrhardt, SC 2 (Myrtle Beach Games)

Corning 16 - Brevard, SC 6 (Myrtle Beach Games)

Corning 14 - Fort LeBoeuf, PA 0 (Myrtle Beach Games)

Corning 12 - Elmira 4

Corning 7 - Ithaca 0

Corning 12 - Vestal 2

Corning 9 - Horseheads 6

Corning 15 - Deposit-Hancock 0 (Mary Testa Tournament)

Corning 17 - Chenango Valley 5 (Mary Testa Tournament)

Corning 7 - Union-Endicott 5

Corning 8 - Horseheads 3

Corning 9 - Elmira 4

Corning 4 - Wellsville 2

Corning 13 - Ithaca 0

Corning 10 - Chenango Valley 6 (STAC Semi-final)

Corning 6 - Maine-Endwell 2 (STAC Championship)

Horseheads 7 - Corning 5 (Class AA Championship)

Elmira Express

Elmira 11 - Johnson City 6

Maine-Endwell 7 - Elmira 0

Otesgo, OH 3 - Elmira 2 (Myrtle Beach Games)

Aynor, SC 18 - Elmira 3 (Myrtle Beach Games)

Perry County, KY 8 - Elmira 4 (Myrtle Beach Games)

Corning 12 - Elmira 4

Elmira 12 - Chenango Valley 10

Horseheads 3 - Elmira 2

Susquehanna Valley 6 - Elmira 5 (Mary Testa Tournament)

Elmira 7 - Pittsford Sutherland 4 (Mary Testa Tournament)

Vestal 4 - Elmira 1

Elmira 10 - Horseheads 7

Corning 9 - Elmira 4

Elmira 19 - Binghamton 0

Union-Endicott 3 - Elmira 2

Elmira 16 - Ithaca 0

Horseheads 3 - Elmira 0 (Class AA Semi-final)

Horseheads Blue Raiders

Vestal 3 - Horseheads 2

Horseheads 3 - Union-Endicott 0

South Ridge, OH 10 - Horseheads 8 (Myrtle Beach Games)

Horseheads 14 - Lewisville, SC 1 (Myrtle Beach Games)

Bamberg-Ehrhardt, SC 6 - Horseheads 2 (Myrtle Beach Games)

Horseheads 8 - Ithaca 3

Corning 9 - Horseheads 6

Maine-Endwell 13 - Horseheads 12

Horseheads 3 - Elmira 2

Horseheads 14 - Johnson City 1

Horseheads 14 - Owego 0 (Mary Testa Tournament)

Horseheads 7 - Elmira Notre Dame 2 (Mary Testa Tournament)

Horseheads 18 - Binghamton 0

Elmira 10 - Horseheads 7

Corning 8 - Horseheads 3

Horseheads 7 - Ithaca 4

Horseheads 3 - Elmira 0 (Class AA Semi-final)

Horseheads 7 - Corning 5 (Class AA Championship)

Monroe-Woodbury 6 - Horseheads 2 (Class AA State Quarterfinal)

Ithaca Little Red

Ithaca 12 - Chenango Forks 1

Vestal 9 - Ithaca 3

Horseheads 8 - Ithaca 3

Corning 7 - Ithaca 0

Owego 6 - Ithaca 0

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Ithaca 15 - Norwich 0

Ithaca 11 - Lansing 0

Ithaca 8 - Binghamton 0

Ithaca 8 - Johnson City 5

Ithaca 15 - South Seneca 3

Horseheads 7 - Ithaca 4

Union-Endicott 12 - Ithaca 0

Corning 13 - Ithaca 0

Elmira 16 - Ithaca 0

Metro

Binghamton Patriots

Corning 14 - Binghamton 0

Chenango Valley 15 - Binghamton 0

Union-Endicott 13 - Binghamton 0

Maine-Endwell 15 - Binghamton 0

Johnson City 15 - Binghamton 1

Vestal 16 - Binghamton 1

Union-Endicott 21 - Binghamton 2

Maine-Endwell 12 - Binghamton 0

Horseheads 18 - Binghamton 0

Ithaca 8 - Binghamton 0

Johnson City 10 - Binghamton 2

Vestal 19 - Binghamton 0

Chenango Valley 14 - Binghamton 0

Elmira 19 - Binghamton 0

Johnson City Wildcats

Owego 7 - Johnson City 3

Elmira 11 - Johnson City 6

Corning 11 - Johnson City 4

Maine-Endwell 9 - Johnson City 1

Johnson City 15 - Binghamton 1

Union-Endicott 12 - Johnson City 1

Maine-Endwell 11 - Johnson City 10

Horseheads 14 - Johnson City 1

Windsor 11 - Johnson City 1 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 10 - Waverly 8 (Mary Testa Tournament)

Vestal 8 - Johnson City 6

Johnson City 10 - Binghamton 2

Ithaca 8 - Johnson City 5

Union-Endicott 14 - Johnson City 2

Johnson City 21 - Norwich 2

Johnson City 12 - Chenango Forks 3

Johnson City 4 - Chenango Forks 3

Vestal 13 - Johnson City 2

Johnson City 12 - Sidney 5

Johnson City 13 - Seton 2

Maine-Endwell 12 - Ithaca 1 (Class A Semi-final)

Maine-Endwell Spartans

Maine-Endwell 7 - Elmira 0

Maine-Endwell 7 - Corning 3

Maine-Endwell 9 - Johnson City 1

Liverpool 4 - Maine-Endwell 1

Maine-Endwell 15 - Binghamton 0

Maine-Endwell 3 - Union-Endicott 1

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Maine-Endwell 13 - Horseheads 12

Maine-Endwell 11 - Johnson City 10

Maine-Endwell 12 - Binghamton 0

Abington Heights, PA 11 - Maine-Endwell 1 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 2 - Webster Schroeder 1 (Mary Testa Tournament)

Maine-Endwell 7 - Vestal 3

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 1

Maine-Endwell 7 - Vestal 4

Maine-Endwell 1 - Susquehanna Valley 0 (forfeit, STAC Semi-final)

Corning 6 - Maine-Endwell 2 (STAC Championship)

Maine-Endwell 12 - Ithaca 1 (Class A Semi-final)

Vestal 9 - Maine-Endwell 7 (Class A Championship)

Union-Endicott Tigers

Horseheads 3 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 13 - Binghamton 0

Chenango Valley 8 - Union-Endicott 2

Maine-Endwell 3 - Union-Endicott 1

Union-Endicott 12 - Johnson City 1

Union-Endicott 21 - Binghamton 2

Vestal 5 - Union-Endicott 0

Union-Endicott 8 - Chenango Forks 0 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 15 - Edison 3 (Mary Testa Tournament)

Corning 7 - Union-Endicott 5

Union-Endicott 3 - Windsor 0

Union-Endicott 10 - Owego 7

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 1

Union-Endicott 14 - Johnson City 2

Union-Endicott 12 - Ithaca 0

Vestal 12 - Union-Endicott 3

Union-Endicott 3 - Elmira 2

Vestal 4 - Union-Endicott 2 (Class A Semi-final)

Vestal Golden Bears

Vestal 3 - Horseheads 2

Vestal 9 - Ithaca 3

Vestal 12 - Madison, OH 2 (Myrtle Beach Games)

Louis County, VA 6 - Vestal 5 (Myrtle Beach Games)

Vestal 9 - Greenbrier Christian Academy, VA 4 (Myrtle Beach Games)

Socastee, SC 11 - Vestal 10 (Myrtle Beach Games)

Corning 12 - Vestal 2

Vestal 16 - Binghamton 1

Vestal 15 - Chenango Forks 0

Vestal 5 - Union-Endicott 0

Vestal 4 - Elmira 1

Vestal 8 - Johnson City 6

Maine-Endwell 7 - Vestal 3

Vestal 19 - Binghamton 0

Maine-Endwell 7 - Vestal 4

Vestal 12 - Union-Endicott 3

Vestal 13 - Johnson City 2

Vestal 4 - Union-Endicott 2 (Class A Semi-final)

Vestal 9 - Maine-Endwell 7 (Class A Championship)

Vestal 9 - Tappan Zee 1 (Class A State Quarterfinal)

Vestal 4 - Troy 2 (Class A State Semi-final)

Webster Schroeder 5 - Vestal 1 (Class A State Championship)

MAC

 

Afton Crimson Knights

Oxford 14 - Afton 9

Unatego 20 - Afton 0

Morris/Edmeston 21 - Afton 6

Harpursville 27 - Afton 17

Deposit-Hancock 13 - Afton 0

Afton 9 - Delhi 8

Schenevus 17 - Afton 16

Bainbridge-Guilford 12 - Afton 6

Greene 15 - Afton 0

Sidney 27 - Afton 5

Davenport 11 - Afton 4

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 13 - Afton 11

Afton 21 - Walton 1

Afton 12 - Delhi 11

Afton 18 - Walton 17

Bainbridge-Guilford Bobcats

Bainbridge-Guilford 21 - Davenport 1

Sidney 5 - Bainbridge-Guilford 2

Bainbridge-Guilford 9 - Morris/Edmeston 6

Greene 16 - Bainbridge-Guilford 0

Oneonta 12 - Bainbridge-Guilford 6

Bainbridge-Guilford 7 - Delhi 6

Harpursville 15 - Bainbridge-Guilford 9 (SFCU Tournament)

Oxford 6 - Bainbridge-Guilford 4 (SFCU Tournament)

Unatego 15 - Bainbridge-Guilford 7

Bainbridge-Guilford 12 - Afton 6

Deposit-Hancock 6 - Bainbridge-Guilford 1

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 3

Oxford 6 - Bainbridge-Guilford 3

Bainbridge-Guilford 23 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 8

Bainbridge-Guilford 9 - Oxford 4

Harpursville 16 - Bainbridge-Guilford 5

Bainbridge-Guilford 9 - Norwich 8

Bainbridge-Guilford 16 - Norwich 3

Sidney 9 - Bainbridge-Guilford 2 (Class C First Round)

Delhi Bulldogs

Deposit-Hancock 16 - Delhi 1

Bainbridge-Guilford 7 - Delhi 6

Afton 9 - Delhi 8

Oxford 9 - Delhi 2

Harpursville 15 - Delhi 1

Unatego 21 - Delhi 10

Delhi 26 - Walton 11

Delhi 20 - Walton 5

Sidney 16 - Delhi 1

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 17 - Delhi 12

Delhi 18 - Downsville 2

Greene 15 - Delhi 0

Delhi 13 - Davenport 9

Afton 12 - Delhi 11

Deposit-Hancock Eagles

Deposit-Hancock 16 - Delhi 1

Deposit-Hancock 13 - Afton 0

Greene 6 - Deposit-Hancock 0

Deposit-Hancock 12 - Tioga 6

Deposit-Hancock 18 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 0

Deposit-Hancock 14 - Unatego 0

Deposit-Hancock 6 - Bainbridge-Guilford 1

Chenango Valley 9 - Deposit-Hancock 1 (Mary Testa Tournament)

Corning 15 - Deposit-Hancock 0 (Mary Testa Tournament)

Deposit-Hancock 16 - Oxford 0

Deposit-Hancock 23 - Walton 0

Deposit-Hancock 11 - Sidney 4

Deposit-Hancock 17 - Harpursville 1

Deposit-Hancock 13 - Sidney 1 (MAC Semi-final)

Greene 2 - Deposit-Hancock 1 (MAC Championship)

Oneida 6 - Deposit-Hancock 1 (Mudville Tournament)

Victor 10 - Deposit-Hancock 0 (Mudville Tournament)

Deposit-Hancock 8 - Morris/Edmeston 1 (Class D Quarterfinal)

Deposit-Hancock 19 - Marathon 1 (Class D Semi-final)

Deposit-Hancock 19 - Roxbury 4 (Class D Championship)

Deposit-Hancock 12 - Eldred 4 (Class D State Quarterfinal)

Deposit-Hancock 7 - Scio/Friendship 2 (Class D State Semi-final)

Deposit-Hancock 8 - Oriskany 1 (Class D State Championship)

Greene Trojans

Greene 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 0

Greene 16 - Seton 0

Greene 16 - Bainbridge-Guilford 0

Greene 18 - Oxford 0

Greene 6 - Deposit-Hancock 0

Greene 8 - Wayne 0 (Mudville Tournament)

Greene 5 - Nichols 4 (Mudville Tournament)

Greene 13 - Harpursville 0

Greene 15 - Afton 0

Greene 19 - Walton 1

Greene 14 - Newark Valley 3 (Mary Testa Tournament)

Greene 6 - Oneonta 0 (Mary Testa Tournament)

Greene 20 - Norwich 0

Greene 6 - Unatego 0

Greene 8 - Sidney 0

Greene 15 - Delhi 0

Greene 16 - Unatego 0 (MAC Semi-final)

Greene 2 - Deposit-Hancock 1 (MAC Championship)

Greene 4 - Edison 0 (Class C Quarterfinal)

Greene 8 - Spencer-Van Etten 0 (Class C Semi-final)

Greene 4 - Elmira Notre Dame 0 (Class C Championship)

Greene 6 - Sandy Creek 0 (Class C State Quarterfinal)

Greene 1 - S.S. Seward 0 (Class C State Semi-final)

Greenwich 4 - Greene 1 (Class C State Championship)

Harpursville Hornets

Harpursville 30 - Walton 1

Harpursville 27 - Afton 17

Sidney 8 - Harpursville 2

Harpursville 15 - Bainbridge-Guilford 9 (SFCU Tournament)

Sidney 5 - Harpursville 1 (SFCU Tournament)

Greene 13 - Harpursville 0

Harpursville 15 - Delhi 1

Harpursville 14 - Oxford 1

Unatego 9 - Harpursville 2

Harpursville 17 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 2

Deposit-Hancock 17 - Harpursville 1

Harpursville 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Harpursville 16 - Bainbridge-Guilford 5

Tioga 7 - Harpursville 6 (Class C First Round)

Oxford Blackhawks

Oxford 15 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 2

Oxford 14 - Afton 9

Greene 18 - Oxford 0

Unatego 7 - Oxford 6

Sidney 19 - Oxford 0 (SFCU Tournament)

Oxford 6 - Bainbridge-Guilford 4 (SFCU Tournament)

Oxford 9 - Delhi 2

Oxford 16 - Walton 1

Harpursville 14 - Oxford 1

Deposit-Hancock 16 - Oxford 0

Oxford 6 - Bainbridge-Guilford 3

Bainbridge-Guilford 9 - Oxford 4

Oxford 14 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 4

Sidney Warriors

Sidney 15 - Walton 0

Sidney 5 - Bainbridge-Guilford 2

Sidney 8 - Harpursville 2

Sidney 19 - Oxford 0 (SFCU Tournament)

Sidney 5 - Harpursville 1 (SFCU Tournament)

Sidney 28 - Walton 1

Sidney 14 - Unatego 6

Sidney 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Sidney 27 - Afton 5

Sidney 16 - Delhi 1

Deposit-Hancock 11 - Sidney 4

Greene 8 - Sidney 0

Deposit-Hancock 13 - Sidney 1 (MAC Semi-final)

Sidney 3 - Oneonta 2

Sidney 6 - Unatego 5 (MAC Consolation)

Johnson City 12 - Sidney 5

Sidney 9 - Bainbridge-Guilford 2 (Class C First Round)

Elmira Notre Dame 8 - Sidney 5 (Class C Quarterfinal)

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton Storm

Oxford 15 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 2

Greene 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 0

Unatego 23 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 27 - Walton 12

Deposit-Hancock 18 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 0

Sidney 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 13 - Afton 11

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 17 - Delhi 12

Harpursville 17 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 2

Bainbridge-Guilford 23 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 8

Harpursville 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Oxford 14 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 4

Unatego Spartans

Berne-Knox-Westerlo 3 - Unatego 1 (Mudville Tournament)

Canajoharie 12 - Unatego 5 (Mudville Tournament)

Unatego 12 - Oneonta 9

Unatego 20 - Afton 0

Unatego 23 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Unatego 7 - Oxford 6

Unatego 15 - Bainbridge-Guilford 7

Sidney 14 - Unatego 6

Deposit-Hancock 14 - Unatego 0

Unatego 21 - Delhi 10

Schenevus 5 - Unatego 4

Unatego 9 - Harpursville 2

Greene 6 - Unatego 0

Unatego 16 - Walton 1

Greene 16 - Unatego 0 (MAC Semi-final)

Sidney 6 - Unatego 5 (MAC Consolation)

Cobleskill-Richmondville 3 - Unatego 2 (Cobleskill-Richmondville Tournament)

Greenville 14 - Unatego 2 (Cobleskill-Richmondville Tournament)

Spencer-Van Etten 5 - Unatego 0 (Class C First Round)

Walton Warriors

Sidney 15 - Walton 0

Harpursville 30 - Walton 1

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 27 - Walton 12

Sidney 28 - Walton 1

Oxford 16 - Walton 1

Greene 19 - Walton 1

Delhi 26 - Walton 11

Delhi 20 - Walton 5

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 3

Deposit-Hancock 23 - Walton 0

Afton 21 - Walton 1

Unatego 16 - Walton 1

Davenport 16 - Walton 3 (Calhoun Tournament)

Walton 18 - Worcester 17 (Calhoun Tournament)

Walton 32 - Downsville 6

Afton 18 - Walton 17

IAC

North Large

Dryden Lions

Lansing 2 - Dryden 1

Spencer-Van Etten 13 - Dryden 3

Dryden 15 - Trumansburg 0

Dryden 15 - Whitney Point 3

Lansing 11 - Dryden 7

Dryden 16 - Newark Valley 1

Dryden 24 - Trumansburg 8

Dryden 5 - Seton 3

Union Springs 4 - Dryden 3

Dryden 9 - Southern Cayuga 4

Edison 4 - Dryden 1

Dryden 19 - Marathon 7

Windsor 13 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Lansing Bobcats

Lansing 2 - Dryden 1

Lansing 15 - Whitney Point 6

Lansing 5 - Southern Cayuga 4

Lansing 13 - Trumansburg 0

Lansing 10 - Whitney Point 3

Lansing 11 - Dryden 7

Lansing 16 - Trumansburg 11

Ithaca 11 - Lansing 0

Lansing 12 - Groton 4

Lansing 15 - Groton 0

Lansing 10 - Midlakes 7 (Mudville Tournament)

New Hartford 8 - Lansing 2 (Mudville Tournament)

Union Springs 6 - Lansing 3

Lansing 10 - Marathon 0

Elmira Notre Dame 11 - Lansing 0 (IAC Large School Championship)

Spencer-Van Etten 14 - Lansing 3 (Class C Quarterfinal)

Trumansburg Blue Raiders

Whitney Point 21 - Trumansburg 3

Addison 15 - Trumansburg 0

Dryden 15 - Trumansburg 0

Lansing 13 - Trumansburg 0

Dryden 24 - Trumansburg 8

Lansing 16 - Trumansburg 11

Southern Cayuga 14 - Trumansburg 7

Edison 14 - Trumansburg 2

Union Springs 22 - Trumansburg 0

Marathon 7 - Trumansburg 6

Marathon 21 - Trumansburg 10

Trumansburg 12 - Moravia 8

Addison 20 - Trumansburg 0

Spencer-Van Etten 13 - Trumansburg 3

Spencer-Van Etten 12 - Trumansburg 3

Whitney Point Golden Eagles

Whitney Point 21 - Trumansburg 3

Lansing 15 - Whitney Point 6

Lansing 10 - Whitney Point 3

Dryden 15 - Whitney Point 3

Union Springs 16 - Whitney Point 1

Southern Cayuga 8 - Whitney Point 7

Marathon 15 - Whitney Point 11

North Small

Groton Indians

Marathon 12 - Groton 4

Union Springs 13 - Groton 1

Marathon 29 - Groton 16

Southern Cayuga 15 - Groton 0

Southern Cayuga 24 - Groton 6

Union Springs 29 - Groton 0

Moravia 17 - Groton 5

Lansing 12 - Groton 4

Lansing 15 - Groton 0

Marathon Olympians

Marathon 16 - McGraw 0

Marathon 12 - Groton 4

Union Springs 9 - Marathon 1

Southern Cayuga 9 - Marathon 5

Marathon 4 - Moravia 1

Marathon 29 - Groton 16

Union Springs 17 - Marathon 2

Southern Cayuga 11 - Marathon 0

Marathon 17 - Moravia 2

Marathon 7 - Trumansburg 6

Marathon 21 - Trumansburg 10

Lansing 10 - Marathon 0

Dryden 19 - Marathon 7

Marathon 15 - Whitney Point 11

Marathon 22 - Windham-Ashland-Jewett 5 (Class D Quarterfinal)

Deposit-Hancock 19 - Marathon 1 (Class D Semi-final)

Moravia Blue Devils

Southern Cayuga 24 - Moravia 0

Marathon 4 - Moravia 1

Union Springs 29 - Moravia 2

Southern Cayuga 24 - Moravia 7

Marathon 17 - Moravia 2

Moravia 17 - Groton 5

Trumansburg 12 - Moravia 8

Union Springs 15 - Moravia 0

Southern Cayuga Chiefs

Union Springs 15 - Southern Cayuga 2

Southern Cayuga 24 - Moravia 0

Lansing 5 - Southern Cayuga 4

Southern Cayuga 9 - Marathon 5

Union Springs 18 - Southern Cayuga 2

Southern Cayuga 24 - Moravia 7

Port Byron 20 - Southern Cayuga 8 (Cayuga County Tournament)

Southern Cayuga 15 - Groton 0

Southern Cayuga 11 - Marathon 0

Southern Cayuga 24 - Groton 6

Weedsport 10 - Southern Cayga 4 (Cayuga County Tournament)

Southern Cayuga 14 - Trumansburg 7

Dryden 9 - Southern Cayuga 4

Southern Cayuga 8 - Whitney Point 7

Edison 6 - Southern Cayuga 0 (Class C First Round)

Union Springs Wolves

Union Springs 15 - Southern Cayuga 2

Union Springs 9 - Marathon 1

Union Springs 13 - Groton 1

Union Springs 18 - Southern Cayuga 2

Union Springs 29 - Moravia 2

Union Springs 4 - Weedsport 1 (Cayuga County Tournament)

Union Springs 17 - Marathon 2

Union Springs 29 - Groton 0

Port Byron 14 - Union Springs 9 (Cayuga County Tournament)

Union Springs 4 - Dryden 3

Union Springs 16 - Whitney Point 1

Union Springs 22 - Trumansburg 0

Union Springs 6 - Lansing 3

Union Springs 15 - Moravia 0

Union Springs 6 - Tioga 0 (IAC Small School Championship)

Tioga 6 - Union Springs 2 (Class C Quarterfinal)

Delaware

Davenport Wildcats

Bainbridge-Guilford 21 - Davenport 1

Morris/Edmeston 11 - Davenport 0

Windham-Ashland-Jewett 20 - Davenport 2

Roxbury 28 - Davenport 1

Davenport 29 - Worcester 17

Davenport 15 - Hunter-Tannersville 8

Davenport 22 - Downsville 7

Davenport 23 - Margaretville 8

Gilboa 16 - Davenport 1

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 18 - Davenport 14

Davenport 11 - Afton 4

Davenport 22 - South Kortright 7

Davenport 27 - Windham-Ashland-Jewett 7

Davenport 16 - Walton 3 (Calhoun Tournament)

Milford 10 - Davenport 7 (Calhoun Tournament)

Delhi 13 - Davenport 9

Davenport 13 - Stamford/Jefferson 12

Davenport 11 - Margaretville 7

Davenport 5 - Richfield Springs 4 (Class D 1st Round)

Roxbury 18 - Davenport 0 (Class D Quarterfinal)

Downsville Eagles

Downsville 12 - Hunter-Tannersville 10

Livingston Manor 15 - Downsville 0

Gilboa 20 - Downsville 2

Davenport 22 - Downsville 7

Downsville 18 - South Kortright 3

Margaretville 14 - Downsville 8

Roxbury 32 - Downsville 1

Delhi 18 - Downsville 2

Stamford/Jefferson 38 - Downsville 19

Walton 32 - Downsville 6

Downsville 29 - Margaretville 25

Milford 16 - Downsville 0 (Milford Tournament)

Laurens 18 - Downsville 3 (Milford Tournament)

Gilboa-Conesville Wildcats

Gilboa 19 - Stamford/Jefferson 4

Gilboa 33 - South Kortright 3

Gilboa 20 - Downsville 2

Milford 19 - Gilboa 3

Gilboa 28 - Hunter-Tannersville 1

Gilboa 16 - Davenport 1

Gilboa 21 - Margaretville 2

Gilboa 24 - South Kortright 1

Gilboa 16 - Windham-Ashland-Jewett 1

Roxbury 8 - Gilboa 2

Roxbury 14 - Gilboa 0 (Delaware League Championship)

Windham-Ashland-Jewett 14 - Gilboa 13 (Class D 1st Round)

Hunter-Tannersville Wildcats

Downsville 12 - Hunter-Tannersville 10

Davenport 15 - Hunter-Tannersville 8

Gilboa 28 - Hunter-Tannersville 1

Hunter-Tannersville 25 - South Kortright 13

Margaretville 32 - Hunter-Tannersville 17

Roxbury 21 - Hunter-Tannersville 1

Windham-Ashland-Jewett 26 - Hunter-Tannersville 6

Stamford/Jefferson 18 - Hunter-Tannersville 3

Margaretville Blue Devils

Windham-Ashland-Jewett 22 - Margaretville 21

Margaretville 29 - South Kortright 11

Roxbury 27 - Margaretville 1

Davenport 23 - Margaretville 8

Margaretville 14 - Downsville 8

Margaretville 32 - Hunter-Tannersville 17

Stamford/Jefferson 20 - Margaretville 5

Gilboa 21 - Margaretville 2

Margaretville 33 - South Kortright 10

Davenport 11 - Margaretville 7

Downsville 29 - Margaretville 25

Roxbury Rockets

Roxbury 34 - South Kortright 0

Schoharie 9 - Roxbury 2

Roxbury 6 - Morris/Edmeston 4

Roxbury 28 - Davenport 1

Roxbury 16 - Windham-Ashland-Jewett 1

Roxbury 27 - Margaretville 1

Roxbury 24 - Stamford/Jefferson 0

Roxbury 16 - Middleburgh 1

Roxbury 32 - Downsville 1

Roxbury 21 - Hunter-Tannersville 1

Roxbury 8 - Gilboa 2

Roxbury 14 - Gilboa 0 (Delaware League Championship)

Roxbury 4 - Laurens 1 (Milford Tournament)

Roxbury 18 - Davenport 0 (Class D Quarterfinal)

Roxbury 8 - Schenevus 2 (Class D Semi-final)

Deposit-Hancock 19 - Roxbury 4 (Class D Championship)

South Kortright/Andes Rams

Roxbury 34 - South Kortright 0

Gilboa 33 - South Kortright 3

Stamford/Jefferson 25 - South Kortright 10

Margaretville 29 - South Kortright 11

Downsville 18 - South Kortright 3

Windham-Ashland-Jewett 34 - South Kortright 10

Hunter-Tannersville 25 - South Kortright 13

Davenport 22 - South Kortright 7

Gilboa 24 - South Kortright 1

Schenevus 25 - South Kortright 0

Margaretville 33 - South Kortright 10

Stamford/Jefferson Indians

Gilboa 19 - Stamford/Jefferson 4

Laurens 28 - Stamford/Jefferson 26

Stamford/Jefferson 25 - South Kortright 10

Stamford/Jefferson 27 - Worcester 12

Laurens 15 - Stamford/Jefferson 8

Roxbury 24 - Stamford/Jefferson 0

Stamford/Jefferson 20 - Margaretville 5

Windham-Ashland-Jewett 41 - Stamford/Jefferson 12

Stamford/Jefferson 38 - Downsville 19

Davenport 13 - Stamford/Jefferson 12

Stamford/Jefferson 18 - Hunter-Tannersville 3

Milford 19 - Stamford/Jefferson 4 (Class D First Round)

Windham-Ashland-Jewett Warriors

Windham-Ashland-Jewett 20 - Davenport 2

Windham-Ashland-Jewett 22 - Margaretville 21

Roxbury 16 - Windham-Ashland-Jewett 1

Windham-Ashland-Jewett 34 - South Kortright 10

Milford 25 - Windham-Ashland-Jewett 13

Germantown 25 - Windham-Ashland-Jewett 13

Windham-Ashland-Jewett 41 - Stamford/Jefferson 12

Davenport 27 - Windham-Ashland-Jewett 7

Gilboa 16 - Windham-Ashland-Jewett 1

Windham-Ashland-Jewett 26 - Hunter-Tannersville 6

Windham-Ashland-Jewett 14 - Gilboa 13 (Class D 1st Round)

Marathon 22 - Windham-Ashland-Jewett 5 (Class D Quarterfinal)

Tri-Valley

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs Spartans

Milford 17 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 2

Richfield Springs 21 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 1

Morris/Edmeston 25 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 8

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 37 - Frankfort-Schuyler 24

Hamilton 23 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 0 (Laurens Tournament)

Laurens 11 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 5 (Laurens Tournament)

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 6 - Laurens 5

Schenevus 26 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 3

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 18 - Davenport 14

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Franklin 19

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Worcester 4

Milford 28 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 6 (Tri-Valley Semi-final)

Morris/Edmeston 16 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 1 (Tri-Valley Consolation)

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 14 - Frankfort-Schuyler 9

Franklin Purple Devils

Schenevus 23 - Franklin 8

Milford 16 - Franklin 1

Laurens 21 - Franklin 6

Franklin 24 - Worcester 9

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Franklin 19

Richfield Springs 8 - Franklin 5

Morris/Edmeston 12 - Franklin 6

Richfield Springs 13 - Franklin 4

Franklin 17 - Worcester 2

Laurens Leopards

Laurens 28 - Stamford/Jefferson 26

Schenevus 17 - Laurens 0 (Laurens Tournament)

Laurens 11 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 5 (Laurens Tournament)

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 6 - Laurens 5

Laurens 12 - Richfield Springs 11

Laurens 15 - Stamford/Jefferson 8

Laurens 21 - Franklin 6

Morris/Edmeston 17 - Laurens 2

Laurens 15 - Worcester 0

Milford 9 - Laurens 3

Laurens 22 - Worcester 7

Richfield Springs 14 - Laurens 8

Roxbury 4 - Laurens 1 (Milford Tournament)

Laurens 18 - Downsville 3 (Milford Tournament)

Morris/Edmeston 19 - Laurens 2 (Class D First Round)

Milford Wildcats

Milford 17 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 2

Milford 19 - Gilboa 3

Milford 6 - Morris/Edmeston 3

Milford 16 - Franklin 1

Milford 25 - Windham-Ashland-Jewett 13

Milford 6 - Richfield Springs 1

Milford 9 - Laurens 3

Schenevus 7 - Milford 2

Milford 21 - Worcester 4 (Calhoun Tournament)

Milford 10 - Davenport 7 (Calhoun Tournament)

Milford 28 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 6 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 11 - Milford 2 (Tri-Valley Championship)

Milford 16 - Downsville 0 (Milford Tournament)

Milford 19 - Stamford/Jefferson 4 (Class D First Round)

Schenevus 6 - Milford 4 (Class D Quarterfinal)

Morris/Edmeston

Morris/Edmeston 11 - Davenport 0

Roxbury 6 - Morris/Edmeston 4

Morris/Edmeston 21 - Afton 6

Bainbridge-Guilford 9 - Morris/Edmeston 6

Morris/Edmeston 25 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 8

Morris/Edmeston 19 - Schenevus 4

Milford 6 - Morris/Edmeston 3

Morris/Edmeston 14 - Richfield Springs 4

Morris/Edmeston 17 - Laurens 2

Morris/Edmeston 22 - Worcester 1

Morris/Edmeston 12 - Franklin 6

Morris/Edmeston 11 - Copenhagen 9 (Mudville Tournament)

Hoosick Falls 13 - Morris/Edmeston 1 (Mudville Tournament)

Schenevus 6 - Morris/Edmeston 3 (Tri-Valley Semi-final)

Morris/Edmeston 16 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 1 (Tri-Valley Consolation)

Morris/Edmeston 19 - Laurens 2 (Class D First Round)

Deposit-Hancock 8 - Morris/Edmeston 1 (Class D Quarterfinal)

Richfield Springs Indians

Richfield Springs 19 - Worcester 4

Richfield Springs 21 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 1

Laurens 12 - Richfield Springs 11

Richfield Springs 20 - Madison 4

Morris/Edmeston 14 - Richfield Springs 4

Richfield Springs 8 - Franklin 5

Milford 6 - Richfield Springs 1

Richfield Springs 13 - Franklin 4

Richfield Springs 14 - Laurens 8

Davenport 5 - Richfield Springs 4 (Class D 1st Round)

Schenevus Dragons

Schenevus 23 - Franklin 8

Schenevus 23 - Worcester 0

Schenevus 17 - Laurens 0 (Laurens Tournament)

Hamilton 12 - Schenevus 11 (Laurens Tournament)

Schenevus 17 - Afton 16

Morris/Edmeston 19 - Schenevus 4

Schenevus 26 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 3

Schenevus 5 - Unatego 4

Schenevus 7 - Milford 2

Schenevus 6 - Morris/Edmeston 3 (Tri-Valley Semi-final)

Schenevus 25 - South Kortright 0

Schenevus 11 - Milford 2 (Tri-Valley Championship)

Schenevus 6 - Milford 4 (Class D Quarterfinal)

Roxbury 8 - Schenevus 2 (Class D Semi-final)

Worcester Wolverines

Richfield Springs 19 - Worcester 4

Schenevus 23 - Worcester 0

Davenport 29 - Worcester 17

Stamford/Jefferson 27 - Worcester 12

Franklin 24 - Worcester 9

Laurens 15 - Worcester 0

Morris/Edmeston 22 - Worcester 1

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Worcester 4

Milford 21 - Worcester 4 (Calhoun Tournament)

Walton 18 - Worcester 17 (Calhoun Tournament)

Laurens 22 - Worcester 7

Franklin 17 - Worcester 2

Central

Chenango Forks Blue Devils

Ithaca 12 - Chenango Forks 1

Chenango Forks 17 - Norwich 5

Owego 13 - Chenango Forks 0

Chenango Valley 7 - Chenango Forks 6

Chenango Forks 7 - Oneonta 6

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 2

Vestal 15 - Chenango Forks 0

Windsor 12 - Chenango Forks 0

Union-Endicott 8 - Chenango Forks 0 (Mary Testa Tournament)

Edison 5 - Chenango Forks 1 (Mary Testa Tournament)

Chenango Forks 24 - Seton 7

Owego 2 - Chenango Forks 1

Fayetteville-Manlius 14 - Chenango Forks 4

Chenango Valley 14 - Chenango Forks 1

Johnson City 12 - Chenango Forks 3

Johnson City 4 - Chenango Forks 3

Chenango Forks 12 - Seton 5

Chenango Forks 10 - Oneonta 7

Chenango Valley Warriors

Chenango Valley 15 - Binghamton 0

Chenango Valley 12 - Oneonta 0

Chenango Valley 10 - Owego 2

Chenango Valley 8 - Union-Endicott 2

Chenango Valley 7 - Chenango Forks 6

Chenango Valley 21 - Seton 1

Chenango Valley 20 - Norwich 0

Elmira 12 - Chenango Valley 10

Chenango Valley 8 - Susquehanna Valley 6

Chenango Valley 9 - Deposit-Hancock 1 (Mary Testa Tournament)

Corning 17 - Chenango Valley 5 (Mary Testa Tournament)

Owego 9 - Chenango Valley 5

Chenango Valley 14 - Chenango Forks 1

Windsor 6 - Chenango Valley 5

Chenango Valley 14 - Binghamton 0

Chenango Valley 18 - Seton 1

Corning 10 - Chenango Valley 6 (STAC Semi-final)

Chenango Valley 3 - Windsor 2 (Class B Semi-final)

Chenango Valley 5 - Owego 4 (Class B Championship)

Chenango Valley 4 - Marcellus 1 (Class B State Quarterfinal)

Chenango Valley 6 - Marlboro 2 (Class B State Semi-final)

Ichabod Crane 12 - Chenango Valley 0 (Class B State Championship)

Owego Indians

Owego 7 - Johnson City 3

Susquehanna Valley 7 - Owego 6

Windsor 9 - Owego 5

Chenango Valley 10 - Owego 2

Owego 13 - Chenango Forks 0

Owego 20 - Seton 0

Owego 6 - Ithaca 0

Owego 18 - Oneonta 2

Owego 14 - Norwich 2

Horseheads 14 - Owego 0 (Mary Testa Tournament)

Elmira Notre Dame 5 - Owego 3 (Mary Testa Tournament)

Owego 9 - Chenango Valley 5

Union-Endicott 10 - Owego 7

Owego 2 - Chenango Forks 1

Owego 26 - Seton 1

Owego 7 - Spencer-Van Etten 3

Owego 5 - Waverly 1 (Class B Quarterfinal)

Owego 2 - Susquehanna Valley 1 (Class B Semi-final)

Chenango Valley 5 - Owego 4 (Class B Championship)

Seton Catholic Saints

Greene 16 - Seton 0

Susquehanna Valley 20 - Seton 1

Owego 20 - Seton 0

Chenango Valley 21 - Seton 1

Windsor 15 - Seton 0

Seton 8 - Norwich 7

Dryden 5 - Seton 3

Oneonta 9 - Seton 8

Chenango Forks 24 - Seton 7

Norwich 13 - Seton 6

Owego 26 - Seton 1

Oneonta 16 - Seton 8

Chenango Valley 18 - Seton 1

Chenango Forks 12 - Seton 5

Johnson City 13 - Seton 2

East

Norwich Purple Tornado

Chenango Forks 17 - Norwich 5

Windsor 11 - Norwich 1

Oneonta 10 - Norwich 1

Chenango Valley 20 - Norwich 0

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Seton 8 - Norwich 7

Ithaca 15 - Norwich 0

Owego 14 - Norwich 2

Greene 20 - Norwich 0

Oneonta 15 - Norwich 1

Norwich 13 - Seton 6

Susquehanna Valley 15 - Norwich 1

Johnson City 21 - Norwich 2

Windsor 18 - Norwich 2

Bainbridge-Guilford 9 - Norwich 8

Bainbridge-Guilford 16 - Norwich 3

Oneonta Yellow Jackets

Unatego 12 - Oneonta 9

Chenango Valley 12 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 13 - Oneonta 1

Oneonta 10 - Norwich 1

Oneonta 12 - Bainbridge-Guilford 6

Chenango Forks 7 - Oneonta 6

Owego 18 - Oneonta 2

Windsor 13 - Oneonta 1

Oneonta 9 - Seton 8

Greene 6 - Oneonta 0 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 10 - Newark Valley 6 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 0

Oneonta 15 - Norwich 1

Cooperstown 12 - Oneonta 2

Windsor 9 - Oneonta 0

Oneonta 16 - Seton 8

Sidney 3 - Oneonta 2

Chenango Forks 10 - Oneonta 7

Susquehanna Valley Sabers

Susquehanna Valley 7 - Owego 6

Susquehanna Valley 20 - Seton 1

Susquehanna Valley 13 - Oneonta 1

Susquehanna Valley 14 - Windsor 7

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 2

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Chenango Valley 8 - Susquehanna Valley 6

Susquehanna Valley 6 - Elmira 5 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 6 - Pittsford Sutherland 4 (Mary Testa Tournament)

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 0

Susquehanna Valley 10 - Windsor 3

Susquehanna Valley 15 - Norwich 1

Maine-Endwell 1 - Susquehanna Valley 0 (forfeit, STAC Semi-final)

Oneida 10 - Susquehanna Valley 2 (Mudville Tournament)

Fontbonne Hall 4 - Susquehanna Valley 3 (Mudville Tournament)

Owego 2 - Susquehanna Valley 1 (Class B Semi-final)

Windsor Black Nights

Windsor 9 - Owego 5

Windsor 11 - Norwich 1

Susquehanna Valley 14 - Windsor 7

Marcellus 5 - Windsor 0 (Mudville Tournament)

Windsor 5 - Buffalo Sacred Heart 1 (Mudville Tournament)

Windsor 15 - Seton 0

Windsor 13 - Oneonta 1

Windsor 12 - Chenango Forks 0

Windsor 11 - Johnson City 1 (Mary Testa Tournament)

Windsor 12 - Waverly 0 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 3 - Windsor 0

Susquehanna Valley 10 - Windsor 3

Windsor 9 - Oneonta 0

Windsor 6 - Chenango Valley 5

Windsor 18 - Norwich 2

Ichabod Crane 6 - Windsor 1 (Mudville Tournament)

Windsor 13 - Dryden 0 (Class B Quarterfinal)

Chenango Valley 3 - Windsor 2 (Class B Semi-final)

South Large

Edison Spartans

Elmira Notre Dame 8 - Edison 0

Edison 15 - Watkins Glen 0

Waverly 14 - Edison 13

Edison 22 - Watkins Glen 3

Edison 17 - Newark Valley 1

Edison 7 - Newark Valley 0

Williamson 2 - Edison 0 (Mudville Tournament)

Honeoye 12 - Edison 9 (Mudville Tournament)

Edison 7 - Waverly 4

Elmira Notre Dame 10 - Edison 3

Edison 7 - Candor 5

Edison 5 - Chenango Forks 1 (Mary Testa Tournament)

Union-Endicott 15 - Edison 3 (Mary Testa Tournament)

Tioga 5 - Edison 1

Edison 14 - Trumansburg 2

Edison 5 - Spencer-Van Etten 3

Edison 15 - Newfield 0

Edison 4 - Dryden 1

Edison 6 - Southern Cayuga 0 (Class C First Round)

Greene 4 - Edison 0 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame Crusaders

Saratoga 9 - Elmira Notre Dame 8 (Mudville Tournament)

Nardin Academy 12 - Elmira Notre Dame 1 (Mudville Tournament)

Elmira Notre Dame 8 - Edison 0

Elmira Notre Dame 15 - Candor 0

Elmira Notre Dame 11 - Chesterfield, SC 1 (Myrtle Beach Games)

Baldwinsville, NY 11 - Elmira Notre Dame 1 (Myrtle Beach Games)

Elmira Notre Dame 18 - Watkins Glen 2

Elmira Notre Dame 15 - Watkins Glen 0

Elmira Notre Dame 10 - Edison 3

Elmira Notre Dame 17 - Odessa-Montour 2

Horseheads 7 - Elmira Notre Dame 2 (Mary Testa Tournament)

Elmira Notre Dame 5 - Owego 3 (Mary Testa Tournament)

Elmira Notre Dame 11 - Waverly 3

Elmira Notre Dame 6 - Spencer-Van Etten 3

Elmira Notre Dame 10 - Waverly 2

Elmira Notre Dame 16 - Newark Valley 0

Elmira Notre Dame 26 - Newfield 0

Elmira Notre Dame 15 - Tioga 3

Elmira Notre Dame 17 - Newark Valley 1

Elmira Notre Dame 11 - Lansing 0 (IAC Large School Championship)

Elmira Notre Dame 8 - Sidney 5 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame 6 - Tioga 5 (Class C Semi-final)

Greene 4 - Elmira Notre Dame 0 (Class C Championship)

Newark Valley Cardinals

Newark Valley 18 - Watkins Glen 6

Waverly 9 - Newark Valley 8

Newark Valley 13 - Newfield 11

Waverly 13 - Newark Valley 0

Edison 17 - Newark Valley 1

Edison 7 - Newark Valley 0

Spencer-Van Etten 7 - Newark Valley 0

Dryden 16 - Newark Valley 1

Tioga 22 - Newark Valley 3

Greene 14 - Newark Valley 3 (Mary Testa Tournament)

Oneonta 10 - Newark Valley 6 (Mary Testa Tournament)

Spencer-Van Etten 16 - Newark Valley 0

Newark Valley 8 - Watkins Glen 3

Candor 18 - Newark Valley 5

Elmira Notre Dame 16 - Newark Valley 0

Newark Valley 25 - Odessa-Montour 0

Elmira Notre Dame 17 - Newark Valley 1

Watkins Glen Senecas

Spencer-Van Etten 16 - Watkins Glen 0

Newark Valley 18 - Watkins Glen 6

Edison 15 - Watkins Glen 0

Spencer-Van Etten 15 - Watkins Glen 0

Waverly 19 - Watkins Glen 1

Edison 22 - Watkins Glen 3

Elmira Notre Dame 18 - Watkins Glen 2

Elmira Notre Dame 15 - Watkins Glen 0

Waverly 19 - Watkins Glen 1

Newark Valley 8 - Watkins Glen 3

Candor 10 - Watkins Glen 0

Waverly Wolverines

Tioga 13 - Waverly 12

Waverly 9 - Newark Valley 8

Waverly 14 - Edison 13

Waverly 19 - Watkins Glen 1

Waverly 13 - Newark Valley 0

Edison 7 - Waverly 4

Waverly 19 - Watkins Glen 1

Spencer-Van Etten 9 - Waverly 5

Windsor 12 - Waverly 0 (Mary Testa Tournament)

Johnson City 10 - Waverly 8 (Mary Testa Tournament)

Elmira Notre Dame 11 - Waverly 3

Elmira Notre Dame 10 - Waverly 2

Waverly 17 - Newfield 1

Waverly 18 - Odessa-Montour 1

Waverly 12 - Candor 7

Waverly 9 - Sayre, PA 6 (Battle at the Border)

Athens, PA 11 - Waverly 1 (Battle at the Border)

Owego 5 - Waverly 1 (Class B Quarterfinal)

South Small

Candor Indians

Candor 24 - Odessa-Montour 2

Elmira Notre Dame 15 - Candor 0

Tioga 15 - Candor 0

Spencer-Van Etten 10 - Candor 0

Tioga 26 - Candor 2

Edison 7 - Candor 5

Spencer-Van Etten 12 - Candor 3

Candor 11 - Newfield 0

Candor 13 - Newfield 1

Candor 18 - Newark Valley 5

Candor 10 - Watkins Glen 0

Candor 14 - Odessa-Montour 0

Waverly 12 - Candor 7

Newfield Trojans

Spencer-Van Etten 15 - Newfield 0

Tioga 20 - Newfield 0

Newfield 8 - Odessa-Montour 6

Newark Valley 13 - Newfield 11

Spencer-Van Etten 18 - Newfield 0

Tioga 21 - Newfield 0

Candor 11 - Newfield 0

Candor 13 - Newfield 1

Waverly 17 - Newfield 1

Elmira Notre Dame 26 - Newfield 0

Edison 15 - Newfield 0

Odessa-Montour Indians

Candor 24 - Odessa-Montour 2

Spencer-Van Etten 22 - Odessa-Montour 0

Newfield 8 - Odessa-Montour 6

Spencer-Van Etten 21 - Odessa-Montour 0

Tioga 23 - Odessa-Montour 0

Tioga 19 - Odessa-Montour 1

Elmira Notre Dame 17 - Odessa-Montour 2

Newark Valley 25 - Odessa-Montour 0

Waverly 18 - Odessa-Montour 1

Candor 14 - Odessa-Montour 0

Spencer-Van Etten Panthers

Spencer-Van Etten 16 - Watkins Glen 0

Spencer-Van Etten 15 - Newfield 0

Spencer-Van Etten 13 - Dryden 3

Spencer-Van Etten 22 - Odessa-Montour 0

Spencer-Van Etten 15 - Watkins Glen 0

Spencer-Van Etten 18 - Newfield 0

Spencer-Van Etten 21 - Odessa-Montour 0

Spencer-Van Etten 7 - Newark Valley 0

Spencer-Van Etten 10 - Candor 0

Spencer-Van Etten 9 - Waverly 5

Tioga 7 - Spencer-Van Etten 1

Spencer-Van Etten 16 - Newark Valley 0

Spencer-Van Etten 12 - Candor 3

Elmira Notre Dame 6 - Spencer-Van Etten 3

Spencer-Van Etten 11 - Tioga 9

Edison 5 - Spencer-Van Etten 3

Spencer-Van Etten 13 - Trumansburg 3

Spencer-Van Etten 12 - Trumansburg 3

Owego 7 - Spencer-Van Etten 3

Spencer-Van Etten 5 - Unatego 0 (Class C First Round)

Spencer-Van Etten 14 - Lansing 3 (Class C Quarterfinal)

Greene 8 - Spencer-Van Etten 0 (Class C Semi-final)

Tioga Tigers

Tioga 13 - Waverly 12

Tioga 20 - Newfield 0

Tioga 21 - Newfield 0

Tioga 15 - Candor 0

Deposit-Hancock 12 - Tioga 6

Tioga 23 - Odessa-Montour 0

Tioga 19 - Odessa-Montour 1

Tioga 26 - Candor 2

Tioga 22 - Newark Valley 3

Tioga 7 - Spencer-Van Etten 1

Tioga 5 - Edison 1

Spencer-Van Etten 11 - Tioga 9

Elmira Notre Dame 15 - Tioga 3

Union Springs 6 - Tioga 0 (IAC Small School Championship)

Athens, PA 8 - Tioga 4 (Battle at the Border)

Tioga 12 - Sayre, PA 2 (Battle at the Border)

Tioga 7 - Harpursville 6 (Class C First Round)

Tioga 6 - Union Springs 2 (Class C Quarterfinal)

Elmira Notre Dame 6 - Tioga 5 (Class C Semi-final)

2022 Scores and Headlines

Saturday, June 11

Class A State Championship

Webster Schroeder 5 - Vestal 1

Class B State Championship

Ichabod Crane 12 - Chenango Valley 0

Class C State Championship

Greenwich 4 - Greene 1 (8 inn.)

Class D State Championship

Deposit-Hancock 8 - Oriskany 1

Class A State Semi-final

Vestal 4 - Troy 2

Class B State Semi-final

Chenango Valley 6 - Marlboro 2

Class C State Semi-final

Greene 1 - S.S. Seward 0 (8 inn.)

Class D State Semi-final

Deposit-Hancock 7 - Scio/Friendship 2

D-H takes home 1st combined state title!

Early hole spells doom for Vestal in state championship

CV unable to overcome Ichabod Crane in state title game

Greene drops state championship in 8-inning heartbreaker

Early deficit no problem for D-H in state semi

Vestal reaches 1st state championship since '95

CV takes down Marlboro in Class B state semi

Kennedy K's 20, Greene walks it off in state semi

Saturday, June 4

Class AA State Quarterfinal

Monroe-Woodbury 6 - Horseheads 2

Class A State Quarterfinal

Vestal 9 - Tappan Zee 1

Class C State Quarterfinal

Greene 6 - Sandy Creek 0

Class D State Quarterfinal

Deposit-Hancock 12 - Eldred 4

Horseheads can't solve unbeaten Monroe-Woodbury

Vestal explodes their way into A semi

Greene takes undefeated record into C semi

D-H downs Eldred to advance in D bracket

Friday, June 3

Class B State Quarterfinal

Chenango Valley 4 - Marcellus 1 (10 inn.)

Trisket's walk-off HR lifts CV into B semi

Saturday, May 28

Class AA Championship

#2 Horseheads 7 - #1 Corning 5

Class A Championship

#2 Vestal 9 - #1 Maine-Endwell 7

Class B Championship

#2 Chenango Valley 5 - #4 Owego 4 (8 inn.)

Class C Championship

#1 Greene 4 - #3 Elmira Notre Dame 0

Class D Championship

#2 Deposit-Hancock 19 - #1 Roxbury 4

Horseheads comes alive late to claim Class AA title

Vestal starts fast and holds on to stun M-E in Class A

Hope's walk-off in extras lifts CV to Class B crown

Kennedy no-hits mighty END offense to take Class C

D-H demolishes Roxbury to regain Class D supremacy

Thursday, May 26

Class B Semi-finals

#4 Owego 2 - #1 Susquehanna Valley 1

#2 Chenango Valley 3 - #3 Windsor 2

Class C Semi-finals

#1 Greene 8 - #5 Spencer-Van Etten 0

#3 Elmira Notre Dame 6 - #7 Tioga 5

Class D Semi-final

#2 Deposit-Hancock 19 - #3 Marathon 1

Gilbert carries Owego past top-seeded SV

Late burst carries CV past Windsor

Greene starts fast in downing S-VE

Elmira ND holds off furious Tioga rally

D-H leaves no doubt in crushing Marathon

Wednesday, May 25

Class AA Semi-final

#2 Horseheads 3 - #3 Elmira 0

Class A Semi-finals

#1 Maine-Endwell 12 - #4 Johnson City 1

#2 Vestal 4 - #3 Union-Endicott 2

Class D Semi-final

#1 Roxbury 8 - #4 Schenevus 2

Wolf's gem leads Horseheads into AA final

Roxbury continues hot run into D championship

Tuesday, May 24

Class B Quarterfinal

#3 Windsor 13 - #6 Dryden 0

Class C Quarterfinals

#1 Greene 4 - #8 Edison 0

#7 Tioga 6 - #2 Union Springs 2

#3 Elmira Notre Dame 8 - #6 Sidney 5

#5 Spencer-Van Etten 14 - #4 Lansing 3

Class D Quarterfinals

#1 Roxbury 18 - #9 Davenport 0

#2 Deposit-Hancock 8 - #7 Morris/Edmeston 1

#4 Schenevus 6 - #5 Milford 4

Windsor crushes Dryden to advance in B

Greene takes care of Edison at home

Fast start paves the way for Tioga

Elmira ND pulls away late to down Sidney

Lawrence dominates as S-VE destroys Lansing

Roxbury rolls behind 13-run 4th

D/H puts it all together in beating M/E

Burton girls lead Schenevus past Milford

Monday, May 23

Class B Quarterfinal

#4 Owego 5 - #5 Waverly 1

Class D Quarterfinal

#3 Marathon 22 - #11 Windham-Ashland-Jewett 5

Owego pulls away from Waverly

Marathon crushes W-A-J to advance in D

Friday, May 20

Class D First Round

#11 Windham-Ashland-Jewett 14 - #6 Gilboa 13

#7 Morris/Edmeston 19 - #10 Laurens 2

#9 Davenport 5 - #8 Richfield Springs 4

W-A-J shocks Gilboa to advance in D

Morris/Edmeston leaves no doubt over Laurens

Davenport holds on over R. Springs

Thursday, May 19

Class C First Round

#5 Spencer-Van Etten 5 - #12 Unatego 0

#6 Sidney 9 - #11 Bainbridge-Guilford 2

#7 Tioga 7 - #10 Harpursville 6

#8 Edison 6 - #9 Southern Cayuga 0

Class D First Round

#5 Milford 19 - #12 Stamford/Jefferson 4

Lawrence's one-hitter leads S-VE past Unatego

Cirigliano K's 12 as Sidney rolls

Williams' walk-off a winner for Tioga

Milazzo nearly untouchable in Edison victory

West K's 10, drives in 5 in Milford's big win

Sunday, May 15

Mudville Tournament

Fontbonne Hall 4 - Susquehanna Valley 3

Saturday, May 14

STAC Championship

Corning 6 - Maine-Endwell 2

STAC Semi-finals

Corning 10 - Chenango Valley 6

Maine-Endwell 1 - Susquehanna Valley 0 (forfeit)

Battle at the Border

Athens, PA 8 - Tioga 4

Tioga 12 - Sayre, PA 2

Waverly 9 - Sayre, PA 6

Athens, PA 11 - Waverly 1

Mudville Tournament

Oneida 6 - Deposit/Hancock 1

Victor 10 - Deposit/Hancock 0

Mudville Tournament

Oneida 10 - Susquehanna Valley 2

Mudville Tournament

Ichabod Crane 6 - Windsor 1

Milford Tournament

Milford 16 - Downsville 0

Roxbury 4 - Laurens 1

Consolation: Laurens 18 - Downsville 3

(Championship game rained out tied 3-3 and will not be made up)

Cobleskill-Richmondville Tournament

Cobleskill-Richmondville 3 - Unatego 2

Greenville 14 - Unatego 2

Chenango Forks 10 - Oneonta 7

Johnson City 12 - Sidney 5

Johnson City 13 - Seton 2

Milford's West fires no-hitter over Downsville

Corning bests M-E to claim 1st STAC crown

Athens trips up Tioga behind big 5th

Hine's two-hitter lifts Tioga past Sayre

Waverly comes alive late to beat Sayre

Athens too much for Waverly

Windsor drops a game in Mudville

Roxbury holds off Laurens

Laurens beats Downsville in Milford consolation

Milford Tourney championship rained out

D/H drops pair to big schools in Mudville

Cirigliano's big day not enough for Sidney

Unatego falls twice in C-R Tournament

Friday, May 13

Tri-Valley Championship

#3 Schenevus 11 - #1 Milford 2

Chenango Forks 12 - Seton 5

Waverly 12 - Candor 7

Vestal 13 - Johnson City 2

Owego 7 - Spencer-Van Etten 3

Downsville 29 - Margaretville 25 (8 inn.)

Oxford 14 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 4

Elmira 16 - Ithaca 0

Bainbridge-Guilford 9 - Norwich 8 (8 inn., continuation from 4/4)

Bainbridge-Guilford 16 - Norwich 3

Schenevus takes 2nd straight Tri-Valley title

Waverly pulls away from Candor

Downsville wins wild 8-inning affair over Margaretville

B-G takes two over Norwich

Oxford wins home tilt over UV/GM-U

Thursday, May 12

IAC Large School Championship

Elmira Notre Dame 11 - Lansing 0

IAC Small School Championship

Union Springs 6 - Tioga 0

MAC Championship

#1 Greene 2 - #2 Deposit/Hancock 1

Delaware Championship

#1 Roxbury 14 - #2 Gilboa 0

MAC Consolation

#3 Sidney 6 - #4 Unatego 5

Johnson City 4- Chenango Forks 3

Union-Endicott 3 - Elmira 2

Chenango Valley 18 - Seton 1

Edison 4 - Dryden 1

Harpursville 16 - Bainbridge-Guilford 5

Corning 13 - Ithaca 0

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 14 - Frankfort-Schuyler 9

Candor 14 - Newfield 0

Windsor 18 - Norwich 2

Elmira ND rides Switzer to IAC Large title

Union Springs claims first IAC title since '76

Roxbury rolls by Gilboa to win the Delaware

Greene edges D/H to win the MAC

Four Corning hurlers combine on no-hitter

Sidney bounces back to take 3rd in MAC

Harpursville wins big over B-G

CV-S/SS outslugs Frankfort-Schuyler

Edison starts fast, glides by Dryden

U-E downs Elmira on DiPietro's walk-off single

Candor puts up a dozen in 1st for blowout win

Windsor crushes Norwich on the road

Wednesday, May 11

Tri-Valley Consolation

#2 Morris/Edmeston 16 - #4 Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 1

Elmira Notre Dame 17 - Newark Valley 1

Vestal 12 - Union-Endicott 3

Edison 15 - Newfield 0

Johnson City 12 - Chenango Forks 3

Corning 4 - Wellsville 2

Lansing 10 - Marathon 0

Spencer-Van Etten 13 - Trumansburg 3

Spencer-Van Etten 12 - Trumansburg 3

Sidney 3 - Oneonta 2

Richfield Springs 14 - Laurens 8

Franklin 17 - Worcester 2

Davenport 11 - Margaretville 7

Elmira 19 - Binghamton 0

Southern Cayuga 8 - Whitney Point 7

Afton 18 - Walton 17 (9 inn.)

Stamford/Jefferson 18 - Hunter-Tannersville 3

Edison's Ripley tosses no-hitter over Newfield

Elmira trio no-hits Binghamton

Elmira ND continues to roll with big win

Corning takes down Class B powerhouse Wellsville

Afton wins wild, 9-inning affair over Walton

Davenport defends home over Margaretville

Stamford/Jefferson clubs H-T

Sidney slips by Oneonta at home

Franklin plays long ball to beat Worcester

R. Springs runs away from Laurens

Wist K's 13 in guiding Morris/Edmeston past CV-S/SS

Landon's walk-off double wins it for S. Cayuga

Tuesday, May 10

MAC Semi-finals

#1 Greene 16 - #4 Unatego 0

#2 Deposit/Hancock 13 - #2 Sidney 1

Edison 5 - Spencer-Van Etten 3

Bainbridge-Guilford 9 - Oxford 4

Davenport 13 - Stamford/Jefferson 12

Elmira Notre Dame 15 - Tioga 3

Chenango Valley 14 - Binghamton 0

Windsor 6 - Chenango Valley 5 (10 inn., continuation from 4/5)

Johnson City 21 - Norwich 2

Union-Endicott 12 - Ithaca 0

Maine-Endwell 7 - Vestal 4

Addison 20 - Trumansburg 0

Waverly 18 - Odessa-Montour 1

Union Springs 15 - Moravia 0

Oneonta 16 - Seton 8

Afton 12 - Delhi 11

Schenevus 25 - South Kortright 0

Margaretville 33 - South Kortright 10

Richfield Springs 13 - Franklin 4

Harpursville 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Windham-Ashland-Jewett 26 - Hunter-Tannersville 6

Marathon 15 - Whitney Point 11

Greene holds serve as MAC's top seed

D/H to face Greene for division title

Union Springs' Tracy fires no-hitter

Edison ruins S-VE's division title hopes

Despite the loss, Tioga clinches IAC South Small

Waverly leaves no doubt over O-M

W-A-J picks up big win over H-T

Norwich unable to keep pace with JC

Oneonta doubles up Seton

Davenport holds off Stamford/Jefferson

Schenevus wins big in TVL title tune-up

Margaretville puts it all together to blowout S. Kortright

R. Springs glides past Franklin

B-G starts fast, cruises past Oxford

Big offense lifts Harpursville past UV/GM-U

Monday, May 9

Tri-Valley Semi-finals

#1 Milford 28 - #4 Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 6

#3 Schenevus 6 - #2 Morris/Edmeston 3

Owego 26 - Seton 1

Vestal 19 - Binghamton 0

Union-Endicott 14 - Johnson City 2

Chenango Valley 14 - Chenango Forks 1

Deposit/Hancock 17 - Harpursville 1

Spencer-Van Etten 11 - Tioga 9

Horseheads 7 - Ithaca 4

Corning 9 - Elmira 4

Newark Valley 25 - Odessa-Montour 10

Susquehanna Valley 15 - Norwich 1

Delhi 13 - Davenport 9

Roxbury 8 - Gilboa 2

Candor 10 - Watkins Glen 0

Bainbridge-Guilford 23 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 8

Elmira Notre Dame 26 - Newfield 0

Windsor 9 - Oneonta 0

Laurens 22 - Worcester 7

Walton 32 - Downsville 6

Union Springs 6 - Lansing 3

Dryden 19 - Marathon 7

Elmira ND's Switzer no-hits Newfield

Milford holds serve as Tri-Valley's top seed

Schenevus upsets #2 Morris/Edmeston

Roxbury downs Gilboa in DL title preview

D/H brings the offense in defeating Harpursville

B-G leaves no doubt over UV/G-MU

Laurens runs away from Worcester

Ferrara leads Delhi past Davenport

SV smashes Norwich at home

Downsville no match for Walton

Rijo leads Corning's charge past Elmira

Horseheads downs Ithaca behind Wolf's granny

Candor continues hot streak with shutout

Owego scores early and often to beat Seton

S-VE beats Tioga, keeps division hops alive

Newark Valley bounces back with blowout win

Union Springs takes down Lansing

Saturday, May 7

Ithaca 8 - Johnson City 5

Ithaca 15 - South Seneca 3

Elmira Notre Dame 16 - Newark Valley 0

Greene 15 - Delhi 0

Cooperstown 12 - Oneonta 2

Norwich 13 - Seton 6

Fayetteville-Manlius 14 - Chenango Forks 4

Susquehanna Valley 10 - Windsor 3

Marathon 7 - Trumansburg 6

Marathon 21 - Trumansburg 10

Mudville Tournament

Morris/Edmeston 11 - Copenhagen 9 (8 inn.)

Hoosick Falls 13 - Morris/Edmeston 1

Mudville Tournament

Lansing 10 - Midlakes 7

New Hartford 8 - Lansing 2

Calhoun Tournament at Davenport

Davenport 16 - Walton 3

Milford 21 - Worcester 4

Championship: Milford 10 - Davenport 7

Consolation: Walton 18 - Worcester 17

Norwich earns first win since 2018

Power and pitching lifts Elmira ND past N. Valley

Oneonta can't keep up with Cooperstown

Yahner's one-hitter paces Greene

Morris/Edmeston goes 1-1 in Mudville

Milford holds on to claim Calhoun Classic

Walton downs Worcester with 8-run comeback

Forks falls at home to F-M

SV pulls away from Windsor to with STAC East

Friday, May 6

Milford 9 - Laurens 3

Schenevus 7 - Milford 2

Gilboa 16 - Windham-Ashland-Jewett 1

Maine-Endwell 2 - Union-Endicott 1

Owego 2 - Chenango Forks 1

Greene 8 -Sidney 0

Oneonta 15 - Norwich 1

Stamford/Jefferson 38 - Downsville 19

Unatego 16 - Walton 1

Union Springs 22 - Trumansburg 0

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Worcester 4

Candor 18 - Newark Valley 5

Lansing 15 - Groton 0

Morris/Edmeston 12 - Franklin 6

Waverly 17 - Newfield 1

Unatego's McCoy spins a no-hitter

Owego fends off Forks' late rally

Candor wins big, turns triple play to end it

Romano hits three homers as Waverly crushes Newfield

Morris/Edmeston surges past Franklin

Wild game swings in Stamford/Jefferson's favor

CV-S/SS puts it all together in downing Worcester

Greene defends home turf over Sidney

Oneonta hits the road to smash Norwich

Schenevus hands Milford first loss

West K's 17 as Milford rolls past Laurens

The hot run for Gilboa continues

U. Springs shuts down T'Burg

Thursday, May 5

Corning 8 - Horseheads 3

Maine-Endwell 7 - Vestal 3 (11 inn., continuation from 5/4)

Edison 14 - Trumansburg 2

Oxford 6 - Bainbridge-Guilford 3

Milford 6 - Richfield Springs 1

Roxbury 21 - Hunter-Tannersville 1

Morris/Edmeston 22 - Worcester 1

Newark Valley 8 - Watkins Glen 3

Elmira Notre Dame 10 - Waverly 2

Greene 5 - Unatego 0

Susquehanna Valley 5 - Oneonta 0

Deposit/Hancock 11 - Sidney 4

Harpursville 17 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 2

Gilboa 24 - South Kortright 1

Doubleheaders: Candor 11 - Newfield 0

Candor 13 - Newfield 1

Lansing 12 - Groton 4

Afton 21 - Walton 1

Delhi 18 - Downsville 2

Davenport 27 - Windham-Ashland-Jewett 7

Union Springs 16 - Whitney Point 1

M/E's Wist and Graves no-hit Worcester

U. Springs continues to ride momentum

3rd inning burst carries Elmira ND past Waverly

Big bats lift Edison to victory over T'Burg

STAC West title belongs to Corning

N. Valley rallies late to beat Watkins Glen

Candor takes down Newfield in DH sweep

Davenport crushes W-A-J away from home

S. Kortright no match for Gilboa

SV busts through in 6th to down Oneonta

Delhi earns big win over Downsville

Home cookin' serves Afton well

Roxbury shows complete package in win

Havens K's 10, Harpursville rolls

Oxford slips by B-G at home

Milford's West tosses one-hitter

Greene continues perfect season

D/H halts Sidney's undefeated run

Wednesday, May 4

Johnson City 10 - Binghamton 2

Elmira Notre Dame 6 - Spencer-Van Etten 3

Union-Endicott 10 - Owego 7

Laurens 15 - Worcester 0

Vestal 3 - Maine-Endwell 3 (top 10, darkness)

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 17 - Delhi 12

Richfield Springs 8 - Franklin 5

Deposit/Hancock 23 - Walton 0

Switzer K's 14 as Elmira ND beats S-VE

Late runs lift U-E by Owego

Smith pitches gem as D/H pounds Walton

Richfield Springs edges Franklin on the road

UV/GM-U outlasts Delhi for win

Laurens dominant in crushing Worcester

JC runs away from Binghamton

Tuesday, May 3

Spencer-Van Etten 12 - Candor 3

Union-Endicott 3 - Windsor 0

Vestal 8 - Johnson City 6 (8 inn.)

Tioga 5 - Edison 1

Elmira 10 - Horseheads 7

Southern Cayuga 14 - Trumansburg 7

Deposit/Hancock 16 - Oxford 0

Morris/Edmeston 17 - Laurens 2

Ithaca 8 - Binghamton 0

Sidney 16 - Delhi 1

Elmira Notre Dame 11 - Waverly 3

Chenango Forks 24 - Seton 7

Bainbridge-Guilford 19 - Walton 3

Greene 20 - Norwich 0

Windham-Ashland-Jewett 41 - Stamford/Jefferson 12

Gilboa 21 - Margaretville 2

Roxbury 32 - Downsville 1

Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 13 - Afton 11

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 20 - Franklin 19

Unatego 9 - Harpursville 2

Davenport 22 - South Kortright 7

Moravia 17 - Groton 5

Greene's Kennedy perfect once again

Elmira gets some revenge on Horseheads

Elmira ND puts it all together to down Waverly

Down by 3, S-VE scores 12 unanswered to win

Luther homers, Tioga defeats Edison

Nickerson hits for cycle as Forks crushes Seton

U-E hits the road and slips by Windsor

Davenport runs away from S. Kortright

Defensive gems leads Unatego past H'Ville

UV/G-MU able to hold off Afton

Dumas' all-around game leads Gilboa to win

W-A-J absolutely unloads on S/J

CV-S/SS holds off Franklin in wild game

B-G pounds Walton on the road

Sidney continues to roll with another blowout victory

D/H downs Oxford behind 11-run 2nd

No stopping Roxbury in pounding Downsville

Big bats carry Morris/Edmeston past Laurens

Moravia gets bats going in downing Groton

Monday, May 2

Owego 9 - Chenango Valley 5

Vestal 4 - Elmira 1

Corning 7 - Union-Endicott 5

Spencer-Van Etten 16 - Newark Valley 0

Horseheads 18 - Binghamton 0

Franklin 24 - Worcester 9

Delhi 20 - Walton 5

Schenevus 5 - Unatego 4

Davenport 11 - Afton 4

Stamford/Jefferson 20 - Margaretville 5

Union Springs 4- Dryden 3

Germantown 25 - Windham-Ashland-Jewett 13

Smith K's 14 as U. Springs edges Dryden

Owego starts fast, pulls away from CV

S-VE bounces back for big win

Vestal hits the road and downs Elmira

No stopping Horseheads in crushing Binghamton

Corning continues power surge, beats U-E

16-run 4th guides Stamford/Jefferson to win

Davenport gets the best of Afton

Schenevus downs Unatego in non-league clash

Delhi pounds Walton once again

Franklin unloads on Worcester

W-A-J falls to Germantown on the road

Saturday, April 30

Tioga 7 - Spencer-Van Etten 1

Margaretville 32 - Hunter-Tannersville 17

Gilboa 16 - Davenport 1

Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 18 - Davenport 14

Delhi 26 - Walton 11

Cayuga County Tournament

Championship: Port Byron 14 - Union Springs 9

Mary Testa Tournament at Newark Valley

Greene 14 - Newark Valley 3

Greene 6 - Oneonta 0

Oneonta 10 - Newark Valley 6

Mary Testa Tournament at Chenango Valley

Chenango Valley 9 - Deposit/Hancock 1

Corning 15 - Deposit/Hancock 0

Corning 17 - Chenango Valley 5

Mary Testa Tournament at Maine-Endwell

Abington Heights, PA 11 - Maine-Endwell 1

Abington Heights, PA 3 - Webster Schroeder 2

Maine-Endwell 2 - Webster Schroeder 1

Mary Testa Tournament at Johnson City

Windsor 11 - Johnson City 1

Windsor 12 - Waverly 0

Johnson City 10 - Waverly 8

Mary Testa Tournament at Owego

Horseheads 12 - Owego 0

Horseheads 7 - Elmira Notre Dame 2

Elmira Notre Dame 5 - Owego 3

Mary Testa Tournament at Susquehanna Valley

Susquehanna Valley 6 - Elmira 5

Elmira 7 - Pittsford Sutherland 4

Susquehanna Valley 6 - Pittsford Sutherland 4

Mary Testa Tournament at Union-Endicott

Union-Endicott 8 - Chenango Forks 0

Edison 5 - Chenango Forks 1

Union-Endicott 15 - Edison 3

Another no-no tossed by Greene's Kennedy

U. Springs falls to Port Byron in Cayuga County championship

Tioga hands S-VE first blemish

Corning smashes 10 homers in downing CV and D/H

Edison beats Forks, falls to U-E

Elmira ND defeats Owego, loses to Horseheads

Elmira edged by SV, then beats Pittsford Sutherland

Horseheads rolls over Owego and Elmira ND

Oneonta trips up Newark Valley at home

Greene turns on the offense over N. Valley

Dumas K's 13 as Gilboa rolls

CV-S/SS outlasts Davenport at home

Windsor sweeps away JC and Waverly

Margaretville puts up 32 in wild win over H-T

Ferrara K's 10, hits grand slam to pace Delhi

Waverly can't keep up with Windsor and JC

Friday, April 29

Chenango Valley 8 - Susquehanna Valley 6 (8 inn.)

Owego 14 - Norwich 2

Horseheads 14 - Johnson City 1

Vestal 5 - Union-Endicott 0

Tioga 22 - Newark Valley 3

Edison 7 - Candor 5

Oneonta 9 - Seton 8 (8 inn.)

Ithaca 11 - Lansing 0

Windsor 12 - Chenango Forks 0

Maine-Endwell 12 - Binghamton 0

Hunter-Tannersville 25 - South Kortright 13

Milford 25 - Windham-Ashland-Jewett 13

Harpursville 14 - Oxford 1

Greene 19 - Walton 1

Unatego 21 - Delhi 10

Morris/Edmeston 14 - Richfield Springs 4

Sidney 27 - Afton 5

Marathon 17 - Moravia 2

Laurens 21 - Franklin 6

Roxbury 16 - Middleburgh 1

Union Springs 29 - Groton 0

Greene's Kennedy and Yahner no-hit Walton

Soule's walk-off homer lifts CV by SV

Tioga starts fast, cruises by N. Valley

Horseheads jumps all over JC

Late burst carries Edison over Candor

No stopping Owego in crushing Norwich

Marathon uses big bats to beat Moravia

S. Kortright unable to slow down H-T

Down by 7, Oneonta comes back late to stun Seton

Laurens rolls right by Franklin

Roxbury takes apart Middleburgh

Milford earns non-league with over W-A-J

Harpursville puts it all together over Oxford

Sidney stays hot in clobbering Afton

Morris/Edmeston pulls away from R. Springs

Big offense leads Unatego by Delhi

Thursday, April 28

Vestal 15 - Chenango Forks 0

Gilboa 28 - Hunter-Tannersville 1

Deposit/Hancock 6 - Bainbridge-Guilford 1

Elmira Notre Dame 17 - Odessa-Montour 2

Horseheads 3 - Elmira 2

Tioga 26 - Candor 2

Milford 16 - Franklin 1

Ithaca 15 - Norwich 0

Lansing 16 - Trumansburg 11

Dryden 5 - Seton 3

Spencer-Van Etten 9 - Waverly 5

Windsor 13 - Oneonta 1

Oxford 16 - Walton 1

Schenevus 26 - Cherry Valley-Springfield/Sharon Springs 3

Windham-Ashland-Jewett 34 - South Kortright 10

Roxbury 25 - Stamford/Jefferson 0

Margaretville 14 - Downsville 8

Late burst lifts Horseheads over Elmira

Elmira ND's Bigelow smashes three home runs

Margaretville's offense breaks out over Downsville

Roxbury hits the road and blanks S/J

S. Kortright no match for W-A-J

Oxford crushes Walton at home

Smith's 15 K's leads D/H over B-G

West K's 13, gathers 4 hits in Milford's W

Gilboa busts out big offense in crushing H-T

Tioga's six homers leads to lopsided win

S-VE rallies to stay perfect

Wednesday, April 27

Greene 15 - Afton 0

Milford 6 - Morris/Edmeston 3

Union-Endicott 21 - Binghamton 2

Maine-Endwell 11 - Johnson City 10

Waverly 19 - Watkins Glen 1

Deposit/Hancock 14 - Unatego 0

Laurens 15 - Stamford/Jefferson 8

Seton 8 - Norwich 7

Southern Cayuga 11 - Marathon 0

Sidney 19 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 1

Harpursville 15 - Delhi 1

Davenport 23 - Margaretville 8

Richfield Springs 20 - Madison 4

Downsville 18 - South Kortright 3

Greene shuts down Afton

Sidney pounds UV/G-MU at home

Laurens pulls away from Stamford/Jefferson

Milford beats Morris/Edmeston behind 6-run 6th

Harpursville too much for Delhi

D/H cruises by Unatego

Richfield Springs downs Section III's Madison

Margaretville can't contain Davenport

Seton grabs late lead to beat Norwich

Offensive explosion leads U-E past Binghamton

Huge start for Waverly in defeating WG

Downsville runs right by S. Kortright

Tuesday, April 26

Maine-Endwell 13 - Horseheads 12 (8 inn.)

Elmira 12 - Chenango Valley 10

Bainbridge-Guilford 12 - Afton 6

Tioga 19 - Odessa-Montour 1

Morris/Edmeston 19 - Schenevus 4

Elmira Notre Dame 10 - Edison 3

Dryden 28 - Trumansburg 8

Davenport 22 - Downsville 7

Roxbury 27 - Margaretville 1

Milford 19 - Gilboa 3

Susquehanna Valley 15 - Norwich 0

Laurens 12 - Richfield Spring 11

Sidney 14 - Unatego 6

Zembeck fires a no-hitter for SV

Tioga's Luther no-hits O-M, strikes out 15

A no-hitter and 14 K's for Roxbury's Meehan

West K's 13 as Milford rolls past Gilboa

Big bats lead Davenport past Downsville

Sidney continues hot streak

B-G doubles up Afton

Laurens holds on behind game-ending DP

Edmeston/Morris wins battle of TV heavyweights

Elmira comes back to beat CV

M-E walks it off on Horseheads

Elmira ND starts fast in downing Edison

Monday, April 25

Spencer-Van Etten 10 - Candor 0

Maine-Endwell 7 - Ithaca 0

Union-Endicott 12 - Johnson City 1

Vestal 16 - Binghamton 1

Susquehanna Valley 14 - Chenango Forks 2

Davenport 15 - Hunter-Tannersville 8

Edison 7 - Waverly 4

Chenango Valley 20 - Norwich 0

Owego 18 - Oneonta 2

Dryden 16 - Newark Valley 1

Corning 9 - Horseheads 6 (11 inn.)

Gilboa 20 - Downsville 2

Deposit/Hancock 18 - Unadilla Valley/Gilbertsville-Mount Upton 0

Greene 13 - Harpursville 0

Unatego 15 - Bainbridge-Guilford 7

Windsor 15 - Seton 0